Před nedávnem Apple konečně, po několika měsících dlouhého čekání, představil druhou generaci sluchátek AirPods Pro. Od nové generace těchto sluchátek jsme očekávali mnoho a pravdou je, že naše tužby Apple reálně vesměs vyslyšel. I když na první pohled může být druhá generace od té první k nerozeznání, tak věřte, že minimálně v útrobách se toho změnilo opravdu mnoho. Jestliže tedy nad koupí AirPods Pro 2. generace váháte, tak se společně v tomto článku podíváme na 5 důvodu, proč byste váhat neměli.
Lepší zvuk
U sluchátek je samozřejmě nejdůležitější zvukový projev. Můžete mít sluchátka jakkoliv krásná po designové stránce, pokud ale nebudou dobře hrát, tak budou k ničemu. Je důležité zmínit, že nové AirPods Pro mají zvuk opravdu skvělý – stará se o něj mimo jiné zbrusu nový čip H2, který zajistí o dost výraznější basy a čistější projev napříč obrovskou škálou různých frekvencí. Kromě zvuku jako takového pak nabízí AirPods Pro 2 také adaptivní režim propustnosti, který dokáže automaticky vyfiltrovat nevyžádané hlasité zvuky, díky čemuž budete stále slyšet hudbu a okolí. Vylepšení se dočkalo také aktivní potlačení hluku.
Delší výdrž
Vzhledem k tomu, že AirPods Pro druhé generace využívají novou verzi Bluetooth 5.3, a vzhledem k větším bateriím, dokáží v porovnání s předchozím modelem vydržet výrazně delší dobu na jedno nabití. Konkrétně vám sluchátka vydrží na jedno nabití hrát až 6 hodin, což je o 1,5 hodiny více, než u první generace. S využitím nabíjecího pouzdra pak získáte u AirPods Pro 2. generace výdrž až neuvěřitelných 30 hodin, což je o 6 hodin více v porovnání s první generací.
Přizpůsobení prostorového zvuku
Pokud vlastníte AirPods 3. generace, AirPods Pro či AirPods Max, tak na nich můžete využívat prostorový zvuk s dynamickým snímáním polohy hlavy. Díky němu máte při sledování filmu či videa pocit, jako byste byli v kině a zvuk vás zcela obklopoval. Nově však uživatelé mohou využít také přizpůsobení prostorového zvuku pro ještě lepší zážitek z poslechu. Tuto novinku lze nastavit po připojení AirPods k iPhonu tak, že přejdete do Nastavení → vaše AirPody → Přizpůsobení. Následně už stačí projít speciálním průvodcem, který s využitím TrueDepth přední kamery provede sken vašich uší, a poté prostorový zvuk přizpůsobí přesně pro vás.
Vylepšené pouzdro
Zatímco samotná sluchátka AirPods Pro první a druhé generace byste nejspíše, tedy až na pár detailů, od sebe nerozeznali, tak to samé nelze tvrdit o pouzdru. To se totiž u druhé generace dočkalo hned několika skvělých vylepšení, o kterých byste měli vědět, a které rozhodně stojí za to. Zmínit můžeme hlavně vestavěný reproduktor, díky kterého je konečně možné AirPods Pro jednoduše najít i v případě, že jsou uvnitř pouzdro. Na boční straně se pak nově nachází úchytka na poutko a kromě toho je pouzdro odolné proti vodě a prachu.
Kompatibilita s MagSafe a Apple Watch nabíječkou
U pouzdra AirPods Pro druhé generace zůstaneme ještě i v tomto posledním odstavci. Jak jistě víte, tak ho můžete nabíjet buď klasicky Lightning kabelem anebo můžete využít Qi bezdrátové nabíjení či MagSafe. Kromě toho však Apple u pouzdra AirPods Pro 2 přišel také s podporou nabíječky pro Apple Watch. Pokud tedy zrovna nebudete mít po ruce nic jiného, než nabíjecí kolébku Apple Watch, tak ji konečně můžete využít také k nabíjení AirPods Pro druhé generace.
Tak zrovna ten zvuk – dokud jsem nevyzkoušel připojit AirPods 2 ke SVÉMU iPhone, tak mě 1. generace hrála naprosto perfektně. Od připojení 2. gen je ta první jaksi plochá ve svém zvukovém projevu.
A navíc každou aktualizací 1. gen mě přijde, že je ve zvuku méně basů, hůře funguje potlačení hluku a neustále překopávají režim propustnosti.
Za mě prostě softwarově dost zabil 1.gen, aby více vynikla ta druhá.
Více basů nemá na svědomí jen nějaký čip. Je to hlavně celkovou konstrukcí, membránou, apod. Pokud jsou sluchátka po této stránce shodná, není důvod, aby hrála výrazně jinak.
A je opravdu víc basů víc Adidas? Obvykle nemají IEM problém s množstvím basu, ale s jejich kvalitou – prokreslením, texturou atd. Zkrátka aby to jen lacině nehoukalo, ale opravdu reálně basovalo. Taky lze hodně čarovat s nástavci. Dnes to nabízí pro Airpods spousta výrobců (například SpinFit, Azla atd.) a často jsou podstatně lepší, než ty originální a vhodným výběrem nástavců lze poměrně razantně měnit výsledný zvuk. Ale to zná každý, kdo se trošku věnuje IEM problematice…
Má to pupínky – mizerná konektivita, ANC zlobí, každé sluchátko se chová jinak. Potřebuje to pořádnou opravu softwaru a Apple zrovna nechvátá. Za víc jak 7000,- …
Cau, koupil sem si je a mam z nich divnej pocit, po vyndani z usi i treba po 15 minutach se z nich line silny chemicky zapach (usi si cistim casto a poctive) se starymi 2019 sem tento problem nemel, zaregistroval nekdo tento problem? Kupoval sem v Datartu.