Uživatelé chytrých telefonů vedou mezi sebou od pradávna válku, ve které je proti sobě postaven Android a iOS. Zatímco uživatelé Androidu si pochvalují především volnost a funkce, u systému iOS je to zase bezpečnost a využití v rámci ekosystému. Je ale důležité zmínit, že v této válce nebude snad nikdy nikdo vítězem. Oba dva tyto systémy totiž mají své pozitivní a negativní stránky, se kterými je nutné počítat a vybrat si mezi nimi ten, který vám bude sedět nejvíce. V tomto článku se společně podíváme na 5 skvělých funkcí z iOS, které Android stále nemá (a některé ani mít nebude).
iMessage a FaceTime
Pokud vlastníte iPhone či jakékoliv jiné Apple zařízení, tak na něm můžete využívat iMessage, společně s FaceTime. Jedná se o jablečné služby, díky kterým mohou uživatelé Apple zařízení mezi sebou bezplatně komunikovat, a to v podobě zpráv, respektive video a audio hovorů. iMessage a FaceTime se rozhodně řadí mezi ty největší exkluzivity, které operační systém iOS nabízí. V tomto případě je naprosto jasné, že se žádná z těchto služeb na Android nedostane, což už několikrát potvrdil i samotný Apple.
Kontrola kondice baterie
Baterie, která se nachází uvnitř vašeho telefonu, popřípadě jakéhokoliv jiného přenosného zařízení, se řadí mezi spotřební zboží. To znamená, že postupem času a využíváním ztrácí své vlastnosti, což vede především ke snížení výdrže na jedno nabití. Přímo v rámci iOS pak můžete v nastaveních najít sekci, která vám sdělí kondici baterie. Jedná se o procentuální hodnotu, která udává, na kolik procent maximální kapacity je možné baterii nabít. V případě, že má baterie kapacitu pod 80 %, je automaticky považována za špatnou a měla by se vyměnit. Žádný takový ukazatel však v Androidu nenajdete.
AirPlay
Další velkou exkluzivitou, která Androidu oproti iOS jednoduše chybí, je rozhodně AirPlay. A vzhledem k tomu, že je AirPlay protokolem, za kterým stojí samotný Apple, tak je opět jasné, stejně jako v případě iMessage, že se na Android v takové podobě nikdy nedostane. AirPlay lze konkrétně využít k bezdrátovému přenosu audia či videa z vašeho iPhonu například na Mac či televizi, a to prakticky jediným kliknutím. Na Android si sice můžete stáhnout aplikace, které nabízí podobnou funkci, rozhodně ale nefungují tak dobře, jako právě nativní AirPlay. Avšak vzhledem k tomu, že před nedávnem Android přišel s vlastním AirDropem, tak je možné, že pracuje i na svém AirPlay.
Vyříznutí objektu z fotky
V poslední velké aktualizaci operačního systému jsme se dočkali nové funkce, díky které je možné jednoduchým podržením prstu vyříznout objekt z fotografie nebo z obrázku, potažmo odstranit jeho pozadí. Doposud jsme k tomuto úkonu museli využívat profesionální grafické editory nebo placené online nástroje, zatímco v iOS se o vyřezání objektu stará umělá inteligence a Neural Engine, který je k dispozici na iPhonu XS (XR) a novějším. Pokud byste podobnou funkci hledali na Androidu, tak byste hledali marně. I jednoduché a rychlé vyřezání objektu z fotky či obrázku je tedy exkluzivní funkcí systému iOS.
Odkládání aplikací
Pokud vám na Androidu dojde místo v úložišti, tak můžete například smazat nepotřebné aplikace, čímž místo ušetříte. Operační systém iOS každopádně nabízí skvělou funkci v podobě odkládání aplikací, která dokáže šetřit místo v úložišti automaticky. Pokud ji máte aktivovanou, tak se nepoužívané aplikace mohou jednoduše odstranit, avšak s tím, že data těchto aplikací zůstanou i nadále uložená v úložišti. V případě nutnosti spuštění odložené aplikace ji tak pouze stačí z App Store znova stáhnout, popřípadě na ni klepnout v rámci knihovny aplikací. Po stažení budete mít v aplikaci k dispozici veškerá data, jelikož k jejich smazání nedošlo. Podobnou funkci, která by dokázala aplikace tzv. odložit, na Androidu také nenajdete.
To si dělá qsi srandu autor s tím AirPlay :D vidím v práci na Samsung tv jak to všem nefunguje :D a já si násilím mobil do tv a spustím si co chci vy komedianti. Ostatní věci co píšete jsou pěkné kraviny.
Jasně Cardi. Ve firmě mám několik TV od Samsungu, které slouží pro prezentace. A ještě nikdy a nikomu se nestalo, že by s AirPlay měl problém.
Nasdilim,asi moje chyba
Já zase vidím kolem sebe lidi, kterým to funguje bez problémů, včetně mě. Tak a teď kde je problém, že?
Android má narozdíl od iOS neomezenější výpis hovorů. Poslechních 100 je žalostně málo
Tam mě třeba na android jede přenos obrazu, pohyb kurzoru na TV plynuleji mež z iPhone . Výřez fotky umí základní galerie na android taky. Dokonce to umí poslat i na tiskárnu. Stav baterie nevím. To jsem zatím nikdy nepotřeboval. Zbytek netřeba komentář
Uz umi fapple pocitat data?