Když Apple v roce 2018 ukončil prodej svých WiFi routerů AirPort, nejednoho jablíčkáře tím velmi zklamal. Ačkoliv se jim totiž v posledních letech nevěnoval, mezi uživateli se i nadále těšili velmi solidní oblibě a mnozí na ně nedají dopustit doposud. Právě tito uživatelé by se však mohlo dle velmi dobře informovaného reportéra Marka Gurmana dočkat v dohledné době velké radosti. Kalifornský gigant totiž dle něj zřejmě na nových generacích WiFi routerů pracuje.
Příliš mnoho detailů o potenciálních nástupcích routerů AirPort sice Gurman neprozradil, jejich příchod je nicméně dle něj více než logickým krokem, jelikož se právě na domácnost v poslední době zaměřuje čím dál více. Skvělým příkladem může být ostatně jak vývoj nového standardu, na kterém pracuje s Googlem a řadou dalších technologických společností, ale třeba také chytré reproduktory HomePod či snaha o udržení atraktivity Apple TV. Gurman se nechal konkrétně slyšet, že nejpravděpodobnější je v současnosti představení mesh verze AirPort Extreme, díky které by bylo možné spolehlivě pomocí malých WiFi rozbočovačí pokrýt de facto celý dům a tím mu tak zajistit bezproblémové připojení k internetu.
Kdy přesně by se mohl svět odhalení nového AirPortu představit je v současnosti nejasné, stejně jako to, co vše by mohl umět “navíc” oproti konkurenčním routerům. “Pouhá” spolehlivost v kombinaci s podporou HomeKitu by totiž Applu pravděpodobně nestačila a router by tak zřejmě chtěl vyšperkovat funkcemi navíc, které by jej zatraktivnily minimálně pro jablíčkáře. Snad se tedy tyto plány uskuteční a portfolio Applu se v dohledné době o routery rozroste.
- Nově představené Apple produkty půjde zakoupit například na Alze, u iStores či Mobil Pohotovost
Tak ona „pouhá“ spolehlivost je to zásadní. BFU neřeší např. omezování šířky pásma, a další věci. Pro něj je důležitá stabilita.
I já jsem dnes ve stavu raději méně funkcí, ale stabilní. Pokud má člověk dostatečně kvalitní a rychlé připojení, u nějakých 20+ zařízení není potřeba cokoliv omezovat. Snad tedy kromě dětí, aby netrávili na netu veškerý čas. Proto používám Ubiquiti Amplifi HD. Vím, že někdo řekne, že je to už starý hardware – což má pravdu, ale je neustále aktualizován a hlavně stabilní. Což o všech TP-linkách, ASUSech, a jiných „kaše“linkách se říct nedá a když tyto wifi- routery fungovali bez restartu 1 týden, tak byly rádi. U Amplifi mám poslední restart někde z října 21 a jen pro to, že proběhla aktualizace a nemám sebemenší problém s výpadky, latencí či úplnou nedostupností netu.
Ale je to jen můj názor.
Delas ze sebe experta, ale mas problem pochopit i/y :-D
Skvělý komentář, děkuji za názor. Máme doma TP-Link a neustále je s tím nějaký problém.
Já mám doma TP-link a žádné problémy nepozoruju, je teda ale pravda, že nebyl úplně nejlacinější…
Apple má vastní sít, a tu je potřeba rozvýjet.
Pomuže tomu hodně 5G,6G,7G, UWB.
Když by takové routery domácnosti uměli mezi sebou komunikovat. Myšlenka Jobse by se naplnila.
Dnes už není problém připojení 1Gigabit.
Internet se mění na síť. Diverzita stoupá, stím i localizace sítí. Ruská síť, Čínská síť…
A bude huře…
Proto myšlenka Apple družice je zásadní pro další vývoj Apple sítě.
Připojit se dá ale vždy vás něko muže odstřihnout.
Co znamená že má Apple vlastní síť?