2003 – Silhouettes
Začátek nového století byl také nejsilnějším obdobím prodejů iPodů. Apple doslova chrlil jeden iPod za druhým a líde je milovali. Byl to první produkt, který v podstatě nastartoval úspěch Applu, jenž známe dnes. Reklamní kamapaň Sillhouttes nevsázela na známé osobnosti, ale dávala vyniknout siluetám, které si užívají hudbu se sluchátky na uších, které mají zapojené jak jinak než do iPodu. Každá reklama z této kampaně zahrnuje jedinečnou skladbu od slavných umělců, kterou si lidé mohli koupit v iTunes store. Kampaň probíhala od roku 2003 do roku 2005 a týkala se postupně všech iPodů, tedy iPodu mini, iPodu Shuffle a iPodu Photo.
2007 – Hello
První iPhone vsadil na reklamu s názvem Hello, která ukazovala záběry z legendárních filmů, ve kterých někdo zvedne telefon a řekne Hello. Nic víc v reklamní kampani nebylo až na konci se objevil první iPHone s nápisem Hello a s informací, že bude dostupný v červnu toho roku.
2009 – There’s An App For That
Z jistého úhlu pohledu se může jednat o vůbec tu nejzásadnější reklamu od roku 2000. Apple v ní totiž už neukazuje samotný produkt a jeho výhody, ale možnosti, které nám dává. Reklama ukazuje, že když máte iPhone, máte aplikaci téměř na cokoli a spojuje tak reklamu na nově spuštěný App Store a zároveň na iPhone 3G.
2013 – Misunderstood
A je to tu, Apple se rozhodl dojmout a rozplakat své diváky v úžasné Vánoční reklamě. Chlapec, který se zdá být tak trochu jiný nemá na první pohled zájem o Vánoce a čas strávený s rodinou. Pravda se ukáže až pod samotným stromečkem, kde pustí ze svého iPhone rodinné video, které dělal celou dobu, kdy si ostatní mysleli, že jej rodina a Vánoce nezajímají. Je jedno, jestli jste 60 letá dáma nebo 30 letý týpek dělající MMA, tohle vás prostě rozpláče a dojme!
2006 – Get a Mac
Jedna z nejslavnějších kampaní vedle sebe staví cool Mac a tak trochu obstarožní a nudné PC v podobě dvou herců Justina Longa (Mac) a Johna Hodgamana (PC). Tato dvojice posutpně natočila neuvěřitelných 66 reklamních spotů, ve kterých během let 2006 až 2009 zkrátka Apple ukázal, že mít Mac, je mnohem víc cool, než mít nudné PC. Stejný formát reklamy dnes používá jedna nejmenovaná tuzemská banka.
2016 – Dive
V roce 2016 potřeboval Apple zdůraznit nové stereo reproduktory iPhone 7 a šel na to jedinečným způsobem, který se jen velmi těžko popisuje, na tuto reklamu vysílanou Apple v Austrálii se zkrátka musíte podívat sami a věřte, že to stojí za to.
2018 – The Rock x Siri Dominate the Day
Koho lepšího si pozvat na představení toho, co dokáže Siri než The Rocka. Lepší způsob jak ukázat světu difitální asistentku než natočit krátký film s Dwayne Johnsonem zkrátka neexistuje. Během tohoto mistrovského díla uvidíme, co vše The Rock umí a v čem vyniká a při všem mu samozřejmě pomáhá jeho asistentka Siri.
2021 – Whodunnit
Apple často využívá pro své reklamy Prahu, tentokrát však sáhl i po českých hercích a v jeho reklamě na iPhone 13 se představila například Vlastina Svátková. S tou jsme udělali také exklusivní rozhovor, ve kterém nám prozradila, jaké to bylo natáčet pro Apple. Na celý rozhovor se můžete podívat v článku: Že jsme točili pro Apple jsme vůbec nevěděli, říká herečka Vlastina Svátková exkluzivně pro LsA. Apple v této reklamě prezentoval nový cinematický režim natáčení.
2022 – 911
Jednoduchá reklama zachycuje nouzová volání, která lidi uskutečnili na číslo 911 pomocí svých Apple Watch. Jedná se o situace, ve kterých Apple ukázal, jak mohou Apple Watch zachraňovat životy a co je důležitější než život. Apple tak opět neukazuje samotný produkt, ale to, k čemu slouží a co dokáže.
2023 – Escape from the Office
Skupina znuděných zaměstnanců nezáživného korporátu se rozhodne, že začne podnikat. Apple o tom natočil krátký film, který má dnes na YouTube přes 37 milionů shlednutí. Začínají jak jinak, než v garáži a jejich hlavní web designér je 14 letý kluk. Přesto díky Macu, iPhonu, iPadu, Apple Watch a Apple Business Essential balíčku dokáží vytvořit vlastní business.
Projel jsem všechny reklamy a pouze jedinou lze považovat za zásadní ….
Vidíte Adame, vy byste zvolil jiné, proto klidně udělejte svůj vlasntí výber těch, které považujete za zásadní vy a odůvodněte to tak, jako já ve svém článku. Dejte to na svůj web, nebo to dáme my. Pokud to neuděláte, pak je to pouze váš názor a náš je ten, že tyto jsou ty zásadní. Pěkný den.
Statistiky a ankety říkají něco jiného …
Adame prosím pošlete mi odkaz na ankety a statistiky, moc vám děkuji. Navíc jak jsem psal ve svém komentáři, jenž jste asi nečetl, tak jsou to nejzásadnější reklamy podle Nás (naší redakce), tedy jaká statistika a anketa konkrétně hodnotí, že tyto to podle nás nejsou? Opravdu mě to zajímá a chtěl bych odkaz na anketu, ve které je hodnoceno, že podle nás to je jinak než jak to je.
Adame prosim stale o zaslani statistiky a ankety, proc neposilate?
Proč stupňovat zásadní na nejzásadnější a ješte tam dát tak velkou číslovku 10? Když je něco zásadni je to již na vrcholu. Tak proč to nej? Je to stejný nesmysl jako nejaktuálněší či nejoptimálnější, což vy novináři s oblibou používáte. Jestli je něco aktuální tak je to nyní a nic novějšího přeci nejde a jestli je něco optimální tak je to vyladěno na maximum a opět více je blbost. Nemusíe přeci neustále navozovat pocit sezačnosti jen proto, že ta slova jdou stupňovat, ale v konečné´významu je to nesmysl. Použivejte češtinu hezky a né “senzačně”. Díky.
Krásný rok 2024 všem.
používám ji tak, aby se četla. Pěkný den
Co čekat od Romana z ubytovny, rychlozbohatlíka, kterýmu to vlezlo na mouek. Nebyl a NIKDY nebude patřit mezi opravdu „bohaté“ jedince, vždy bude jen „plebs“ co zbohatl. Proto to tady i tak vypadá.
Máte mé slovo, že příště, budu bohatnout pomaleji, ať z toho nemáte tak velký komplex jako nyní a nemusíte na Silvestra v 22:30 psát komentáře o svém smutném životě, ale můžete si někde užívat tak jako normální lidé. Jinak váš nick značí, že nejsme jediný z koho máte komplex, ale vadí vám i opravdu bohatý člověk, který je homosexuál… zkuste lékaře, třeba pomůže.