V souvislosti se společností Apple tu a tam narazíme na opravdu komické soudní tahanice, přičemž jednu takovou tu máme i nyní. Na spor ohledně emoji opravdu nenarazíte každý den. Soud v tomto týdnu zamítl žalobu, v níž se žalobce v podobě tvůrců aplikace iDiversicons snažili dokázat, že Apple porušil autorská práva. Vtipné je, že namítané porušení mělo spočívat v možnosti posílat emoji s různými barvami pleti. Žaloba byla podána již v roce 2020.
Tvůrci aplikace iDiversicons, Cub Club, uvedli, že se v roce 2014 setkali se zástupci Applu, aby prodiskutovali potenciální partnerství. K dohodě však nedošlo. Současně byly v té době představeny různé možnosti emoji odstínů pleti jako součást standardu Unicode, přičemž Apple je oficiálně přijal na své platformy – s vlastními návrhy – od iOS 8.3 v roce 2015. Aplikace iDiversicons spočívá v seznamu barevných obrázků, které jsou velmi podobné emoji či GIFům. Appka byla vytvořena před implementováním emoji různých barev kůže do iOS. Tvůrci tedy chtěli po Applu náhradu škody za porušení autorského zákona. Nicméně soudce řekl, že zde není tak velká podobnost, aby se o porušení práv v tomto případě mohlo mluvit. Na každý pád má Cub Club možnost se odvolat. Sám soudce ale naznačil, že šance na úspěch je nepravděpodobná.
Jako tady to urcite apple obslehnul. Neni to moc fer z jejich strany, aspon co se týče teto praktiky, tak na teto praktice funguji Číňani. Chcou treba firmu koupit, ale jen se dostanou k dulezitym vecem a pak vse presunou do číny.