Rusové si ze sankcí nic moc nedělají, tedy alespoň chtějí, aby to tak vypadalo. Po zákazu zahraničních sociálních sítí si Rusové vytvořili své vlastní. Opomenut samozřejmě nezůstal ani Instagram. Ehm, tedy Rossgram. Inspirace Instagramem je na první ale pohled zřejmá. Rossgram byl v největší zemi světa spuštěn včera. Dostalo se tedy i k nám první video.
Na zveřejněném videu můžeme vidět Alexandera Zobova, jenž nás aplikací provede. Ve videu můžete vidět, jak se lajkují příspěvky nebo jak se například cizí příspěvky komentují. Rossgram má ale i funkce, kterými „klasický“ Instagram nedisponuje. Je například možné přímo nahrávat videa z YouTube, Vimea nebo DailyMotionu. Něco podobného by rozhodně stálo za zvážení i „u nás“. Rusové jsou optimističtí a věří, že brzy bude Instagram zapomenut. V prvním měsíci si vytyčili cíl milionu stažení. Zobov dodává, že ani jeden řádek kódu nemá s Instagramem stejný. Design má navíc ještě projít drobnou obměnou. Ačkoli tvůrci mají hlavu v oblacích, tamním influencerům se aplikace nezamlouvá. Kromě výše umístěného videa můžete vidět design Rossgramu taktéž v galerii na boku tohoto odstavce. Co na aplikaci říkáte?
Celkom sympatické, dúfam že appka je bez cenzúry
Tak oni zablokujou Instagram, protože tam nemůžou cenzurovat názory na válku, ale jejich nová sociální síť bude bez cenzury. To si vážně myslíš nebo je to ironie? Dnes už to mnohdy člověk nepozná…
Je to trápne – okopírované od A po Z, nemajú ani kúska hrdosti, nadávajú na všetko zo západu ako na mor a pritom to všetko okopírujú.
Bez cenzury, jako vše v rusku.
Hezké.. ta appka je mi povědomá asi jako i to logo Pinterestu :D
Je možné nahrávat videa přímo ze zakázaného Youtube. :D
Vypadá to dobře, a jelikož nejsem programátor, nechápu, jak tohle mohli v tak krátké době “vyrobit”.
Ono v podstatě nejnáročnější ve vývoji je mít ten nápad. Udělat design a dát to dohromady aby to fungovalo a lidi to používali. Okopírovat pak aplikaci 1:1 kde nemusím nic vymyslet zas tak náročné dneska není 😉
Som rád, že naozaj nemusím žiť v týchto krajinách, kde musia tvoriť „nové“ aplikácie.