Zavřít reklamu

Vlastník Tesly a populární influencer na YouTube ItsYeBoi přišel s chytrým nápadem, jak nabíjet svůj elektromobil během jízdy. Vytvořil speciální přívěs vybavený solárními panely, který pak mohl připojit ke svému vozu. Tato sestava mu umožnila vyrábět energii za jízdy a přestože proces nabíjení trvá asi 40 hodin, vynález funguje. ItsYeBoi zakoupil samostatně solární panely a následně je namontoval na přívěs, což ho celkem přišlo na 2 500 amerických dolarů.

Reklama

Ve svém videu ItsYeBoi vysvětlil celý proces i to, jak plánoval natočit solární panely tak, aby zachytily co možná nejvíce slunečního světla a zajistily efektivní přísun sluneční energie. Po připojení „solárního“ přívěsu ke svému vozu jej mohl influencer bez problémů nabíjet a myslí si, že vyrobil první zařízení pro nabíjení vozu Tesla tohoto druhu na světě.

Na jednu stranu je video trochu úsměvné, ale zároveň tento inovativní koncept nabízí fascinující pohled do pravděpodobné budoucnosti, kdy bude možné vozidla nepřetržitě nabíjet za jízdy pomocí obnovitelné energie. Myšlenka nekonečné jízdy s energií ze slunce je rozhodně eventualita, kterou by výrobci měli zvážit. Na efektivní a designově přijatelnou realizaci tohoto skvělého nápadu si nejspíš ještě nějakou dobu počkáme, ale i přesto se idea jeví velmi slibně. Jde -li něco podobného vytvořit za necelých 55 000 korun, pak v rukou inženýrů a schopných konstruktérů by i s vyšší cenovkou šlo o reálné a užitečné technologické řešení.

Diskuze k článku

    Ono si stačí zjistit účinnost solárních panelů, plochu karoserie a průměrný výkon slunečního svitu na m2 a člověk hned ví, jaká je to blbost 🙂

    Pan je tak trochu hloupý, když na tak velký vozík s tak masivní konstrukcí použil málo účinné flexibilní panely. Dalo se to vyrobit mnohem efektivněji. S tímto způsobem to co vyrobí nebude stačit ani na tažení přívěsu (vyšší spotřeba, odpor vzduchu atd.)

    To je ale hloupost.Pokud použil běžný elektromobil a nijak do něho nezasahoval, tak každý majitel EV ví, že buďto jede a nebo nabíjí. Obojí zaráz není možné.

    Tohoto sqělého amerického vynálezce, ale trumfli studenti Filadelfské technické univerzity pod vedením penziónovaného profesora Who, kteří přistoupili ktéto problematice daleko komplexněji. Po stovkách testů v různých pomínkách jako je teplo, zima, noc, den nadmořská výška atd., konstatovali, že solární panely fungují dobře jen v chladu a za přímého slunečního osvitu. Jelikož, ale nelze tyto podmínky zajistit vždy a všude, rozhodli se doplnit soupravu o větrnou elektrárnu japonské produkce s délkou lopatek 45 metrů a výkonem 1,2 MW. Toto řešení umožnilo zvýšit počet tažných vozů Tesla na 12 a zvýšení kapacity přepravovaných osob na 60. Navíc bylo zjištěno, že čímž souprava jede rychleji tím je větrnou elektrárnou generováno více takzvané rychlé Teslovy elektřiny, kterou je možné přenášet do sítě bezdrátově pomocí bleskových výbojů v ionosféře. Byla proto připojena i Teslova přenosová věž. K posílení rekuperace při brždění této 841tun vážící soupravy byl využit klasický ekologický koncept přečerpávací elektrárny, kde však místo vody byla použito 200tun rtuťi . Došlo tak výrazné úspoře místa a celé se to vešlo na 4 železniční vagóny postavené na sobě. Mosambický student Kuliman Lulinman toplnil vozy TESLA elektrickými grily a připojil je na ručně vyrobené free generátory elektřiny s neodymovými magnety podle videa na JUTUBE. Prohlásil, když nebude foukat , svítit a nedejbože zastavíme, tak si aspoň zatopíme, nebo si ugrilujem něco co najdem sraženého na cestě. Vedení EU Bruselu okamžitě požádalo o výrobní licenci a vydalo zákon přikazujíci převést výrobu všech evropských automobilek na tento model. Rodrtíme Čínu prohlásila předsedkyně Evropské komise – Ursula von der Leyenová a odjela ze zasedání svým šestiválcem AUDi Q7.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.