Zavřít reklamu

Společnost Apple se kromě jiného vyznačuje i velkým důrazem, který klade na důmyslný a pokud možno také smysluplný design svých produktů. Ne vždy se jí to ale – přinejmenším z pohledu některých uživatelů, ale také odborníků – daří. V kterých případech Apple šlápl trochu vedle?

Magic Mouse 2

Není pochyb o tom, že na první pohled vypadá Magic Mouse 2 opravdu skvěle. Pyšní se hladkým, zaobleným, minimalistickým designem, a nenašli byste na ní žádné rušivé prvky. Její dotykový povrch s podporou gest je nepochybně užitečnou vlastností, totéž už se ale bohužel nedá říci o způsobu nabíjení tohoto doplňku. Apple Mouse 2 čelí prakticky od doby svého vydání kritice kvůli neprakticky umístěnému Lightning portu pro dobíjení. Ten se nachází na její spodní straně, takže ji v průběhu dobíjení není možné používat. Magic Mouse 2 spatřila světlo světa již v roce 2015, od té doby se objevila i v nových variantách, kdy ji Apple s příchodem nových iMaců na jaře roku 2021 obohatil například o nové barvy. Neprakticky umístěný port pro dobíjení ji ale bohužel „zdobí“ dodnes.

Siri Remote

Ve stejném roce jako výše zmíněná Magic Mouse byl vydán také nový typ dálkového ovladače pro Apple TV – Siri Remote. Byl opatřen tlačítkem pro ovládání hlasitosti, tlačítkem Menu, tlačítkem pro návrat na plochu, pro ovládání přehrávání nebo pro aktivaci Siri. Kromě toho byl ve své horní části opatřen také dotykovým povrchem s podporou gest a klikání. Aby bylo tento ovladač možné využít i ke hraní her, opatřil jej Apple akcelerometrem. Všechny tyto zmíněné vlastnosti jsou dozajista skvělé, uživatelé ale za obrovský nedostatek tohoto ovladače považovali jeho příliš malé rozměry a neprakticky tenký design. Rozložení tlačítek bylo podle řady uživatelů značně nepraktické a neintuitivní, ovladač se snadno ztrácel, a zároveň postrádal jakékoliv funkce, díky kterým by jej bylo možné lépe najít.

Apple Pencil 1. generace

Když Apple představil svou Apple Pencil první generace, řadu lidí tím nadchl. Otázka „Kdo potřebuje stylus?“, kterou před lety položil Steve Jobs, byla rázem zapomenuta. Apple Pencil byla relativně lehká, vypadala dobře, vcelku pohodlně se držela a její funkce vyhovovaly spoustě uživatelů. Ani ona se ale nevyhnula kritice, a to kvůli způsobu svého nabíjení. Na horním konci byla vybavená Lightning konektorem, a pro účely nabíjení bylo nutné ji zasunout Lightning portu iPadu či iPhonu, což bylo značně nepraktické, a na pohled to ani nepůsobilo dvakrát nejlépe.

Smart Case pro AirPods Max

V roce 2021 Apple mimo jiné představil také svá high-endová náhlavní bezdrátová sluchátka AirPods Max. Spolu s nimi spatřilo světlo světa také pouzdro s názvem Smart Case, které se ihned po svém představení stalo vděčným terčem internetových vtipálků, kteří jej přirovnávali například ke kousku dámského spodního prádla nebo k ikonické „podprsenkové“ kabelce z dílny návrháře Helmuta Langa. Sluchátka AirPods Max nebylo možné nijak vypnout, proto se ukládala do zmíněného pouzdra, kde se přepnula do režimu spánku.

Motýlí klávesnice

Mnozí z vás mají možná ještě v živé paměti skandál, který se poprvé rozhořel před pár lety, když Apple představil nové MacBooky a MacBooky Pro vybavené klávesnicí s novým „motýlím“ mechanismem. Nové klávesnice si prakticky okamžitě vysloužily titul jednoho z nejhorších rozhodnutí Applu za dobu jeho existence. Kvůli křehkému mechanismu měly tyto klávesnice extrémně nízkou výdrž, a jejich opravitelnost byla velice obtížná a složitá. S příchodem nové generace laptopů se Apple rozhodl namísto návratu původních klávesnic uvést motýlí klávesnice druhé generace, příliš mnoho se toho ale k lepšímu nezměnilo, a dlouho na sebe nenechaly čekat dokonce ani žaloby.

Dnes nejčtenější

.