Přivydělat si v dnešní době můžete opravdu čímkoliv, ať už se jedná o pečení nějakých dobrot, poskytování poradenství v odvětvích, kterým rozumíte, opravování aut apod. Čím dál tím populárnějším se však aktuálně stává přivydělávání na iPhonech, a to například skrze portál Aukro. Pokud budete mít štěstí, tak se jednoduše můžete ocitnout v situaci, kdy vyděláte klidně i tisíce korun. Funguje to naprosto jednoduše – za nízkou cenu si na Aukru pořídíte rozbitý iPhone s tím, že jej opravíte, a poté prodáte v perfektní kondici.
Pokud pravidelně čtete náš magazín, tak už jste dost možná narazili na nějaký článek, ve kterém vám radíme, jak s opravami iPhonů můžete začít, popřípadě jak se můžete zdokonalovat. Je pravdou, že tato činnost rozhodně není pro každého, a abyste mohli elektroniku opravovat, tak k tomu potřebujete klidnou hlavu, dostatek času a hlavně trpělivost. Postupně je totiž nutné, abyste nabrali zkušenosti, a to ideálně v praxi. Na našem magazínu vám samozřejmě poskytneme cennou teorii, avšak pokud vás tato činnost zajímá více a chtěli byste se ji naučit, tak uděláte nejlépe v případě, že si zakoupíte nějaký levný a starší iPhone s tím, že se jej pokusíte opravit. Jestliže se něco nepovede, tak vás to u iPhonu za pár stovek bude bolet méně než u jablečného telefonu za vyšší tisíce korun. I nákup levnějšího iPhonu zvládnete hravě na Aukru.
Jak lze přes Aukro vydělat na iPhonech
Osobně Aukro využívám jako jeden z hlavních zdrojů poškozených iPhonů. Ty zde totiž přibývají každý den, a proto je nutné, abyste tento portál pravidelně sledovali – jinak vám totiž ty nejlepší kousky klidně mohou utéct, protože si najdou jiného majitele. Pokud byste si chtěli zobrazit nabídku aktuálně dostupných poškozených iPhonů, tak stačí, abyste přešli na Aukro.cz, kde následně vyhledejte iPhone. Tímto se automaticky ocitnete v kategorii telefonů Apple. Zde pak stačí, abyste sjeli kousek níže, kde pak v levé části v kategorii Stav zboží zaškrtněte možnost Nefunkční / na díly. Následně se vám zobrazí veškeré dostupné poškozené iPhony. Z vlastní zkušenosti ale doporučuji, abyste si klidně prošli i ostatní stavy zboží, jelikož neznalí uživatelé mohou svůj iPhone umístit špatně.
Jakmile si ze seznamu nalezených zařízení najdete to, které se vám líbí, tak následně existuje více způsobů, jak můžete pokračovat. Aukro je primárně aukční portál, což znamená, že postupně na nějaký předmět přihazujete, společně s ostatními uživateli. Přihazovat můžete až do té doby, dokud aukce neskončí – tento údaj najdete v detailu aukce. V některých případech je k dispozici také možnost Kup teď, díky které zařízení pořídíte ihned, bez nutnosti aukce. A v některých případech jsou k dispozici možnosti obě s tím, že si musíte dobře spočítat, co se vám vyplatí. Osobně však nikdy nepřihazuji na nějakou nabídku ihned a namísto toho ji pouze začnu sledovat. Tímto se mi uloží do profilu s tím, že se k ní budu moci kdykoliv vrátit, pokud se pro příhoz po propočtení opravdu rozhodnu.
Avšak ještě před tím, než se rozhodnu přihodit, si iPhone pořádně „proklepnu“. Primárně se z fotografií a popisu pokusím určit kompletní poškození s tím, že si následně najdu ceny náhradních dílů a spočítám, zdali to za to stojí. Zároveň je nutné, aby iPhone nebyl blokovaný na Apple ID – v opačném případě jej totiž budete moci použít jako těžítko, protože tzv. zámek aktivace není možné obejít. To, zdali je iPhone blokován na Apple ID, lze jednoduše zjistit pomocí čísla IMEI a speciální webové stránky, třeba imeicheck.com. IMEI můžete často najít přímo na fotografiích, popřípadě ho může prodejce uvést do popisu nabídky. Pokud IMEI najít nemůžete, tak se rozhodně nebojte prodejci napsat. Jestliže nemá co skrývat, tak vám IMEI bez problémů poskytne. V opačném případě, kdy IMEI není nikde k dispozici a kdy ho prodejce ani nechce sdělit, tak osobně dávám ruce pryč. Prakticky ve stech procent případů je takový iPhone blokován na Apple ID, jen to prodejce nechce sdělit, aby případně získal více peněz od riskujících kupujících, kteří na takové zařízení přihazují.
Jestliže jste si vše propočetli a zjistili jste, že se vám příhoz vyplatí, tak nezbývá nic jiného, než prostě a jednoduše přihodit. Při přihazování si můžete zvolit maximální částku příhozu. Tu byste si rozhodně měli promyslet, jelikož v zápalu „boje“ se může stát, že zaplatíte více než jste chtěli s tím, že už se vám oprava nemusí vyplatit. Ta největší mela vždy začíná pár desítek sekund před koncem aukce, takže je nutné se připravit. Pokud si každopádně stáhnete aplikaci Aukro na iPhone, tak si zde můžete nastavit, aby vám v určitý čas přišla notifikace o tom, že se sledovaná aukce blíží ke konci. Popřípadě se samozřejmě můžete nechat informovat na e-mail. Jestliže aukci vyhrajete, tak už za ni stačí zaplatit a vybrat si jeden ze způsobů dopravy. Každý prodejce má k dispozici jiný způsob platby a přepravy, tak stejně se liší i jednotlivé ceny za přepravu.
Jakmile vám iPhone dorazí domů, tak už se můžete vrhnout do oprav. I v tomto případě každopádně můžete využít Aukro, a to k nakoupení některých náhradních dílů. I ty zde můžete sehnat velice levně, což se rozhodně hodí – prodejci často nabízí například displeje či baterie, které mohou být ve skvělém stavu, a to za zlomek ceny nového náhradního dílu. Rozhodně se tedy po Aukru rozhlédněte i kvůli náhradním dílům, jelikož každá koruna se v tomto odvětví počítá a rozdíl pár stovek korun může určit, zdali na koupeném poškozeném iPhonu vyděláte, anebo proděláte.
Závěr
Osobně se snažím spojit příjemné s užitečným. Opravování iPhonů mě jednoduše baví a když si na činnosti, která mě baví, mohu něco přivydělat, tak se jedná o ideální stav. Tento způsob přivýdělku mohu tedy všem doporučit, a to jak pokročilým, tak i začátečníkům, protože i ti musí někdy a na něčem začít. Začnete-li na Aukru skupovat poškozené iPhony, tak je dosti možné, že se společně v některých aukcích utkáme v souboji proti sobě – ať vyhraje ten lepší!
Já tedy na Aukru prodávám již asi 14 let a mé zkušenosti jsou poněkud jiné.
Drtivá většina inzerátů je totiž toho typu:
„Měl by být OK, nezkoušel jsem ho, nerozumím tomu a tak dávám dál, protože jsem koupil nový atd.“.
Tam si můžete být na 100% jistí, že uživatel zkoušel vše možné i nemožné, včetně neodborného rozebrání, poztrácení části šroubků a dalšího poškození a teprve když se mu telefon nepodařilo zprovoznit, pak jej dá na Aukro, že do něj nějaký idiot „skočí“.
Pokud sem tam koupím telefon ve slušném stavu a opravitelný a mám to štěstí, že mě nepřehodí někdo nesoudný, co ho koupí za nesmysl a pak nezaplatí, tak když ho mám opravdu poctivě opravit, dát tam origo díly a „neojebat to“, tak na tom mám průměrně asi 40 Kč na hodinu. (Spočítáno a zprůměrováno posledních asi 30 oprav.). Tak toto je moje zkušenost.
A můžu ti říct, že máš pravdu!!
Nesnáším tyto vych.. koko**, kteří za pár korun koupí iPhone, „opraví“ a prodají dál, jako „v top stavu“ a pod… Nemám rád tyhle amatérské opraváře, pochybuji, že by iP měl např i nadále voděodolnost, nebo originální díly. Takovou koupí pak „hlupáci nebo chudáci“ co si to koupí zapláčou, až se jim na tom něco podělá, nebo až třeba s mobilem zmoknou a pak ho můžou vyhodit…
Takové články a rady bych raději ani neuváděl. Ojeb**ačů, co to takhle dělá je určitě spousta. Sám bych telefon dal pouze do autorizovaného servisu, kde mám záruku originálních dílů a dokonalé opravy, kdy jsou zachovány veškeré funkce originálu, např. ona voděodolnost.
Ani originální servis nedokáže zaručit po opravě 100% voděodolnost, jak tomu bylo přímo z výroby. Je to obecný fakt, ke kterému se přiklánějí i lidé s velikými zkušenostmi v této oblasti.
Taky si o tom nejdřív něco zjistit, než budu komentovat. 🙄
Ne každý si může drahé autorizované opravy dovolit a jde raději cestou neautorizovaného servisu. Já „ojebávač“ nejsem, vždy se snažím telefon uvést do stavu co nejbližšího originálu, a to s využitím kvalitních dílů a aplikací voděodolného lepení apod. Jak je ale výše uvedeno, tak ani autorizovaný servis nedokáže po rozlepení iPhonu zajistit stejně kvalitní voděodolnost jako z továrny. Často se taktéž setkávám s iPhony, které přede mnou byly u nějakého opraváře, který práci neodvedl tak, jak měl a já tak musím zařízení kromě opravy dávat ještě dokupy co se týče šroubků apod. Na našich Apple magazínech se snažím určitým způsobem tyto domácí opraváře „vychovat“ a předat jim různé tipy, díky kterým mohou svou práci odvést lépe. Neházejte tedy určitě všechny neautorizované opraváře do jednoho pytle. Neplatí, že neautorizovaný servis = špatně odvedená práce.
Nooo právě. Každý rok před Vánoci se objevují reklamy na dokonale levné iPhony v tip stavu. Stalo mě to balík, základová deska byla kaput. Jasně, ze nikdy nikdo nereagoval… Ještě mažou varovné komentáře 🤢🤮
Tohle je největší kreténismus, psat takovej clanek a nabádat lidi k tomuhle, aby si kde jakej amater koupil sroubováčky za 1$ na aliexpressu a pustil se do toho a pak plny aukro iPhonu s replikama displayeu a cinskejma mikrofonama a buh vi cim jeste a oznaceny jako TOP STAVY, tomu idiotovi co psal tenhle clanek bych pral aby mu bylo zpatky 16let makal pul roku po brigadach a pak si tekovej shit koupit treba za 20litru na aukru od nekoho kdo to takhle opravil !!!!
Dobrý den, děkuji za váš komentář. Myslím si, že každý opravář nějak začít musí, klidně se šroubováky za dolar z AliExpressu.
Rozhodně nepopírám, že bazarové iPhony mohou mít vyměněné displeje, fotoaparáty, baterie či cokoliv jiného. Neznamená ale, že jsou všechny repliky dílů špatné kvality. Je k dispozici mnoho různých výrobců replik, které jsou kvalitou a provedením stejné či podobné jako originální díly (ke kterým se neautorizovaný servis nemá možnost dostat). Uvádět, že jsou některé díly „čínské“, je v tomto případě nevhodné, jelikož v Číně vznikají také originální díly.
Co se týče poslední části komentáře, že byste mi přál mít 16 let a koupit si „shit“ za 20 tisíc, tak k tomu mám jediné. Kdybych si v 16 letech půl roku vydělával 20 tisíc, tak si moc dobře rozmyslím a prověřím, kam tyto peníze dám. Není žádný problém se zastavit někam do autorizované prodejny a originální kus si pořádně prohlédnout, abych jej pak mohl srovnat se zařízením, které kupuji. Zároveň je na internetu a i na našem magazínu nespočet článků, které mohou s nákupem iPhonu z druhé ruky pomoci. Problém je ale v tom, že především mladým lidem se nechce nic hledat, a tak skočí na „top stav“ a nízkou cenu. Alespoň tak získají ponaučení pro další obchod.
Prodejce by rozhodně neměl uvádět „top stav“ u opraveného iPhonu, který v takovém stavu není. Pokud je ale opraven kvalitně, tak nevidím důvod tento termín u inzerátu uvést. A kupující by si především v dnešní době měl pořádně proklepnout, co se chystá koupit. Od toho jsou na Aukru třeba zprávy, díky kterým je možné prodejce kontaktovat a na vše se ho zeptat, popřípadě poprosit o další fotky. Pokud prodejce nechce informace a fotky poskytnout, tak je to podezřelé a dávám ruce pryč. Je to opravdu jednoduché a naprosto logické, stačí zapojit mozek.
Navíc k tomu, na Aukru je k dispozici ochrana kupujícího, která funguje naprosto skvěle. Pokud vydražíte nějakou věc, která vám následně přijde a nebude taková, jak prodejce uvedl, tak ochranu můžete využít a Aukro vám vrátí peníze. Stačí, aby kupující zaplatil takovým způsobem, který ochranu kupujícího podporuje. Nemá-li prodávající možnost s ochranou kupujícího k dispozici, tak to opět může být pro kupujícího upozorněním, aby dal ruce pryč.
Dobry den,
uvadite u inzeratu, ze se jedna o repasovany kousek s dily, ktere jste opravil, nebo pouze stav zarizeni?
Dekuji
Dobrý den, uvádím, v jakém stavu iPhone je a navíc k tomu také uvádím, co vše bylo vyměněno. V 99 % případů je to ale zákazníkům úplně jedno, pokud vše funguje tak, jak má – ve finále jsou rádi, protože mají zařízení, které je funkčně i vzhledově prakticky úplně nové. Zákazník si navíc může telefon bez problémů vyzkoušet, nikdy nikomu nic nenutím ani netajím. Jsem si jistý kvalitou mé práce a nemám co skrývat.
Kdyz pominu fakt ze kazdyho vec kdo si za co utrati svoje penize… A nekdo vyhodi dost penez za seskladany mobil budiz… Me spis ten clanek pripomina priznani jak okradat stat na danich… Stejne jako maminky co preprodavali obleceni… Fincak se moc rad bude zajimat je-li to koupeno a prodano jednou za mesic nebo za rok , ale soude dle clanku asi vicekrat a v tu chvili uz je to zivnost… A hlavne s cilem vydelat… Jako pardon ale timhle se chlubit….
A jak vy můžete vědět, zdali mám, anebo nemám živnost? To jste poznal podle počtu odstavců nebo podle mého jména?
Nerikam, jen publikovat clanky stylem jak si privydelavam… Neni to nejlepsi… Sam jsem uz opravil spoustu mobilu a vetsinou za flasku a material a ano nejak se zacit musi … Ty zkusenosti jsou k nezaplaceni… Ale lidi jsou svine ze Sve vsi vim… takze bud piste aspon (Ano mam na to zivnost a dannim kazdy prijem ) … Nebo delejte co delejte ale nepoustejte to verejne na netu kde se toho chyti spousta lidi…. Asi staci preposlat clanek na FU a pockat na vyjadreni… Treba se tu za tyden dockame nejakeho skveleho clanku typu : Co nedelat 😂😂😂
Pane bože to už si děláte srandu ne? Samozřejmě že má pan Jelič jak živnost, tak má také firmu. Tohle už je fakt ale za hranou všeho tyto komentáře. Vy jste se nezeptal zda má nebo nemá, vy jste to napsal oznamovací větou. Proč, z jakého důvodu?
Je pravda, ze mi muj kamarad v nejmenovanem servisu Apple na Cernaku telefon opravil za par korun a jakmile jsem sel do. Azenu a zapomnel jej v kapse, jiskril…
Aha, p. Jelič vy jsi tedy jak pišete v 16cti skocite do prodejny a nasledne si ip peohlednete a porovnate s tim co chcete koupit na aukru za lepsi peniz, tak jo :D
Pak vam prijde ip v TOP stavu ale bude to ipX a uvnitr LCD misto oledu, jo a garance aukro vam vrati penize AHA napisou Vam ze je v super stavu tak jak uvadel prodejce.
Jo a jeste vy kupujete ip na aukru pak je oprsvite originalnima dilama pripadne dilama spickove kvality PAK zaplatite aukru provizy z prodeje nasledne jeste DAN statu a PRIVIDELATE si ja nabadate v clanku :D To si mozna peividelate ale tak 30kc/hod.
Misto toho aby jste hned napsal chlapy sorry je to placena reklama na aukro a musel se vymyslet nakej clanek… budte soudnej dekuju
Pokud jste přesvědčen o tom, že vše funguje přesně tak, jak jste napsal, tak nemá cenu vám to vyvracet. :)
Pavel Jelič:
Funguje to naprosto jednoduše – za nízkou cenu si na Aukru pořídíte rozbitý iPhone s tím, že jej opravíte, a poté prodáte v perfektní kondici.
Pavle přesně tak to funguje v AAA, koupěj za hubičku 3x bouranej vrak, kosmeticky opravěj, stočej km, padělaj Cebii certifikát,
a prodají v perfektní kondici :D
nedokážu pochopit, že se nestydíte vylézt s něčím podobným jako je tento článek, co na to Roman?
Mohu vidět, kde konkrétně se uvádí, že to Pavel prodává jako telefon v perfektní kondici, který nebyl nikdy opravovaný? Jinak co na to já? co s tím mám já společného?
Když už jste tedy přišel s tím porovnáním u bouraných vozidel… reálně je v dnešní době nějakým způsobem bourané a opravované snad každé druhé auto (nemám to podloženo, je to myšleno obrazně). Když se vám podaří auto rozbít, tak máte prakticky dvě možnosti, jak ho opravit. Buď auto opravíte pořádně za hromadu peněz s tím, že se s ním nebude bát jezdit, anebo ušetříte, využijete ty nejlevnější díly, hromadu kitu apod. a přijmete s tím spojená rizika.
V prvním případě bych se po kvalitní opravě rozhodně nebál říct, že je auto v perfektní kondici, protože je opraveno kvalitně, podle určitých standardů a prakticky jej nerozeznáte od nebouraného vozidla. Uvést v druhém případě, že je auto v perfektní kondici, určitě není vhodné. Stejně je to i u oprav mobilních telefonů. A i u servisů vozidel se prosím vyhněme tomu, že autorizovaný servis = záruka té nejlepší opravy. Nejen z vlastní zkušenosti mohu říct, že neautorizovaný servis často dokáže auto opravit lépe než autorizovaný (kdyby se toho někdo chtěl chytnout, tak to samozřejmě není pravidlem).
Opět se tedy dostáváme k tomu stejnému. Na světě existuje nespočet opravářů (nejen) iPhonů a mobilních telefonů jako takových. Někteří práci odvádí kvalitně a tak, jak se má s tím, že do opravy investují více a následně prodají 100% funkční telefon se zárukou – a proč taky ne, když jsou si jistí tím, že práci odvedli dobře, a že existuje malá pravděpodobnost toho, že se něco pokazí. Pak jsou tady další opraváři, kteří nehledí na správné umístění šroubků, kteří seznam náhradních dílů seřazují od nejlevnějšího po nejdražší, a kteří opravený iPhone prodávají s tím, že si kupujícího po prodeji zablokují, aby už s ním nikdy nemuseli nic řešit.
Omlouvám se, ale řešíme tady pořád dokola to samé a nechci se opakovat. Myslím, že jsem se vyjádřil jasně a smysluplně. Kdybych věděl, že jsem udělal nějakou chybu, tak nemám problém sklopit uši, omluvit se a případně něco napravit. U tohoto článku však tu potřebu nemám. Je psán z mé osoby, tedy z osoby opraváře, který se snaží opravy provádět kvalitně a bez kompromisů. To, zdali někdo jiný iPhony opravuje takovým způsobem, že mu to je jedno a nepřemýšlí u toho, bohužel nejsem schopný ovlivnit, a to ani s existencí tohoto článku, ani s jeho neexistencí.
Jak jsem psal, na našich magazínech se alespoň snažím domácím opravářům přinést různé tipy, jak správně a kvalitně opravy provést, popřípadě co dělat v určitých situacích. I kdyby si něco z těchto článků vzal jen jeden člověk, tak pořád budou užitečnější, než některé komentáře tady.
Autor článku by zasloužil nakopat!!! Přesně takhle jsem přišla o víc než 13 tisíc!!! Koupila jsem použity iPhone a pak ho dala opravit.. nakonec jsem si ho koupila nový. NIKDY bych NIKOMU neradila pořídit použity a hlavně id cizího člověka!!! VZDYCKY je to šunt!!!!!!!! A bude vas to stát balík peněz 🙈🙊🙉
Dobrý den, nemyslíte, že by spíše zasloužil nakopat ten člověk, který vám takový iPhone prodal? Chápu, že jste naštvaná, je to pochopitelné, ale hanit za vaši situaci mě a tento článek mi přijde poněkud zcestné. K ostatnímu už jsem se několikrát vyjádřil.