Motorola Razr
Ultratenká véčková Motorola Razr patřila v roce 2004 mezi velmi populární a žádané mobilní telefony, a zahrála si také ve spoustě filmů a seriálů.
Průhledná zařízení
Když se řekne „průhledná elektornika“, spoustě lidí se vybaví například kulaťoučký iMac G3. Zejména v druhé polovině devadesátých let byly ale velkým hitem také průhledné ‚pevné linky, herní ovladače nebo třeba handheld konzole typu GameBoy.
Baterie s ukazatelem „šťávy“
Někteří z vás si možná vzpomenou na to, jakým hitem byly tužkové baterie značky Duracell, které disponovaly tlakovými bílými body. Poté, co jste tyto body stiskli, ukázalo se vám, kolik energie v baterii zbývá.
Mobilní internet aneb noční můra s ikonkou zeměkoule
V době tlačítkových telefonů neexistoval mobilní internet v podobě, v jaké jej známe teď. Byl také neskutečně drahý, takže pro mnoho uživatelů byl nechtěný stisk příslušného tlačítka noční můrou.
Ikonické radiobudíky
Charakteristický tvar, červené nebo zelené digitální číslice a možnost nechat se vzbudit buďto rádiem, nebo zvukem připomínajícím poplach. Vzpomínáte?
Kazetové adaptéry do auta
Některé starší modely automobilů nebyly vybaveny vymoženostmi, jako jsou CD přehrávače nebo dokonce možnost přehrávání MP3. Tento problém řešily speciální audiokazety, opatřené kabelem pro propojení druhého zařízení.
MP3 přehrávače
Přehrávače, připomínající zapalovače. Přehrávače na CD se skladbami ve formátu MP3. Přehrávače, připomínající iPod. A soubory s názvy „welcome_to_the_black_parade_mcr.mp3“, „boulevard_of_broken_dreams_green_day.mp3“ nebo „evanescence_my_immortal.mp3“.
Mini trackball ve středu klávesnice
Vzpomínáte si na velmi specificky vyhlížející malé tlačítko červené barvy, které se u některých klávesnic nacházelo mezi klávesami uprostřed? Tato maličkost si vysloužila řadu dvojsmyslných názvů a sloužila jako alternativní způsob přesměrování kurzoru myši.
Přenosné DVD přehrávače
Vypadá to jako netbook, ale netbook to není, jasný pane.
Přehrávání filmů na kapesních přehrávačích
Sledování filmů a seriálů na displejích smartphonů nám díky kvalitám současných telefonů nepřijde nijak nezvyklé nebo nepohodlné. A pro ty, kteří pamatují přehrávání filmů na kapesních přehrávačích nebo dokonce na některých tlačítkových mobilních telefonech, se může ve srovnání s předchozími zkušenostmi jednat o luxusní zážitek.
Zpívající ryby
Dokonce i do našich končin se dostal fenomén zpívajících ryb. Kromě zpěvu sebou uměly také pleskat o podložku. Pokud si myslíte, že tento fenomén je definitivně mrtvý, video níže vás přesvědčí o opaku.
CD přehrávače na více disků
Tyto vychytané přehrávače disponovaly měničem CD disků. Mohlo se jednat buďto o otočnou jednotku, nebo o měnič ve stylu jukeboxu. Přiznejme si, bylo to docela cool.
Mikrofony k PC
Některé starší počítače nedisponovaly integrovaným mikrofonem. Kdo nechtěl k počítači připojovat headset, mohl si vybrat z nabídky přídavných mikrofonů k počítači.
Telefony v autech
Telefony v autech byly hitem a ukázkou jistého společenského statusu.
DVD přehrávače v autech
Dnes si můžeme při jízdě autem (samozřejmě v roli spolujezdce) vychutnat film na iPadu, iPhonu nebo notebooku. DVD přehrávače pro auta ale měly jednoznačně své kouzlo.
Tak zrovna ten radiobudík mám dodnes v ložnici. Krásně velké číslice – s měkkým nerušivým červeným světlem. Jako budík jej nepoužívám snad 20 let, ale jako hodiny v ložnici dodnes. Mám ho už 28 let a furt je plně funkční, teda Radio stanice naladím už jen některé. A krycí plast „displeje“ je trochu dost zažloutlý. :D
A nejen tto. Normálně se prodávaji a lidi to kupuju. Velký červený nebo zelený číslice jsou lepší než dnešní modrý zrldnosti, co akorát ruší od spánku.
Klitoris na klávesicích taky vidim i u nových notebooků.
A že by se neposlouchaly MP3… možná né z CD ale na fleškách nebo SD kartách toho maji lidi v autech a přenosných rádiích dost.
To DVD přehrávání se sklápěcí obrazovkou bych chtěl