Tu a tam slyšíme příběhy, kterak Apple Watch nějakým způsobem napomohly k záchraně lidského života. To se přihodilo i na začátku letošního roku. Při letu Ryanairu do Verony v Itálii z Birminghamu ve Spojeném království byla 9. ledna zjištěna dušnost u 70leté ženy, což přimělo personál dotázat se, zda se na palubě letadla nachází lékař. Naštěstí v onen moment na palubě byl lékař Rashid Riaz, který přispěchal na pomoc.
Žena měla dle zdrojů problémy se srdcem a špatně reagovala na dotazy lékaře. V rámci svého úsilí zachránit jí život doktor Riaz použil Apple Watch vypůjčené od posádky, aby se pokusil sledovat její životní funkce. Sám poté objasnil, že mu Apple Watch pomohly zjistit, že žena má nízkou saturaci kyslíkem. Pacientce pak pomohl palubní kyslíkovou bombou a staral se o její životní funkce, dokud letadlo nepřistálo. Cestující se nakonec zotavila. Právě saturace kyslíkem je nyní přitom jádrem soudního sporu, kdy Apple je obviněn z porušení patentů společností Masimo. Její šéf před pár dny mj. uvedl, že Apple klame spotřebitele, neboť údajně má tuto funkci stavět na roveň pulznímu oxymetru. Apple ovšem uvádí, že funkce není vhodná pro lékařské použití. Na každý pád je dobře, že příběh má i díky této funkci šťastný konec.
- Apple produkty lze zakoupit například na Alze, u iStores či Mobil Pohotovost
Mne Apple watche nedali upozornenie na nízku saturáciu. Do nemocnice ma vzali so saturáciou pod 80%. Hodinky nízke hodnoty mali zaznamenané. Zachránil ma viac menej lacný oxymeter.