O vývoji AR/VR headsetu Applu se sice šušká již pěkných pár let, avšak nikdo doposud příliš nevěděl, jak daleko až jeho vývoj vlastně sahá. To se však nyní díky zkoumání ochranných známek, které Apple v souvislosti s headsetem podle všeho drží, konečně mění. Jedna z nich totiž odhaluje, že nad produktem kalifornský gigant přemýšlel již v době, kdy měl plné ruce práce s uvedením iPhonu X.
Ano, čtete správně. První náznaky vývoje AR/VR headsetu Applu se objevily již v roce 2017, kdy si společnost Deep Dive LCC, kterou Apple využívá k registraci ochranných známek pro své produkty, zaregistrovala název „Deep Screen“. Tehdy sice ještě nikdo netušil, že se tento název vztahuje právě k headsetu, nicméně o pár let později se začalo na světlo světa dostávat podstatně více informací o headsetu, mezi kterými jsme mohli zaznamenat právě mimo jiné i zprávy o jakési technologii Deep Screen. V posledních letech sice už o ní slyšet prakticky není, nicméně vzhledem k tomu, že dřívějšek potvrdil spojení Deep Screen s AR/VR headsetem, je jasné, že si Apple minimálně pohrával s myšlenkou tvorby tohoto produktu již v roce 2017. Jen připomeňme, že se jednalo o rok, kdy Apple vůbec poprvé přišel s iPhonem bez Home Buttonu s Face ID. Zároveň v tomto roce přinesl iMac Pro, HomePod či aktualizoval MacBook Air ještě v jeho dřívějším hliníkovém designu s LCD displejem. S trochou nadsázky se tedy dá hovořit o technologickém pravěku. O to překvapivější je, že až takto daleko historie headsetu sahá.
- Apple produkty lze zakoupit například na Alze, u iStores či Mobil Pohotovost (U Mobil Pohotovost lze navíc využít akce Koupíš, prodáš, prodáš, splácíš, v rámci které lze iPhone 14 získat už od 98 Kč měsíčně)