Přestože Apple produkty dávají největší smysl ve chvíli, kdy jich má člověk více a dokáže je mezi sebou nejrůzněji propojit, faktem je, že spousty uživatelů si vystačí jen s jedním Apple produktem jen pro uspokojení určitých požadavků. Leckdo má tedy jen iPhone, jiní zase využívají jen Macy a setkat se lze třeba i s uživateli, kteří mají jen Apple TV, protože se jim přes ní zkrátka dobře konzumuje obsah. Háček je však v tom, že od aktualizace na tvOS 16 nutí Apple majitele Apple TV k tomu, aby si koupili iPhone. což je přinejmenším zvláštní.
Doposud platilo, že Apple produkty fungovaly jeden bez druhého naprosto bez problému, byť samozřejmě jste je nemohli využít naplno. To se však nyní poměrně překvapivě minimálně u Apple TV změnilo. Když jí totiž zaktivujete a aktualizujete na tvOS 16, vyskočí na ní hláška, že je třeba přijmout nové podmínky iCloudu, kterou by zřejmě naprostá většina z nás okamžitě potvrdila. Háček je však v tom, že to na Apple TV udělat nelze, jelikož vás tv box vyzve k tomu, abyste si podmínky prostudovali a posléze potvrdili na iPhonu či iPadu. A jen pro zajímavost, i tyto produkty musí být na nejnovější verzi OS, jinak vám totiž jako čtečka podmínek neposlouží. Není to přitom jen o potvrzení podmínek. Na Apple TV totiž může vyskočit třeba i hláška žádající uživatele o aktualizaci nastavení Apple ID, přičemž i k tomu nyní tvOS požaduje iPhone.
I own an Apple TV.
I own not a single other Apple device. Not one.
Every time I start the Apple TV I get this prompt now. @Apple what do you expect me to do about this? pic.twitter.com/CsNaTNNIHp
— chris @c@pub.waffle.tech (@hugelgupf) January 16, 2023
Ačkoliv je v obou případech možné vyskakovací okno vypnout a pokračovat bez potvrzení požadavku systému, jedná se zpravidla o chvilkovou záležitost. Vyskakovací okna se totiž dříve či později na Apple TV opět objeví a přestože je může uživatel opět jen zavřít, jedná se stále o provizorní řešení. O to zajímavější bude, jak se Apple k celé záležitosti postaví. Z jeho strany totiž sice nebude zcela určitě problém nastavit systém tvOS 16 tak, aby umožňovat potvrzení nejrůznějších věcí přímo v sobě, ale je otázkou, zda o to vlastně stojí. Je totiž možné, že se na Apple TV začal dívat jinak než dřív a namísto samostatného produktu jí nyní chce profilovat spíš jako příslušenství, které nedává bez iPhonu smysl. V takovém případě bychom se od něj tedy jakékoliv změny nedočkali.
- Apple produkty lze zakoupit například na Alze, u iStores či Mobil Pohotovost (U Mobil Pohotovost lze navíc využít akce Koupíš, prodáš, prodáš, splácíš, v rámci které lze iPhone 14 získat už od 98 Kč měsíčně)
Za toto Tima ukřižujou nejen v USA ;-)
Apple TV je zatím jediná věc, která mě nepřesvědčila o tom abych si jí koupil 😀
Stačí používat originální aplikace a prostředí kterékoli TV a pak si zkusit Apple TV.
Rozdíl asi jako když mám 10 let starý telefon a pak dostanu do ruky nejnovější iPhone.
Děkujeme za názor a posíláme klíčenku
Mě Apple Tv nutila koupit Nvidia Shield, protože mi nepřehrála zvuk True HD Atmos a DTS, DTS HD a DTS:X a ani mi nepustila hry Gforce Now ani Boosteroid.
Apple TV používám hlavně na streamovací platformy. Nejdřív jsem jej ale používal pro přehrávání filmů ze svého úložiště Synology. Spousta chytrých TV docela brzo zestárne právě na poddimenzovaný procesor. Apple TV se svými předimenzovanými procesory toto řeší a k tomu ještě ten vynikající ovladač (a to jinak používám Magický ovladač od LG).
S různými mediaboxy i streamovacími zařízeními a mám slušnou zkušenost přibližně od roku 2007, kdy jsem začínal s IAMM NTD37HD (https://avmania.zive.cz/iamm-ntd37hd-test-sitoveho-prehravace). Žádný z nich se zatím Apple TV nevyrovnal, ani Chomecast, což mne mrzí asi nejvíc. Dneska budu testovat nový Chromecast s Google TV. Ten by snad už přeci jenom mohl, i když zase ta omezená paměť 8 GB na aplikace…
Nějak jsem nikdy nepochopil, proč si kupovat Apple TV za 4K místo Chromecast TV za 1500…
Protože nemá Android, který z hloubi duše nesnasim.
Předpokládám že Apple TV je poslední zařízení které si lidé pořídí. Nikdy né první…. jsou lepší alternativy…. samo né že bych jí neměl ale už jen tak smutně kouká zaprášená v rohu pěkně za Nvidia Shield která se nezastaví a dře jak mezek.
@Krkoška
Nvidia Shield jsem nikdy nepoužíval. Četl jsem si všechny možné recenze a testy, ale jako TV box to vyhrála Apple TV.
Na hry, které už skoro stejně nehraji, se mi „práší“ na PlayStation 5. U mne právě „dře jako mezek“ ta Apple TV. I když zas tak moc se nenadře. Nejspíš to bude tím, že má procesor s násobně větším výkonem (AnTuTu 785 352) než Nvidia Shield (AnTuTu 254 313).
https://gadgetversus.com/processor/nvidia-tegra-x1-plus-t214-vs-apple-a15-bionic/
len ze ty nevies na co vsetko Apple TV sluzi, napr. aku alternativu doporucis na hostovanie centra pre Apple HomeKit?
Záleží na tom o koho se jedná. Kupte si ji a třeba na to přijdete. Já mám obojí a vím proč Apple TV používám denně a Chromecast je pouze ve volném HDMI konektoru pro případné Android návštěvy.
Například když někdo nepoužívá Android, ale má iPhone a chce streamovat především z něj, tak je to vcelku k pochopení. Možná také pro někoho je pořízení Chromecastu za 1500 Kč finančně náročnější než pro jiného Apple TV za 4000 Kč. Navíc, když někdo chce nainstalovat více aplikací a streamovat z nich, popřípadě jednoduchých her. A hlavně, když toto chtěl někdu udělat jako já už někdy na podzim 2015. Tou dobou byl Chromecast i Android TV. Až do nedavného uvedení Chromecast s Google TV byly předchozí verze Chromecastu (1-3) bez OS Android TV a tedy jen obtížně použitelné na pohodlné přehrávání obsahu streamovacích služeb nebo z domácího úložiště. Šlo to asi jen s použitím mezičlánku jako počítače nebo telefonu a pak je to investice dražší a méně pohodlná.
Na Apple TV oceňuji to, že si člověk sedne do křesla, spustí jedním dálkovým ovladačem jak Apple TV, tak přes HDMI CEC také televizi a domácí kino, vybere film nebo pořad a kouká. Není potřeba technického nadšence (ač sám jsem ajťák) a něco pořád propojovat a nebo nastavovat. Na hraní a nastavování si dneska koupím právě ten Chromecast s Google TV za cenu rodinného oběda. A až mne omrzí, tak může jít dál. Nebo půjde dál Apple TV. Ale o té druhé variantě velmi pochybuji.
Já mám taky Nvdia Shield a Apple TV nezapínám… protože mi nepřehraje zvuk U filmů DTS, DTS:HD, DTS:X a ani TRUE HD Atmos.
.
HDMI CEC funguje na obou zařízeních.
U toho zvuku asi záleží také na přehrávači. Myslím, že DLNA aplikace Synology DS Video také měla na Apple TV problémy s některým zvukem. Od té doby co používám Infuse Pro je to ale naprosto bezproblémové. Infuse používám přes SMB, ale umí dobře využívat databáze filmů a tak přináši podobný komfort jako DLNA přehrávání. Kdysi jsem používal i VLC, ale to bylo slabší, malý font na názvy filmů, bez popisků filmů a herců z filmové databáze. Infuse také zvládá dobře synchronizaci přes iCloud a tak mám na iMacu, Apple TV a iPhone stejnou nasynchronizovanou databázi filmů. No a když potřebuji přehrávání na dálku mimo lokální síť na které mám Synology, tak pořád mohu použít DS Video přes DLNA nebo DS File s externím přehrávačem jako Infuse, VLC atp.
Jinak včera jsem koupil ten Chromecast s Google TV a docela to ujde. Také to dělá z hloupé TV tu „chytrou“. Dokonce i applikace jako DS Video tam jsou. Ale je prostě poznat ten slabší hardware/procesor. Odezvy jsou pomalejší. No a na dálkovém ovladači je poznat, že se na něm šetřilo. Malý a tlačítka hlasitosti divně na boku. Člověk prostě klasicky dostane od Anrdoidu to, za kolik si zaplatil.
Ta rychlost odezvy může být problém i Nvidia Shield. Přeci jenom Nvidia procesor má AnTuTu skóre asi jen třetinové oproti poslední Apple TV.
Vím že ty Android odezvy jsou příčinou mnohých iOS vs. Android flame v diskuzích. Ale prostě je to tak. Přinejmenším u Android budget řešeních, jako je Chromecast za 1000-1500 Kč.