Samsung v půli léta představil nové skládačky a chytré hodinky Galaxy Watch6 a Galaxy Watch6 Classic. První je zástupce základní řady, model Classic nahrazuje dva roky starou generaci, kterou loni Samsung vynechal a představil místo ní Galaxy Watch5 Pro. Novinka rozhodně zaujme, majitelům Apple Watch ale přinese jen málo toho, proč by po ní mohli toužit.
Srovnávat Apple Watch s Galaxy Watch je poměrně složité už jen proto, že první nemůžete používat s Androidem a druhé naopak s iOS iPhonů. I tak to jsou ale obojí chytré hodinky, které mají nabídnout to nejlepší z ekosystému společností (Galaxy Watch však lze využívat i s jinými Androidy, to nicméně s omezenými funkcemi).
Větší displej, menší rámečky
Pomiňme tedy, že Galaxy Watch musíte mít spárovány s Androidem namísto iPhonu. Jaké tedy nejnovější hodinky Samsungu jsou? Společnost se do nich pokusila nacpat ty nejmodernější technologie. Zvětšila displeje, protože zmenšila jejich rámečky, u verze Classic se i zvětšilo pouzdro. Zůstala ale fyzická otočná luneta, která do jisté míry kopíruje rolování nabídkami korunkou Apple Watch.
Standardně jsou zde dvě tlačítka pro ovládání rozhraní, tedy jedno slouží k návratu o krok zpět a druhé vás přesměruje na ciferník. Právě k tomu směřuje největší výtka. Samsung se hodně snaží a je to rok od roku lepší, jenže na hravost ciferníků Apple Watch to prostě nemá, protože ty ženou mílovými kroky napřed. Bez srovnání to ani vadit nemusí, kdo ale viděl Apple Watch v akci, zákonitě mu přijdou Galaxy Watch strohé. Ciferníků je ale i zde široká paleta, kdy zde najdete i ty animované a samozřejmě jim můžete navolit různé komplikace dle svých potřeb. Oproti Garminům nicméně Galaxy Watch jasně vedou.
Zcela jiný form factor
To, že mají hodinky Samsungu kruhové pouzdro určitě nevadí. Systém je tomu již poměrně dobře odladěný a ano, hranatý by zde posloužil možná lépe, jenže pokud nechcete kopírovat úplně všechno, musíte něco změnit. Operační systém Wear OS postupně dospívá a učí se novým funkcím, takže se používá generaci od generace příjemněji.
Designově se zde Samsung nepouštěl do žádný divočin a v podstatě jen vzal staré osvědčené. Výhodou je ocel, která má nad hliníkem navrch v odolnosti. Hliník Samsung používá jen už základních Galaxy Watch6. Voděodolnost je standardní, a to do 5 ATM. Společnost nyní ještě více zjednodušila výměnu řemenů, kdy vám stačí stisknout tlačítko a ten se uvolní, i když je zde pořád klasický mechanizmus spoléhající na stěžejky. Můžete tak dát kterýkoli jiný o stejné rozteči nožek, žádná specialita jako u Apple Watch nebo Pixel Watch zde není. A je to fajn.
Teploměr baví, tu logiku ale nepochopíte
I Samsung se snaží dosáhnout maximálního potenciálu hodinek s ohledem na jejich chytrost a měření. Letos se hodně zaměřil na spánek s podrobnými jeho statistikami. Snaží se tedy o to, abyste hodinky nesundávali i na noc. Baterie by to utáhnout měla, ale samozřejmě záleží na stylu vašeho používání. Zázraky zde čekat nejdou, od toho jsou zde Galaxy Watch5 Pro a Apple Watch Ultra.
Co je ale skutečně zajímavé je teploměr. Neumí sice měřit teplotu lidské kůže, ale změří vám teplotu objektů, a to i kontinuálně a umí měřit i teplotu vody – ať už jen na povrchu nebo po jejich ponoření do ní. V První případě stačí hodinky sundat z ruky a namířit je spodní stranou na objekt. Nebyl by to ale Samsung, kdybychom zde neměli nějaké ale. K tomuto si totiž musíte stáhnout aplikaci z Google Play. Prakticky nikde se ani nedozvíte, že právě toto hodinky umí.
Překvapivá cena
Cena 10 490 Kč za námi testovaný kus je s ohledem na produkci společnosti i tu Applu a potažmo Garminu vlastně nižší, než by se dalo čekat. Displej vás totiž nezklame ani za slunného letního dne díky příkladnému jasu, výkon je skvělý, kdy vše šlape rychle, hladce a neseká se. Zásadní otázka ale je, chtěl bych si Galaxy Watch6 Classic koupit?
I kdyby šly párovat s iPhonem, tak ne, protože Apple Watch jsou prostě Apple Watch. Používat ale zařízení Androidu, tak naopak nevím, proč chtít něco jiného, když je to skutečně to nejlepší. Nad profi produkcí Garminu přece jen vedou displejem, operačním systémem, použitým materiálem i cenou.
Jsem s nimi vseobecne spokojen. Jen ten novy mechanismus zapinani… je fajn, ale uz se mi nejak 2x podarilo pri sundavani hodinek, ze se jeden z reminku uvolnil a letely na zem.. Pri srovnani s AW je tam ale citit ten rozdil ve sviznosti. Samsungy nejsou nejak pomale, ale sem tam zapremysli, i kdyz je to na zlomek vteriny, ale kdyz clovek dlouho pouziva AW, tak je to znat.
Vyzkoušel jsem oboje! Ale tragická vydrž baterie,kdy například Apple watch při monitorování činnosti nevydržely ani jeden den, a Smartwatch jsem musel taky nabíjet každý den ,jsem si pořídil Garmin vénu 2 plus které mají všechny potřebné funkce a navíc vydrží podle využívání déle než týden!
Porovnáváte naprosto neporovnatelné. Hloupý sporttester vs. chytré hodinky. Vzhledem k množství funkcí a možnostem je jasné, že Venu vydrží déle. Bohužel Venu jsou hodinky výhradně pro dámy co moc nechtějí sportovat, protože i těma sportovníma funkcema dost zaostávají za Fénix / Epix / Forerunner.
Boze ty jsi hlupak. Garmin dela excelentni sporttestery a Apple velice hloupe sporttestery z tveho uhlu pohledu ty hnupe.
Vykuk, tak preco Garmin preda ledva 1/3 toho co preda Apple?
Protože Garmin není pro blbce.
vykuk: hlupák jsi ty.
Jestli nechápeš že Galaxy watch, nebo Apple watch je něco úplně jiného než Garmin.
Něco jako kdybys chtěl porovnávat koloběžky a auta.
Koloběžka je jsi Garmin perfektní na sportování, ale do Brna na tom nepojedeš.
Auto jsou ty Galaxy nebo Apple – jsou to univerzální počítače které umí všechno ale na sportování moc nejsou.
„Vláďa“ evidentně chtěl sporttrekr proto si vybral Garmin.
Nevím co je na tom divného.
Kdyby chtěl univerzální minipočítač na ruku tak si vezme Galaxy nebo Apple protože na ty funkce Garmin nemá.
Každý je na něco jiného.
Autor článku zpochybňuje vlastně jakékoliv faktické srovnání prohlášením že Apple Watch jsou prostě Apple Watch, asi mu nevadí být v přísném režimu dobíjení hodinek každý večer. Výdrž na nabití je důležitý faktor ….
Autor článku zpochybňuje vlastně jakékoliv faktické srovnání prohlášením že Apple Watch jsou prostě Apple Watch, asi mu nevadí být v přísném režimu dobíjení hodinek každý večer. Výdrž na nabití je důležitý faktor ….
Je úsměvný, jak autor vůbec nezmiňuje baterii, která je u SGW6C marná, ale oproti AW je to Liga mistrů vs Fortuna liga..
A že otočná luneta je okopčená otočná korunka, to je vyloženě gól. Bohužel ale vlastní.. 🙃