Občas se můžeme dočkat skutečně bizarních rozhodnutí. Jedním z takových může být zákaz iPhonu v jihokorejské armádě. Jak vás možná napadne, nemá to nic společného s bezpečností. Spíše jde o záměr preferovat v domovině Samsungu konkurenci. Jelikož takové věci nemůžete říct narovinu, je třeba svůj záměr nějakým způsobem zaobalit.
Zpráva z úterního rána tvrdí, že v tamní armádě platí zákaz používat veškerá elektronická zařízení, která jsou schopna nahrávat zvuk a zároveň nedovolují aplikacím třetích stran, aby tuto funkci uzamkly, přičemž konkrétně je zmíněn iPhone. „Je nevyhnutelně nutné zablokovat jakoukoli možnost hlasového záznamu. Nejen formální komunikaci, ale také schůzky, kancelářské rozhovory, obchodní jednání, konzultace s veřejností, ale také neformální komunikaci, jako jsou kupříkladu soukromé telefonní hovory (uvnitř vojenských budov),“ stojí v dokumentu.
Podle zdrojů jsou zařízení s operačním systémem Android z tohoto zákazu vyňata. Kromě iPhonů jsou zakázaná také Apple Watch, která pochopitelně rovněž zvládají nahrávat zvukové záznamy. Zákaz začal platit u vzdušných sil tamní armády. Nicméně se očekává, že zákaz brzy začne platit plošně na všech stupních tamní armády. Na druhou stranu těžko říct, na kolik zákaz uživatele iPhonů v této sféře v Jižní Koreji omezí. Je jasné, že drtivá většina lidí používá Samsung. Půjde tedy spíše o zákaz symbolický.
Zpočátku jsem si myslel, že jde o překlep a jedná se o KLDR (sever). Protože v civilizovaném světě je to právě naopak = doporučují se spolehlivější a bezpečnější iPhony, které jen tak kdekdo nehackne. Potom jsem si vzpomněl na Samsung a začal jsem se smát. Dále raději „nou cement“.. 😆
A teď se zasměju já, protože např. americká armáda ajfony nepoužívá, jelikoš Apple si nenechá hrabat do systému. Tudíž je naprosto nepřijatelné, aby sw spravovala soukromá komerční společnost. Naopak používá Samsung a jeho speciální vojenskou řadu Tactical se speciálním sw, který nemá pod kontrolou žádná soukromá firma. Nebo minimálně část US armády.
AČR iPhony používá a v rámci firemního nastavení tam toho jde pozamykat víc než dost…
A navíc by se jim ty nakousnuté dětské hračky v terénu hned rozpadly.
Dobrý den, ono to možná bude jinak , každá armáda má přístup k datům , o kterých my nemáme ani páru. Tak je možné ,že ten apple není tak bezpečný jak se nám snaží celou dobu namluvit. A vzhledem k tomu , že apple pořád o té bezpečnosti mluví , tak to může také být jinak než jak nám tlačí ten jejich marketing. Možná se jednou dozvíme , že je to horší než android. Netvrdím , že to tak je ,ale možné to je. Nedávno dělala studii nějaká finská univerzita a zjistili , že iphone sbírá data stejně jako android a ještě k tomu jsou spojena s konkrétním uživatelem. Taky je na internetu rozhovor s šéfem jedné naší firmy ,myslím že dělali dříve program mobiledit, a ten tam říkal že prolomit iphone je dnes snažší , než některé vlajkové androidy. Nevím jak to opravdu je , ale byl bych opatrný , myslím že to u všech systémů bude velmi podobné ,a ten kult bezpečnosti kolem applu bude bublina .
Jasně, v celém vyspělém světě se v kritických a strategických oblastech doporučuje Apple, pouze Korejci objevili to skryté tajemství a všemu přišli na kloub.. 😂 Zatímco Samsung stále není schopný optimalizovat nadstavbu, kterou už 2-3x ze zoufalosti přejmenoval a na kterou si spousta uživatelů stále stěžuje.
Popros strýčka Google a zeptej se ho na zařízení Samsung Tactical chytráku.
Chlapče, když dám vedle sebe iphone 15 a S24, tak zasekaně působí ten ajfon s 60 Hz displejem 😃.
Pavel: chlapče a co má společného 60hz se zasekáním? Vysvětli ty chytrá hlavo. Vsadím boty, že když na stejných dvou zařízeních zapnu 60hz a 120hz, že nepoznáš rozdíl. Armáda používá telefony z úplně jiným zaměřenim než běžný uživatel tak je pochopitelná, že si ho chtějí přizpůsobit pro sebe což jim Apple kvůli osobní bezpečnosti uživatelů nepovolí. To ale neznamená, že jsou bezpečnější. Jen jsou lépe přizpůsobené danému použití.
No, že ten ajfon působí zasekaně. Já to teda poznám hned. Bezpečnější právě je, díky vrstvě zabezpečení Knox a dalšímu bezpeč. sw. Proto je US vláda schválila pro použití v armádě.
Nepoznáte rozdíl mezi 60hz a 120hz? Tak to je mi vás líto
Sám mám zásadní problém s typickým applovským “drbáním se pravou rukou za levým uchem” – tedy “my – Apple – víme co je pro tebe uživateli nejlepší a možnost volby po nás nechtěj”. Např. Proč si nemohu zvolit zda mi bude zvonit iPhone, nebo Watch, nebo obojí, nebo – do not disturb – proč si nemohu zvolit zda se příchozí hovory odmítnou, nebo projdou, ale vypne se u nich zvonění, proč nemohu rozhodnout, které aplikace budou mít přístup k netu, atd. Musím říci, že “nasírací potenciál” této applí doktríny je obrovský a logicky je to věc, na kterou se dají napasovat přesně tyto – jinou značku protěžující – nařízení. A že to s tím šmírováním u Applu, stejně jako s tou bezpečností, asi nebude tak čisté, to si iluze také nedělám…
To je fakt neuvěřitelný. Článek o zákazu Iphonů v armádě a tady se řeší, jestli je okem poznat rozdíl mezi 60 Hz a 120 Hz a který telefon působí víc zasekaně. Myslím že obligátní přestřelku mezi jablíčkáři a androiďáky má už potenciál vyvolat i článek o množství pesticidů v kravském mléku.