Nejnovějším produktem z dílny Applu je samozřejmě náhlavní souprava Apple Vision Pro. Na trh s rozšířenou realitou pochopitelně Apple nevstoupil mezi prvními. Dorazil ale s velkou parádou a s opravdu drahým zařízením. Stejně jako vždy ale Apple nějakým způsobem konkurencí ovlivní. Jednou z hlavních konkurencí (byť v naprosto jiné cenové kategorii) je Meta Quest 3. Tedy souprava od Mety, která se dostala na trh minulý rok. Cenovka je v tomto případě pochopitelně několikanásobně nižší (cca 16 000 Kč). Jestli je u Apple Vision Pro něco chváleno, je to možná interakce s okolím během používání (passthrough).
V tomto Meta Quest 3 trochu tápala. Nyní ale přichází aktualizace softwaru nazvaná v64, která má passthrough u Meta Quest 3 zásadně vylepšit. „Zlepšili jsme vnímané rozlišení pro passthrough a jeho optimalizaci. To uživatelům usnadňuje vidět jemnější detaily a číst menší text v reálném světě – například upozornění na obrazovce smartphonu. Rovněž jsme softwarově vylepšili fotoaparát, abychom zlepšili barvy, expozici, kontrast a dynamický rozsah v passthrough. Díky tomu barevný „průchod“ lépe odpovídá skutečnému světu. Také jsme snížili zrnitost (neboli obrazový šum) za horších světelných podmínek, čímž jsme zajistili celkově pohodlnější průchod v řadě světelných podmínek.“ Uživatelé v tom vidí jasnou inspiraci Apple Vision Pro, kterak za zlomový peníz přiblížit zážitek z náhlavní soupravy.
Co se mi líbí je přehrávání 3D videa točeného pomocí iPhone 15 Pro. Ještě by mohla Meta implementovat podporu pro panoramatické fotografie. V současné době toho ale Meta nabízí za zlomek peněz víc než Apple.
Dle popisu to zní jako jen doladění již existující funkce, v čem tkví ona inspirace applem?
To každý telefon, který vyladí processing své kamery je také inspirován?
Inspirace Applem tvkí v tom, že kdyby Apple nepřišel s Vision Pro, Meta tohle vůbec neřeší. Zuckerberg se v poslední době vůbec netají tím, že je dle něj Meta Quest 3 lepší než Vision Pro a evidentně dělá vše pro to, aby o tom svět přesvědčil.