Před pár desítkami minut jsem kromě Apple Watch Series 9 rozbalil i Apple Watch Ultra 2 a jelikož si s nimi již nějakou chvíli hraju, je na čase vás nyní seznámit s tím, jaké hodinky po chvíli testování působí. Hned na úvod nicméně předjímám, že pokud čekáte na skrytý wow efekt, ten tu čekáte marně.
Designově jsou nové Apple Watch Ultra na chlup stejné jako loňské modely, což je dle mého popravdě dost škoda. Ne, že bych vyloženě potřeboval měnit jejich design, ale když už dělá Apple iPhony 15 Pro v různých odstínech titanu, moc mi nedává smysl, že si člověk stejnou barvu nemůže dopřát i zde. Ano, chápu, že přírodní titan je ve výsledku tou nejodolnější verzí z hlediska poškrábání a tak podobně, ale věřím, že by leckdo byl nějaký ten šrám na těle hodinek odpustit, pokud by tedy byly v barvě, kterou si vysnil. V mém případě to byla tmavá verze. Abych však jen nekritizoval, verze alpského tahu, která mi došla spolu s hodinkami, se mi opravdu líbí a to jak designově, tak i z hlediska jeho nulové uhlíkové stopy.
Apple Watch Ultra 2 se dočkaly tří dle Applu zásadních novinek, přičemž vy jakožto uživatel si můžete nyní zatím vyzkoušet jen dvě. Gesto dvojího tapnutí prsty totiž dorazí na hodinky oficiálně až s watchOS 10.1, takže na testování zbývá „jen“ rychlejší čip a o 1000 nitů mezigeneračně vyšší jas. Obě tyto novinky nicméně musím takto „na první dobrou“ mírně pochválit. Výkonnější čip je totiž opravdu trochu znát na svižnosti hodinek jak z hlediska spouštění aplikací, tak jejich celkové svižnosti. Maximální jas 3000 nitů, což je mimochodem doposud nejvyšší hodnota u displeje použitého v Apple produktech, pak dělá čitelnost displeje pod intenzivním světlem opravdu lepší, stejně jako je lepší svítilna. Když však budu upřímný, neřekl bych, že jsou tyto dvě vylepšení něčím, co člověka vlastnícího Apple Watch Ultra 1. generace přiměje k přechodu. Ale uvidíme, zda po pár dnech testování nezměním názor.
Apple Watch Series 9 lze zakoupit například u Mobil Pohotovost
Vidíš, že to ide aj objektívne, a keď tam nie je takmer žiadne pozitívum, tak tam proste nie je! Mnoho ľudí to pochopilo skorej, a osočovali ste nás a posielali na weby o androidoch atď.. Máme použiť rovnaký meter? Dúfam že si z tých pár slov dačo niekto vezme, a pochopí spojitosti
Šel jsem do nich hlavně z důvodu, že mám S4 a upgrade už byl potřeba. Určitě věřím, že zklamanej nebudu….jen mě mrzí, že fakt na ně nepřinesli něco extra, co by je od U1 posunulo trochu víc, než jen pomocí jasu.
Otázočka, u klasických Apple Watch batériu vymeniť v servise ide. Je to možné už aj u Apple Watch Ultra?
Ja mam od vydání aw6 chtěl sem aw u2. Ale bohužel tmavý titan není. Zůstanu u aw6.
Mám to stejně – jen zůstanu u aw5 :) – na tmavý titan jsem se fakt těšil :(
Dráha redakce, mohu mít prosím dotaz, dnes jsem si vyzvedl své ultra 2 a přijde mi, že oproti Apple Watch které jsem již měl, tak je hrozné volna ta korunka a občas to při scrolování nic neudělá protože se jako proroci, je opravdu strašně mód volná, je to normální ? Bylo to i u vámi testovaného kusů? Díky moc.
Dobrý večer. S korunkou na Watch Ultra 2 se točí oproti klasickým Series pocitově opravdu trochu volněji i v našem případě, ale neřekl bych, že nám vynechává nebo tak něco.
A je volnější i oproti první generaci Ultra ? Díky moc.
To mi nepřijde, ale nemám u sebe 1. generaci, takže porovnávám po paměti.
Člověk by neměl psát na internet, když je pod vlivem alkoholu. 😉
„Výkonnější čip je totiž opravdu trochu znát na svižnosti hodinek..“
Je to znát natolik, že byste upgradoval z U1 na U2, pokud Vám tedy na U1 odezva či rychlost nedostačovala? Jen se ptám ;)
Pardon, vlastně jsem nedočetl konec, kde jste v podstatě částečně odpověděl ;)
Barva mi vyhovuje, barevné varianty klasických AW se mi nikdy moc nelíbily (nedá se to dobře kombinovat s oblečením a doplňky). Mohli ale třeba dát jinou barvu tlačítka, aby ty generace odlišili. Zarazilo mě, že ze zadní strany je jako model uvedeno jen WATCH ULTRA, označení „2“ chybí (klasické AW to měly). Jinak kromě modernějších čipů a více nitů je tam rozdíl i v méně svítícím displeji za šera/ve tmě. A další rozdíl je dvojnásobná paměť (32 u AWU vs 64 u AWU2).