Zavřít reklamu

Před několika dny jsme se na WWDC22 dočkali představení nových operačních systémů od Applu, v čele s iOS 16. Všechny nově představené systémy jsou aktuálně k dispozici vývojářům k testování, veřejnost si pak na vydání bude muset pár měsíců ještě počkat. V naší redakci již samozřejmě iOS 16 testujeme a přinášíme vám informace o všech novinkách. I přesto, že jsou novinky v iOS 16 skvělé, tak jsou tady bohužel funkce, které jsme očekávali, ale nedočkali jsme se. V tomto článku jich najdete hněd 5 a do komentářů nám můžete napsat, co jste očekávali vy.

Rychlé akce na zamknuté obrazovce

Největší novinkou v iOS 16 je bezesporu kompletně přepracovaná zamknutá obrazovka. Na tu si nově můžete umístit widgety a změnit styl času, zároveň bylo přepracováno také zobrazování notifikací. A vzhledem k jednobarevnosti widgetů je již nyní prakticky jasné, že se u iPhonů 14 Pro (Max) opravdu dočkáme always-on. Každopádně když už Apple přišel s tak velkým přepracováním, tak mohl přinést také možnost změny rychlých akcí na zamknuté obrazovce – na mysli mám konkrétně tlačítka pro zapnutí svítilny a aktivaci Fotoaparátu. S novou zamknutou obrazovkou jsme tohle jednoduše čekali, ale bohužel jsme se nedočkali.

zamknutá obrazovka ios 16 možnosti

Interaktivní widgety

V iOS 14 přišel Apple s velkými změnami na domovské obrazovce. Konkrétně je řeč o přidání knihovny aplikací a hlavně o přepracování widgetů, které se staly modernějšími a jednoduššími. Tyto nové widgety jsou samozřejmě skvělé a dokáží být velmi užitečné, bohužel jim ale chybí možnost interaktivity a práce přímo v nich. Očekávali jsme, že se interaktivita widgetů zlepší v iOS 16, bohužel ale Apple v tomto ohledu nepřišel s prakticky žádnými změnami. Je to rozhodně škoda, jelikož mnoho widgetů si o interaktivitu vyloženě říká.

Takto měly vypadat interaktivní widgety v iOS 16:

infoshack_ios16-2
Zdroj: twitter.com/LeaksApplePro

Apple Classical

Několik týdnů před představením iOS 16 jsme vás na našem magazínu informovali o nové aplikaci Apple Classical, kterou měl Apple představit právě na WWDC22. Jak ale víte, tak jsme se představení této služby nedočkali, a to i přesto, že se v rámci iOS 15 nacházel kód, který s ní souvisel. Sice jsme se nedočkali nyní, na druhou stranu je ale prakticky jasné, že se dočkáme někdy v blízké budoucnosti. Apple jen tak náhodně a z legrace kód navíc do iOS nepřidává, takže si prostě a jednoduše ještě budeme muset počkat. Apple Classical má být nová aplikace, která bude nabízet poslech vážné hudby, jelikož její řazení v Apple Music není úplně ideální. Zároveň by Apple Classical měla přijít s AirPods Pro druhé generace. Třeba se dočkáme hned na další konferenci.

Potvrzení o přečtení ve skupinách

Součástí nativní aplikace Zprávy jsou také iMessage, které využíváme k bezplatnému chatování se všemi uživateli jablečných zařízení. Komunikovat zde však nemusíte pouze s jednotlivci, ale klidně i v početných skupinách. Zde je možné využívat zmínky a přímé odpovědi pro lepší přehlednost, dlouhodobě však chybí zobrazení informace o tom, kdo si vaši zprávu přečetl, což je samozřejmě škoda. V konverzacích s jednotlivci tato funkce nechybí a tak stejně je k dispozici i v konkurenčních aplikacích. Dobrou zprávou však je, že Apple alespoň v iOS 16 přišel s možností pro odstranění a úpravu odeslaných zpráv, což se hodí.

Detekce dopravní nehody

Opravdu hojně se před vydáním iOS 16 mluvilo o tom, že by se měl iPhone naučit schopnosti detekovat dopravní nehodu, a to s využitím zabudovaných senzorů. Pokud by k detekci došlo, tak by jablečný telefon mohl automaticky zavolat na tísňovou linku a předat veškeré důležité informace o poloze apod. Zkrátka a jednoduše by funkčnost měla být podobná detekci pádu na Apple Watch. Jablečná společnost sice v iOS 16 přišla s mnohými zdravotními vylepšeními, detekce dopravní nehody jsme se však bohužel nedočkali.

Dnes nejčtenější

.