Applu se nepodařilo zvrátit již dříve avizované zastavení prodeje Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2 v USA. Během dnešního dne se na online Apple store v USA objevila hláška, že tato dovjice zařízení je momentálně nedostupná. Apple taktéž odstranil repasované modely Apple Watch Series 7 a Series 8. Apple již dříve avizoval, že bude muset pozastavit prodej těchto modelů, aby vyhověl nařízení mezinárodní obchodní komese.
Celý spor se točí konkrétně kolem snímání okysličení krve, které mají Apple Watch snímat přes technologii, jenž vymyslela lékařská technologická společnost Masimo. Ta jen pro zajímavost žalovala v minulosti Apple i kvůli dalším zdravotním funkcím, které nabízí Apple Watch a které jí měly být odcizeny. Poměrně zajímavé je pak to, že americká komise pro mezinárodní obchod oznámila možný zákaz prodejů Apple Watch již v říjnu s tím, že potvrzuje rozhodnutí soudu z ledna letošního roku. Tím byla celá záležitost předána Bidenově administrativě pro prezidentský přezkum, který trvá 60 dní.
Oba modely je stále možné koupit v klasických kamenných Apple Storech a také u prodejců třetích stran, ovšem i zde se prodej zastaví a to konkrétně 24. prosince. Prodej bude pozastaven pouze v USA a pouze v prodejnách Apple Store a to jak online tak ofline. Prodejny jako Target, Walmart, Best Buy a další mohou hodinky prodávat dále, dokud jim nedojdou zásoby. Apple může i nadále prodávat Apple Watch SE, protože nemají senzor kyslíku krve. Apple teoreticky může obnovit prodej, pokud Bílý dům vetuje zákaz dovozu, což by mohlo nastat 25. 12., ovšem pokud se Apple veta nedočká, bude muset před opětovným zahájením prodeje odstranit technologii, jenž porušuje patent.
Ostatní značky, které umí měřit okysličení, používají nějaký jiný způsob?
Doufám, že toho patentového trolla to bude hodně bolet.
Jiné značky asi určitě používají jiný způsob. Určitě neexistuje jen jedna možnost. Asi jako u EKG vrs Huawei 4 Pro. U 4 Pro sem četl ze umí měřit cukr v krvi. Ale jen na území Činy. Kde mají povolení. Zda čidlo obsahuji všecky hodinky je otazka. Že by časem to odemkla jen aktualizace.
To by som sa teda pozrel, ako dokaze svetlo presvecujuce zily merat cukor v krvi..
Patentový troll je appl ty jebko! Trocha sa zamysli ty mentál! Ty ako nadšenec investuješ kapitál, čas a vlastnú energiu do niečoho, čo ti rázom ukradne korporácia a ona na tom bohatne. Tu na teba ani nestačia vulgarizmi ty imbecil
@Ja Hlupáku. Seš předseda zeměkoule, brouk Pytlík?
Jddndj co to kurva je ?? Ses negramot že se nemusíš podepsat?? Asi jo. Narozdíl od tebe auto mám. Ať ukradnou rád dopřejí zkodeji. Mám ho pojištěné.
Možná by se pán redaktor mohl o tomto tématu rozepsat a vysvětlit nám jaké jsou technologie měření okysličení krve, jak se CO₂ měří a co používají ostatní výrobci a proč se zákaz týká jenom USA? Děkuji a hezký den.
Možná bys mohl ctít práci pana redaktora a případné další choutky po tématu uspokojit samostudiem.
Články mají informovat a né vzdělávat. :)
Pán Pavel nezlobte se, ale nemohl, protože to nevím a ani si nemyslím ,že z pozice zpravodajského webu máme rozumět přesné technologií a způsobu měření okysličení krve. Nevím k čemu by to bylo pro mě nebo pro ostatní dobré. Pěkný den.
Máte pravdu Romane. Těžko psát článek o měření Co2 nebo EKG každý výrobce má svůj vlastní zlusob. U některého je potreba schválení jako bylo u EKG od Applu. Jine to mít nemuseli. Je těžké říci pro proč. Zda záleží na pasívnim aktivním měření. Ale uvidí se jak se bude situace v US dopadne.
Otázka je zda se to brzo nedotkne i Evropy nějak. Ale to si nemyslím.
Brzo může někdo napadnout AW Ultra za potápěčské funkce. Třeba ze Huawei GT 3 Pro byli první chytré hodinky co přinesli možnost měření rekreačního potápění se.
A tak by to mohlo jít dál a dál.
Nechytejte mě prosím hned za slovo, ale někde se psalo, že technologie měření okysličení krve je jen jedna, ovšem profesionální lékařský přístroj disponuje citlivějšími senzory, z čehož vychází přesnější měření než např. u Apple Watch, kde ho lze považovat pouze za informativní, ale technologií se snad neliší.
Technologie měření okysličení je primitivní záležitost, kde se měří jen tím, že se prosvítí tkáň světlem a senzor zaznamenává jak se roztahují cévy.
A pýtate sa na úplné nezmysli preboha. Takmer všetci výrobcovia používajú rovnaké merania, akurát ostatní si za patenty zaplatili a tým pádom odvádzajú dohodnuté provízie. Lenže apple to ukradol a používa bez toho aby platil a tvári sa ako mŕtvi chrobák
Béééééééé.. a láskavo si neber do huby nadarmo meno tvojho fotra
Výkal junior
@ Ja. Budu Tě volit, ty máš přehled, znaloztí. Klobouk dolu… Ó, veliké Ja ….. ale že Ja je poslední, to nevíš….
@ Ndnd. …. další předseda zeměkoule
Myslím, že Apple Watch neměří hodnoty Co2 jak se píše výše ale SpO2. :) Co2 se měří třeba pomocí kapnografu u ventilovaných pacientů. Jinak jsme v práci opakovaně zkoušeli měřit saturace z několika Apple Watch a na samé ruce ( na prstě) si nasadili saturační čidlo jak starší přenosné modely, tak i čidla přes kabel z monitorů u lůžka a hodnoty se zase až tolik nelišili. Jinak píšu v množném čísle protože dost lidí v práci nosí AW. 😀
Táto diskusia mi pripadá ako lotéria nájdi idiota 😂.Kamo si víťaz 👍🏻