iPhone obsahuje řadu skrytých zákoutí, do kterých se dá dostat jen speciální metodou – konkrétně pak zadáním číselného kódu, který dané rozhraní rozkryje. Přestože se nejedná ve své podstatě o žádnou novinkou, jelikož s podobnými „skrýšemi“ se setkáváme de facto od prvopočátku telefonů, není čas od času od věci si vše připomenout.
Kódy na iPhone
S pomocí kódů na iPhone můžete zobrazit různá skrytá rozhraní a spravovat funkce, které byste v nativní aplikaci Nastavení hledali jen marně. Je pravdou, že většinu možností již doopravdy najdete v Nastavení, existuje však několik věcí, které do této aplikace Apple jednoduše neintegroval. Tyto skryté kódy každopádně nejsou k dispozici pouze na iPhone – využít je můžete i na jiných zařízeních. Konkrétně se těmto kódům, kterým se často přezdívá právě skryté či tajné, říká USSD (Unstructured Supplementary Service Data) kódy. Abyste je mohli využít, tak musíte znát jejich přesné znění, které se skládá z číslic a speciálních znaků, tedy h hvězdiček a křížků. Vedle tohoto odstavce najdete galerii, ve které si můžete veškeré skryté kódy zobrazit a následně vyzkoušet.
Kódy na iPhone: Kam je zadávat
- Na svém iPhone otevřete nativní aplikaci Telefon.
- Jakmile tak učiníte, tak se ve spodním menu přesuňte do sekce Číselník.
- Zde už stačí skryté kódy z galerie jednoduše zadat.
Kromě jednoho kódu, jde o standardní GSM kódy. Zase dost zavádějící článek.
Určitě je to fajn a užitečný článek, akorát že jen pro někoho. Když sem tyto kódy vložíte jen jako obrázky a ne jako text, tak si je jako nevidomý stejně nepřečtu a nemůžu je využít. Obrázkové galerie jsou jistě pěkná věc a naprosto je chápu v případě, kdy chcete například ukázat, jak nějaký telefon fotí, ale v tomhle případě, kde se jedná o zadávání určitých řetězců znaků mi taková forma připadá dost nešťastná. A zejména u magazínu, který se věnuje primárně firmě, která téměř jako jediná implementuje do všech svých produktů nativní odečítač obrazovky mi přijde docela smutné, že mi telefon tyto kódy a jimi získané informace bude číst, ale samotné kódy si bohužel na vašich stránkách přečíst nemůžu. Nemohli byste, prosím, takový způsob zveřejňování informací přehodnotit a sdělovat je tak, aby si je mohl přečíst každý?