Je tomu jen pár dní, co se začaly na světlo světa dostávat zprávy o přehřívání iPhonů 15 Pro (Max) a to leckdy i při zcela standardních úkonech v čele s procházením internetu či nenáročných aplikací. Poté, co se tyto informace začaly ve velkém objevovat, se je rozhodl okomentovat poměrně odvážně přední Apple analytik Ming-Chi Kuo, který se nechal slyšet, že za přehřívání si může Apple sám kvůli nasazení titanového rámečku. Ten měl totiž v kombinaci s pozměněnou vnitřní konstrukcí práci s odpadním teplem výrazně zhoršit. Kuova slova však smetl Apple před pár hodinami rázně ze stolu.
Podle vyjádření, které Apple poskytl v noci ze soboty na neděli několika americkým portálům, pozměněný design vyznačující se titanovým rámečkem v kombinaci s hliníkovou spodní konstrukcí nemá v žádném případě negativní vliv na odvod tepla, ba právě naopak. Podle měření kalifornského giganta je totiž jeho nové řešení naopak daleko lepší, než tomu bylo v předešlých letech u Pro modelů. Jinými slovy, kombinace titanu s hliníkem odvádí dle slov Applu teplo spolehlivě než tomu bylo v případě oceli v předešlých letech, kterou přitom v předešlých dnech mnozí vyzdvihovali na základě Kuových slov coby daleko lepší řešení oproti tomu nynějšímu. Zde však evidentně šlápli jak oni, tak i Kuo vedle.
- Apple produkty lze zakoupit například na Alze, u iStores či Mobil Pohotovost
Mám ho od začátku prodeje a vůbec se nezahřívá ani při navigaci v autě při cestě do DE. Mám iPhone od verze 4 a nikdy jsem neměl žádný problém.
Toho titanu tam moc není – jen milimetrová vrstva na hliníku. V podstatě fake…
Přesně tak, ale na pohled to pro běžného zákazníka vypadá lákavě a prémiově, protože přece titanium. Ve skutečnosti podle Zacka je použitý titan jedné z nejnižších tříd. Takže nakonec ještě ušetřili na nákladech na výrobu ;)
Kolik semestrů nauky o materiálech jste vy dva absolvovali? Jen se ptám.
Dřevotříska s nanesenou 1mm vrstvou dubové dýhy prostě není a nikdy nebude dubové dřevo,
jinak odpověď na tvojí otázku je 4.
No nevím, podle Apple je použitý letecký titan, o tom se říká, že je nedopadlo velmi kvalitní.
Až na detail, že u dřevotřísky je ta dýha v % naprostý zlomek materiálu. Tady se jedná o hliníkovou kostru a na ní na titan, zhruba v poměru 50% na 50% a důvod proč tam je aluminiová kostra je snad více než zřejmý. Mimo to titan g5 rozhodně není levný a podřadný druh titanu, právě naopak. Levný druh je třeba g2. Evidentně materiálový inženýři :-D
Nic co by ohromovalo. Tento titan g5 používají nožíři na střenky zavíráků už desítky roků.
Nerezová ocel má dle typu tepelnou vodivost 14,4 – 33 W/m.K, čistý titan 21,9 W/m.K
Těžko tedy říci, jak je to skutečně s tepelnou vodivostí rámů 14P/M vs 15P/M pokud nejsou známy verifikované přesné hodnoty, zejména když tu navíc hraje podstatnou roli i neznámá tepelná vodivost přechodu tvrzený hliník šasi – ocel / titan rámu.
Info by Apple bohužel apriori věřit nelze, jak jsme již mnohokrát viděli + slyšeli v minulosti…
V každém případě titanový rám má značný vliv na chlazení, přičemž Apple nepravdivě tvrdí, že na chlazení má zanedbatelný vliv.
Důkaz:
Chlazení 15PM s titanovým rámem vs 15+ s rámem z tvrzeného hliníku – srovnání YT kanálu MaxTech v čase 10:33 https://youtube.com/watch?v=1JwFAUSxT5o&t=10m33s
Vy se bud vyznate v kazde jedne veci na svete nebo sem prostr z nrjakeho duvodu kopirujete wikipedii