Nativní Podcasty od Applu patří mezi nejpopulárnější platformy pro poslech podcastů všech možných žánrů. Na této platformě najdete miliony epizod, které se týkají různých žánrů – například zdraví, true crime, historie nebo podnikání. Podcasty se bohužel netěší tak častým ani výrazným aktualizacím jako některé jiné nativní aplikace od Applu, to ale neznamená, že vůbec nenabízí žádné zajímavé funkce. V jedné z aktualizací operačního systému iOS v tichosti přibyla funkce s názvem Stanice. Co to znamená?
Pokud chcete seskupit některé (nebo všechny) podcasty, které odebíráte, měli byste zvážit použití funkce Stanice. Co to ale přesně je a jak si můžete přidat své oblíbené epizody do jednotlivých stanic?
Co jsou stanice v Podcastech?
Stanice v nativních Podcastech by se zjednodušeně daly svým způsobem označit za seznamy skladeb, které můžete vytvářet pro podcasty v aplikaci. Podcasty můžete seskupit do několika kategorií, ale máte zde také možnot přidat výběr pořadů, které jsou si navzájem podobné. Podmínkou pro přidání obsahu do stanice je to, abyste daný podcastový pořad odebírali – stačí klepnout na Sledovat v pravém horním rohu domovské stránky daného podcastu. Co se počtu stanic týče, můžete si jich v Podcastech vytvořit více, a uspořádat si obsah tak, jak vám to bude nejvíce vyhovovat.
Než si ukážeme, jak přidávat a odebírat podcasty do stanic v aplikaci Apple Podcasts, podívejme se na různé věci, které můžete při vytváření jednotlivých stanic změnit. Ačkoli se služba Podcasty zaměřují především na zvukové podcasty, najdete i takové, které obsahují videa. Při vytváření stanic se můžete rozhodnout, zda chcete povolit výhradně video nebo audio podcasty. Případně, pokud jste flexibilnější, máte možnost zahrnout vše. Dalším praktickým prvkem, který si můžete v Podcastech přizpůsobit, je možnost zvolit, jak se mají pořady přehrávat. Můžete se rozhodnout, zda chcete přehrávat epizody od nejnovějších po nejstarší, nebo zda chcete, aby pořadí místo toho probíhalo od nejstarších po nejnovější. Můžete také manuálně zadat vaše vlastní pořadí.
Po poslechu epizody podcastu si ji často už znovu nepustíte. Někdy však narazíte na klenot s mnoha cennými informacemi a budete se k pořadu chtít vrátit později. Pokud pravidelně posloucháte epizody podcastu při více příležitostech, měli byste se zamyslet nad tím, zda ve Stanicích nepovolit zobrazování přehraných epizod. Při vytváření stanice v Podcastech můžete také snadno změnit její název. V podstatě to funguje stejně, jako kdybyste vytvořili seznam skladeb v Apple Music nebo Spotify.
Jak přidávat podcasty do Stanic
Zacházení se Stanicemi v rámci nativních Podcastů je opravdu velmi jednoduché. Pokud chcete do Stanice přidat podcast, spusťte Podcasty a ve spodní části displeje klepněte na Knihovna. Klepněte na Moje stanice -> Přidání seriálů. V sekci Podcasty klepněte na Vybrat podcasty a vyberte pořady, které chcete do dané stanice přidat. Klepnutím vyberte požadované podcasty a poté klepněte na Hotovo. Nakonec stačí jen klepnout na ikonku tři teček v kroužku v pravém horním rohu displeje a přizpůsobit název stanice a její další náležitosti.
Stanice jsou skvělým nástrojem pro vytváření vlastních playlistů s podcasty. Jsou navíc ve velmi velké míře přizpůsobitelné, díky čemuž pro vás bude používání nativních Podcastů ještě osobnější.
budem reagovať na apku podcasty, ale najskôr info pre vás LSA.
Už dávno vám desiatky ľudí nadávali za tento váš veľmi zlý systém zobrazovania stránok. asi to nehovorím dobre, napíšem „polopate“
otvoril som si tento článok. moja chyba, nechtiac som stlačil tlačidlo reklamy :D okey, tak aspon máte klik :D samozrejme, dal som späť. a čo sa stalo ? dalo ma na iný článok. presne, ako keď sa dostanem na tlačidlo distusii, (nekliknem) tak sa zmení link…. veľmi veľmi veľmi zlý system :(
na začiatku som vám názor písal aj ja. Potom, som si NEZVYKOL len to ticho trpnem. Dnes som už nedokázal, pretože, tento článok som si prečítať chcel, ale dalo mi to zabrať, lebo neboj najnovší, takže, vrátiť sa k nemu bolo zbytočné peklo…. vážne vám to príde v pohode ? ja sa pýtam fakt v dobrom, lebo…..ja tomu nerozumiem. viete sa prosím k tomu vyjadriť ? možno aj verejne ? nejakou správou ? ak ste to už urobili, možno mi niečo ušlo… lebo, máme pocit, my, čitatelia, že na to doslova a do písmene kašlete. že vás to stálo veľa peňazí, alebo energie, a tak… čo už, ľudia prežijú. no neviem…… možno to znie malicherne, ale veľmi často chodím na vašu stránku a už som nechtiac aj klikol na reklamu ! :D ešte stále vás mám rád ! a aj chcem, tak PROSIME ! zmente to už konečne. :)
až som zabudol, čo chcel k aplikacii podcasty :D
aha, chcel som sa len podeliť o skúsenosti. Ešte dva mesiace dozadu som si platil Spotify, mal som tam podcasty a hudbu. Apple music a podcasty som skúsil rok dozadu a musím povedať, extremne sa mi nepáčili tieto aplikácie. jednak, ako vyzerali, jednak, ako sa ovládali, veľmi veľmi veľmi zlé. v music som nenašiel prvú skladbu, ktorú som vyhľadával, tak som to zmazal celé. spotify mi vyhovovalo. páčilo sa mi dizajnovo, funkčne, všetko okey. v poslednej dobe, už nie. nechcem písať dôvody opustenia spotify, to je na iný článok (dlhy :D ) a tak som si povedal, skúsim ten apple music a podcasty….. zistil som, že dizajn a system mi extremne stále nevyhovuje ! music je tak zle vyzerajúca a ovládajúca aplikácia, že som sa dnes pristiol, že hudbu posledný mesiac počúvam veľmi málo…..až tak moc mi vadí apple music. Pričom, hudbu na spotify som počúval dosť často. Podcasty mi tiež nevyhovujú, sekciu Stanice som v podstate „nepochopil“ resp. vôbec nie je pre mňa. Som otvorený diskusii na všetky tri témy tu spomenuté, veľmi ocením, ak sa vyjadrí aj vedenie :) ale naozaj na všetky tri témy. Mám pocit, že už dlhšie sme nemali „vojnu“ apple spotify. Treba opäť rozvíriť tieto vody, čo sa po novom zmenilo. diiiik za vašu prácu :)