Apple si chce došlápnout na docházku svých zaměstnanců a mění své požadavky týkající se přítomnosti na pracovišti. Podle Zoë Schiffer z portálu Platformer, Apple pečlivě sleduje docházku prostřednictvím záznamů o průchodech, aby zajistil, že zaměstnanci chodí do kanceláře alespoň třikrát týdně.
Na Twitteru se Schiffer vyjádřil v tom smyslu, že Apple zaměstnance varuje před nesplněním požadavků na množství času, kdy mají pracovat z kanceláře s tím, že takové jednání může mít vážné následky. V některých divizích Apple se zaměstnancům říká, že neplnění může vést k ukončení spolupráce, i když jak Schiffer objasnil, se nezdá, že by šlo o celofiremní politiku. Také Mark Gurman z Bloombergu nedávno podrobně informoval o některých změnách, které Apple nedávno provedl ve snaze snížit výdaje. Poukázal i na to, že společnost zpřísnila prosazování požadavků spojených s přítomností na pracovišti.
Apple, podobně jako většina společností, v reakci na pandemii covid-19 přešel na model práce na dálku. Její pravidla se pravidelně měnila v reakci na vývoj šíření nemoci, ale zhruba před rokem firma zavedla přechodný hybridní režim zahrnující návrat na pracoviště. Nejprve Apple vyžadoval osobní přítomnost jeden den v týdnu. Postupně se požadavek rozšířil na dva dny a od loňského září politika vyžaduje docházku alespoň tři dny v týdnu.
V lednu Apple upravil také své nároky spojené s testováním na covid-19 a upustil od požadavku, aby byli zaměstnanci testováni před každým nástupem na pracoviště. Prozatím se situace jeví tak, že jednotlivé týmy Applu mají stále alespoň určitou autonomii pokud jde o prosazování požadavků přítomnosti na pracovišti. Některé týmy tak mohou vyžadovat pět dní v týdnu, zatímco jiné týmy mohou být teoreticky shovívavější a vyžadovat docházku tři dny. Vše však nasvědčuje tomu, že jednotlivé týmy mohou tuto flexibilitu průběžně ztrácet, protože Apple, stejně jako mnoho dalších nejen technologických společností, hledá způsoby, jak snížit náklady.