Celý život je vlastně o překonávání překážek a tou největší překážkou jsme většinou my sami. Nejde o ostatní, jde jen o to, co dokážeme my sami a zda dokážeme sami sebe překonávat. Pokud máte stejný názor a život pro vás znamená snažit se den co den překonat větší vzdálenost, vyšší horu nebo objevit místa, na kterých ještě nikdy nikdo nebyl, pak je tu něco, co vám s tím může pomoci. Samozřejmě, stále je to o vás, vašem těle a vaší mysli, ovšem když si na zápěstí dáte Garmin Marq 2 Adventurer, budete mít s sebou parťáka, na kterého je spoleh za jakýchkoli okolností. Garmin vzal to nejlepší, co dnes má k dispozici, a ukryl to do těla, za které by se nemuseli stydět věhlasní švýcarští hodináři.
Samotný Garmin ve své reklamní kampani říká, že Marq 2 jsou odměnou za vaše úspěchy. Je proto potřeba počítat s tím, že člověk, který si koupí chytré hodinky za více než 50 tisíc korun, je bude na zápěstí střídat s těmi nejlepšími švýcarskými značkami. Samozřejmě, můžete je nosit neustále, ale pokud je střídáte s klasickými hodinkami, pak to nebudou zrovna Timexy, ale něco, co je cenou ještě mnohem dál než Garmin. V tom případě pak oceníte to, čím hodinky vynikají nejvíc, tedy design a materiály. Už na první pohled, když vezmete Marq 2 Adventurer do ruky, vidíte a cítíte, že máte tu čest s něčím, co lze porovnávat se skutečnými hodinkami značek jako je Tag Heuer nebo Breitling. Detailní zpracování, speciálně upravený titan, safírové sklíčko a AMOLED displej, který působí neskutečně plasticky. To vše doplněno koženým páskem, ke kterému stačí přivonět a najednou máte pocit, že v ruce nedržíte smartwatch, ale skutečné švýcarské hodinky za desítky tisíc.
Pokud se tedy sami sebe ptáte, v čem je rozdíl mezi Marq 2 a ostatními hodinkami od Garminu, stačí se na ně podívat. Nejde jen o design, ale zejména o jeho zpracování, díky kterému máte pocit, že máte na zápěstí skutečný šperk, stejně jako u klasických hodinek. Už první generace hodinek Marq disponovala ušlechtilými materiály a kvalitním zpracováním, ovšem jak můžete sami vidět, když jsem porovnal svoje Garmin Marq Driver (1. generace) s Marq 2 Adventurer, úroveň novinky je zcela někde jinde. Detaily a obzvlášť pak kompasová luneta zkrátka vypadají neskutečně dobře a pokud bychom vyměnili vnitřní displej za klasický ciferník a strojek, vůbec bych se nebál tvrdit, že se díváte na hodinky za vyšší desítky až stovky tisíc.
Osobně používám jako „daily“ hodinky Rolex Submariner Date 41mm nebo Hulot Classic Fusion 45mm a musím říct, že po nasazení Garmin Marq 2, jsem si musel na robustnost hodinek opravdu zvykat a to jak Rolex, tak Hublot nejsou zrovna nějaké miniaturní hodinky. Zkrátka kombinace poměrně vysokého těla a 46mm displeje, okolo kterého je navíc poměrně velká luneta, dělají hodinky skutečně velké a je potřeba si na to zvyknout. Samozřejmě díky tomu máte dlouhou výdrž baterie, veškeré funkce, senzory a vše, co Marq 2 nabízí. Co se však hmotnosti týká, ta je až překvapivě nízká a oproti například již zmíněným Rolex Submariner, které mají 172 gramů, je s jejich 84 gramy téměř nevnímáte, nebýt oné velikosti.
Ruku v ruce s designem a zpracováním jde v podobě hodinek také řemínek a displej. Pojďme začít řemínkem. V případě verze Marq 2 Adventurer získáte v balení jednak klasický silikonový řemínek černé barvy, ale také kožený řemínek. Ten je z vrchní části vyroben z pravé kůže, která je však zespodu pogumována, aby se vám v hodinkách nepotila ruka. Je to ideální řešení, jak si dopřát luxus a vůni kůže a zároveň vynechat její negativní vlastnosti. Stejně jako samotné hodinky, i celý řemínek je vypracován tak, že byste neměli problém jej s chutí dát na své klasické švýcarské hodinky. Prošívání, zapínání, děrování, zkrátka vše je nejen oku, ale i zápěstí lahodící. Vždy, když si hodinky nasadíte, budete si to zkrátka užívat, protože moc pohodlnějších řemínků jsem zatím na zápěstí neměl, a to si troufám říct, že pár jsem jich již zažil. Kromě dvojice řemínků pak najdete v balení návod, nabíječku a vlastně celé balení je pěknou plechovou krabičkou, ve které si můžete hodinky vystavit v momentě, kdy je zrovna nemáte na zápěstí.
Tím nejdominantnějším prvkem hodinek je samozřejmě 1,2″ AMOLED displej s funkcí Always-on. Displej má rozlišení 390×390 pixelů na 1.2″ s úhlopříčkou 3.04 cm a je oproti první generaci také dotykový. Rozlišení je perfektní a najít pixely se vám nepodaří ani z pár centimetrů, natož ze vzdálenosti, ze které se na hodinky běžně díváte. AMOLED dodává hodinkám dávku plastičnosti, díky čemuž vypadají jednotlivé prvky jednak skvěle, ale hlavně se v nich mnohem snadněji zorientuje a dokážete je snadno zvolit. Vnitřní luneta hodinek je černá a typické podsvícení Garmin v menu a aplikacích je také černé. Díky použití AMOLED je pak téměř nemožné rozlišit vnitřní černou lunetu od samotného displeje. Displej je pak chráněn safírovým sklíčkem, které je zakřivené a vše tak působí ještě lépe. Samotný displej v kombinaci s haptickou odezvou vás nutí si s hodinkami zkrátka hrát i v době, kdy to nepotřebujete, protože vás prostě baví se jich dotýkat. Vše je velmi živé, plastické a odezva haptiky působí velmi příjemně a není nijak vlezlá. Troufám si říct, že hezčí displej jsem u hodinek nikdy neviděl, a to jsem testoval Tag Heuer Connect, všechny novější Garmin nebo například Apple Watch Ultra.
Garmin samozřejmě myslí na to, že hodinky sice můžete ovládat dotykem, ale jsou situace, kdy se to zkrátka nehodí a tak je možné přímo z hlavního okrouhlého menu, ve kterém máte například věci jako je Garmin Pay, okamžitě vypnout ovládání displejem a spoléhat pouze na tlačítka. To se hodí například při vodních sportech, ve velkém dešti a tak podobně. Ostatně, když už jsme u ovládání, Garmin zapracoval na jedné z věcí, které mi nejvíc překážely u ostatních modelů. V podstatě vše potvrzujete pravým horním tlačítkem, které je přímo proti vaší ruce, a tak se vám čas od času povedlo si například pozastavit aktivitu jen tím, že jste příliš ohnuli zápěstí, což v případě turistiky a nějakého toho šplhání na skálu není příliš velký problém. Garmin tak toto tlačítko obklopil titanem samotného těla hodinek tak, aby nebylo až tak snadné jej zmáčknout nedopatřením a musím říct, že to funguje skvěle. Zastavit aktivitu omylem je nyní mnohem složitější a nemělo by se vám to v podstatě podařit.
Ostatně, se zpracováním souvisí také odolnost samotných hodinek, která pokud nejste James Bond, je rozhodně větší než ta vaše. Hodinky mají vodotěsnost 10 ATM a splňují vojenský standard (MIL-STD-810) odolnosti vůči pádům. Navíc díky titanu a safíru nějaké ty nárazy do stromů nebo skal také přežijí bez větší újmy. Zkrátka, nemusíte se bát, zvládnou s vámi vystoupat na Mount Everest, potopit se k nějakému tomu vraku, přežít tropický liják v deštném pralese a zvládnou i to nejtěžší, přežít den v kanceláři, než se opět dostanete do přírody.
Když už jsme u toho, co vydrží hodinky po mechanické stránce, je nejlepší čas podívat se na to, co vydrží jejich baterie. Je velmi důležité si uvědomit, že Garmin Marq 2 jsou extrémně nastavitelné hodinky a vy si tak můžete volit i to, jak často vás sledují satelity a které konkrétně. Zda chcete využívat GPS nebo Glonass nebo Galileo, případně všechny dohromady. Rozdíl mezi ultratrackováním, kdy používáte všechny dostupné navigační systémy a trackujete každou vteřinu svého života a režimem, kdy máte Marq jen jako chytré hodinky je tedy extrémní. Nejrychleji jak je možné baterii vybít je v případě, kdy používáte všechny trackovací systémy, máte zapnutý displej a hodinky neustále zaznamenávají váš tep. V tom případě vydrží 42 hodin, při Always-On pak 30 hodin. V případě, kdy vám stačí takzvaný režim Expedition GPS, kdy hodinky zaznamenávají vaši pozici jen občas, pak vydrží 14 dní. Pokud pak vypnete GPS úplně a budete používat Garmin jako klasické smartwatch včetně oznámení z iPhone, pak není problém, aby vám vydržely 16 dní nebo 8 dní při always-on.
Realita je pak taková, že pokud je máte 24/7 na ruce a denně děláte 2 hodiny nějakou měřenou aktivitu, například turistiku nebo jízdu na kole a tak podobně, pak se dostanete bez problémů na výdrž okolo 12 dnů. Nabíjení pak trvá zhruba hodinku, během které připojíte k hodinkám magnetický konektor, který je samozřejmě součástí balení. Mimochodem, jsem vděčný, že už to není kolíček jako v případě první generace Marq, který mi zkrátka nevyhovoval.
Co se týká toho, co umí hodinky měřit, byli bychom tu asi do zítra, kdybych měl vypsat všechny možnosti a sporty. Zkrátka na cokoli, opravdu cokoli si vzpomenete, to změřit dokáží, ovšem je potřeba si narovinu říct, že to dokáží například také hodinky Garmin Epix. To je trošku škoda, protože například mé původní Garmin Marq Driver uměly měřit čas na okruzích s tím, že žádné jiné hodinky od Garminu to neuměly. V případě Marq Adventurer tak v hodinkách najdete to stejné, co se software týká, jako v nových řadách Epix nebo Fénix. Na druhou stranu není v podstatě nic, co by vás mohlo napadnout a mohl by to Garmin dodat do Marq 2, aniž by to již neměly Fénixy nebo Epixy.
Jednoduše řečeno, vyberete si jakýkoli sport na světě a vyberete si, co konkrétně u něj chcete měřit. Vyberete si, v jakých jednotkách to chcete měřit, s čím to chcete porovnávat, zda chcete mít k dispozici osobního trenéra, který vám pomáhá se zlepšovat a poté již jen necháte hodinky měřit. Po skočení sportu pak zjistíte, jaké máte výsledky, jak dlouho potřebujete na regeneraci a pokud je nosíte 24/7, pak se dozvíte jak je na tom vaše VO2 Max nebo vaše energie, kdy hodinky počítají energii nabitou relaxací, spánkem a tak dále a odečítají od ni energii potřebnou pro vaše výkony. Pokud se rozhodnete vyšplhat na Mount Everest, máte zde barometr, výškoměr a nejlepší navigační systém, který je dnes v hodinkách k dispozici.
Díky tomu se dozvíte, kdy, kde a na jak dlouho se máte aklimatizovat. Dozvíte se, jak je na tom vaše tělo s kyslíkem díky senzoru okysličení, změříte si tep a dokonce se dozvíte, zda máte dostatek energie na to, abyste zítra dosáhli vrcholu. Když se druhý den rozhodnete sjet dolů na lyžích, ukáží vám hodinky kudy by to šlo na přehledné mapě a samozřejmě vše změří. Mimochodem, v hodinkách najdete klasické, turistické, cyklo i lyžařské mapy pro celou Evropu s tím, že zbytek světa můžete zdarma nainstalovat. Nechybí pak ani mapy golfových hřišť po celé Evropě a opět, zbytek světa lze doinstalovat.
Co se mi pak hodně líbí, jsou notifikace z iOS, kdy hodinky umí upozornit skutečně na vše a nemají žádný problém říct vám, že vaše pračka právě doprala, sušička má usušené prádlo, přišla vám platba nebo dorazila sms, případně zpráva na WhatsApp. Notifikace jsou řešeny na jedničku s hvězdičkou, a i když si sice nemáte možnost vyhřát auto přímo z hodinek, notifikace o tom, že vám v něm dochází benzín, samozřejmě dostanete přímo na své zápěstí. Samozřejmě nechybí jako u ostatních Garminů možnosti jako je placení přes Garmin Pay (obdoba Apple Pay), okamžité uložení souřadnic, ovládání přehrávání hudby na telefonu a tak dále. Samozřejmě další aplikace můžete na interní 32 GB paměť nainstalovat jako u ostantích modelů pomocí Garmin ConnectIQ.
Tím se dostáváme k samotnému závěru. Pokud bych si měl dnes kupovat chytré hodinky, volil bych jednoznačně Garmin Marq, ovšem já stále čekám a věřím, že se objeví také druhá generace Marq Driver. Je sice zcela upřímně pravda, že většinu funkcí najdete i v levnějších modelech, ovšem z bodu A do bodu B dojedete ve Fábii stejně jako ve Ferrari a věřte mi, to Ferrari má něco do sebe. Přesně tak je to i s Marq 2. generace. Jsou to hodinky, které zkrátka chcete mít na ruce, chcete se na ně dívat, hrát si s nimi a měřit každý jeden krok, každý jeden nádech. Garmin spojil ty nejlepší myslitelné materiály spolu s precizností, kterou známe ze světa skutečné hodinařiny a do této dokonalé kombinace přidal vše, co roky vyvíjel v oblasti chytrých hodinek a sport testerů. Pokud si můžete udělat radost, neváhejte! A co říct zcela na závěr? Myslím si, že v životě je nejdůležitější být frajer sám před sebou, ne před ostatními a pokud to máte stejně a chcete si sám před sebou připadat skvěle, pak bych asi na vašem místě neváhal a šel do nich.
Neskutočne sú!!!! Apple Watch ultra je len vtip oproti tomuto, vo všetkom
Garmin descent mk2 by se měli porovnávat s AWU. Mají podobnou cenu jako AWU a jsou to potápěčské hodinky jako AWU. Nikoliv s marq které nejsou potápěčské a cena je úplně někde jinde.
AWU, descent i marq mají 10 ATM ale AWU a descent navíc splňují potápěčský standart a tudíž jsou vhodné pro potápění a jsou to potápěčské hodinky. Ale potápění s AWU výrobce doporučuje to 40 m oproti 100 m v descent.
Ale naopak v odolnosti proti vysokým teplotám jsou nejlepší AWU protože jsou vhodné do 55°C. Descent jsou do 50°C. A marq (nebo také například Fenix nebo enduro) jsou do 45°C. V tomto AWU překonávají pouze vysoce odolné hybridní hodinky s černobílým displejem: Garmin instinct crossover které jsou do 60°C ale nejsou potápěčské. Oni by stejně ty informace o potápění na tom malém displeji nebyli vidět.
AWU v žádném případě nejsou potápěčské hodinky a už vůbec se nedají porovnat s Descent, to jsou totiž opravdu potápěčské hodinky… AWU jsou hodinky se kterýma se můžete za určitých podmínek a omezení potápět, po zaplacení je omezení trochu sníží, ale určitě to nejsou plnohodnotné potápěčské hodinky ;) resp. počítač …
Podívej se joudo na YouTube na test AW ultra a Garminů v sauně. Ultra se přehřály a Garmin fungoval. Jenom blb věří informacím od výrobce bez vyzkoušení.
Nemá to Apple Pay…
Má to Garmin Pay, je to uvedeno v článku který komentujete a Garmin Pay je 1:1 to stejné co Apple Pay.
Hodinky jsou to po HW stránce naprosto luxusní. Jen se chci zeptat jakým způsobem bylo vyřešeno (oproti Garminům cca před 3-4 lety) ověření uživatele, případně platba pomoci Garmin Pay. Tam byl největší problém, ze to jednou za den a nebo po sundání chtělo zadání PINU na tom kruhovém číselníku. V tom mi přijdou AW dál, když se sami odemknou iPhonem. Nikde jsem nenašel na YouTube video tohoto modelu vs Garmin Pay.
Je to presne jak popisujete. Pripadne pokud je sundate, pak je musite overit hned. Jinak jednou za den. Tam se nic nezmenilo.
Vidím na fotce pravděpodobně X6. Jjak lze prosím “vyhřát” přímo z AW? Já vidím v aplikaci na hodinkách pouze info, ale bez funkcí.
Mate pravdu, omlouvam se. Aw jsem testoval naposled ultra na tyden a spletl jsem si to. Musite pres app z mobilu nebo klickem.
Dobrý den,
Hodinky jako nové super. Pokud ale budete za par let potřebovat baterii, servis Garmin se na vás vysere. Takže hodinky cca za 60k na 4 roky životnosti docela luxus. Ty rolex jsou sice dražší, ale daji se servisovat. Takže sice recenze super, ale to hlavní autorovi nedošlo…
JP
Ze nejde menit baterka a ze funkce zestarnou mi doslo :) ale tak je to u vsech hodinek s displejem nebo ne? Nebo mel jsem to podle vas uvest? To bychom museli uvadet u vsech produktu co maji nemenitelnou baterii…
Baterie opravdu není v servisu vyměnitelná? To mi připadá skoro neuvěřitelný u hodinek za x desítek tisíc.
Jak je to vlatně s potápěčskými funkcemi? Má to obdobné funkce jako descent mk2? Je mi jasné, že chybí integrace vzduchové sondy, kterou obsahuje mk2i.
Hodinky kvalitní a pěkné. Jenže Rolexy vydrží desítky let a doslova přežijí majitele. Tyto hodinky budou za pár let bezcenné, protože pokrok je v této oblasti neuvěřitelný. Zajímavá varianta by bylo nabídnout obal a to hlavní + nějakou garantovanou možnost upgradů ve formě výměny procesoru atd. – tedy základové desky včetně baterie atd.
Ovšem za mou osobu by se měl Garmin zejména soustředit na vylepšování systému navigace, která je z pohledu mé osoby na řady např. EDGE naprosto tristní, v porovnání oproti např. „MAPY.CZ“ se jedná o amaterský kutilský nedotažený hybriddní zmetek.
Jasne ale srovnavat rolex a garmin nejde, musite mit oboje :) navic garmin na cene nerostou rolex celkem dost. To je jako srovnavat auto ktere mate na praci s nejakym investicnim veteranem
Jsem se díval na Marq 2 Captain, že by se dalo zapojit ovládání jachty, ale funguje to snad jen s Garminem a to je trash, který je za trest. (Ve srovnání třeba s B&G)
Ty jsou překrásný a pro mě osobně hezčí než Adventurer, ale to co píšete bohužel neumím zhodnotit :( Kdyby se vám chtělo a měl jste čas, mohli bychom společně neco na téma hodinky vs jachta napsat?
No možná by stálo vzít si několik hodinek, udělat si výlet a otestovat to na nějaké lodi. ;-)
Ale ja vim o lodich asi to co o potapeni :))) ale hodinky zajistit mohu kdybyste mel zajem budu rad :) ja mam vysnenou Rivu ale ta bude tak za 10 let hehe
Tak já se zamyslím, co by se dalo udělat a kdyžtak se ozvu.
Toto není úplně blbé na nějaký delší výlet. https://www.youtube.com/watch?v=nThWIVsBJWI
Všemi deseti :-) písněte mi prosím na mail, díky Roman :)
Romane, neuvazoval jste si tu udelat vlastni sekci a „neschovavat“ svoje recenze pod sekci recenze?
Mate na produkty jiny nahled, osobni a osobity, ktery se lisi od toho, co najdu na LSA.
Honzo já si myslím, že kluci píšou všichni svůj názor tak jak já, prostě každý máme jiný pohled a jiný názor související s tím, jak danou věc vnímáme :-) recenze je vždy tak trošku osobní záležitost a tak myslím, že odlišovat recenze je zbytečné. Každopádně stačí kliknout u článku na mé jméno a budete vidět jen mé články :)
Dobrý den docela zásadní věc která v článku nezazněla a kterou využívam nejčasteji je volani z hodinek. Jde do Garmunu nahrát e sim nebo dual sim ? Protože hodinky z kterých ani nejde volat mi nepřijdou jako smart watch. To je snad podstata smartwatch že si z nich člověk zavolá.
Ne
CO se týče designu, tak nic moc, co se týče funkcí (pokud to není nepřesné jako nižší řady) tak luxus. Ale hodinky za 60k czk mít na pár let, to mi nepřijde úplně ekonomické ani ekologické.
Mam 4 garmin fenix hodinky, ale všechny (šli různě po rodině) jsou pořád funkční s prakticky nepozorovatelnym rozdílem ve vydrži.
Jedná se o velmi hezké a všestranně použitelné hodinky. Dovolte mi snad jen pár poznámek, nebo spíše takovou úvahu… v recenzi zmiňujete, že hodinky střídáte, což je poměrně „běžná věc“. V tomto případě právě ale ono běžné střídání hodinek (podle životních příležitostí/situací, nálady, apod.) Vás poměrně podstatnou měrou připravuje o obrovské know-how těchto hodinek. Spočívá totiž v 24/7 monitoringu Vaší kondice a zdraví. Pokud s hodinkami spíte, používáte veškeré lifestyle funkce, měříte aktivity/ tréninky (zapnutím správného „programu“ aktivity) dostáváte ten hlavní benefit, které tento elegantní „sporttester“ přináší. Jde o jakousi kompletní a hlavně průběžnou diagnostiku Vašeho těla a kondice s ohledem na případnou nemoc, přetrénovanost, stres nebo jinou indispozici. Ano, samozřejmě, nejedná se o lékařsky certifikovný přístroj, ale z dat se dá celkem hezky vyčíst, jak Vaše tělo reaguje, popř. jaký má sportovní progres. Neskutečným benefitem je taktéž výdrž baterie, která právě díky méně častému a celkem rychlému nabíjení, právě ono 24/7 použití umožňuje. Po roce a půl se dá celkem dobře vypozorovat i poměrně malá degradace životnosti, tedy dovolím si říct, že výměna baterie po 4 letech vůbec nemusí být nutná. S recenzí se víceméně ztotožňuji a jen dodávám, že konkrétně u tohoto modelu je obrovská škoda solárního dobíjení, které se u posledních modelů Garmin, povedlo doladit k dokonalosti/ již použitelnosti. U Fénix hodinek lze strávit o dovolené pobyt u moře bez nabíječky, popř. prodloužit výdrž při časově náročném tréninku. Srovnávání s AW moc neuznávám, protože se dle mého názoru týká o hodinky „městského“ zaměření a je pro uživatele, kteří nemají obecně na sport a sledování stavu svého těla/ zdraví, moc vysoké nároky. Závěrem jen stručný souhrn funkcí, které Roman přímo v recenzi nezmínil a mohli byt někoho zajímat: hodinky umí sledovat energii uživatele a celý den poskytují informaci o jejím stavu. Nazývá jí Stamina a kondici Vašeho těla bere jako jakousi baterii, která má po kvalitním spánku nabito do plných 100% a ke konci dne se průběžné snižuje s ohledem, na stres, sportovní výkon, kroky, vystoupaná patra, apod. Další obrovsky funkční a velmi silná stránka hodinek Garmin (alepoň tedy těch vyšších modelů) je monitoring spánku. Hodinky sledují okysličení krve, fáze spánku a vše krásné zobrazí v nativni aplikaci. Není nutné dodávat, že vše je přehledně a intuitivně zpracováno a navíc v Českém jazyce. Mám rád hodinky, občas je střidám, ale opravdu doporučuji, tyto hodinky dává smysl nosit „pořád“. Přežijí s Vámi všechno, koupání v moři, pobyt v sauně, lezení po horách, otřesy při sjezdu na horském kole, nebo potápění v moři bez přítrojů.
Petře, máte ve všem pravdu, ale já už Smartwatch nenosím vůbec, jen při recenzi jsem je používal, jinak ty moje Marq Driver mám už rok možná dva v šuplíku.
A to je velká škoda :) ale v každém případě každého věc. Ono je to dost o životním stylu a celkovému přístupu k životu. Pro někoho to bude fajn stylovka s pár „fičurama“ na fitness nebo prochajdu s rodinkou o víkendu a pro někoho zas špičkový podrobný ukazatel každodenního stavu, kondice a progresu (popř. regenerace) – investice do zdraví. Miluju hodiky právě pro jejich styl, design a tady se to taknějak protíná. Každopádně nikdy nevíte, kdy Vás to „chytne“ a kdy je z toho šuplíku prostě vyndáte a zjistíte, že tohle „tamagotchi“ s vlastním zdravím je vlastně děsně návyková věc :)
Ahoj Romane, článek od Vás zaměřen na MARQ® Adventurer (Gen 2) je pro mne jako bych je měl již na ruce, za mne je to tak dobře a příjemně popsáno, že jsem si připadal, že už je mám opravdu na ruce. Stále se dívám na fotky a ač jsem měl Fenix 7X Pro, i Epix Gen2, tak stejně šli z domu, něco mi říkalo a říká, hele toto ještě není přesně to co chci, já prostě chci a potřebuji mít MARQ® Adventurer (Gen 2). Jasné že cesta k pořízení / koupě nemusí být pro člověka snadná a musí si ledacos odříci, aby si je mohl běžný smrtelník koupit. Aktuálně jsem zpět na AW Ultra a kasička se plní k nákupu MARQ® Adventurer (Gen 2), jen před finálem si říkám, že by se u takových hodinek najít prodejce, kdo je má skladem, kdo mi je půjčí na nasazení na ruku a usnadní mi rouhodnutí, hele už je z ruky nesundám :-D, … díky za tvůj přístup k tomuto klenotu a díky že jsi. Mirek