Tu a tam jsme svědky reklamních kampaní, kdy technologičtí giganti vyzdvihují nedostatky svých oponentů. Mnohdy nejde o nic agresivního a nutno říct, že i jako fanoušci Applu se tu a tam pousmějeme nad podobným útokem do jablečných řad. Intel si vystřelil z fanoušků Applu velmi povedeným způsobem, ačkoli nad věrohodností reklamy visí otazník. Společnost sdílela reklamu s názvem Breaking the Spell: Social Experiment. Ta spočívá v tom, že si Intel pozval celkem dvanáct velkých Apple fandů s tím, že jim ukáže nadcházející produkty. Ukázal ovšem pouze takové, které již jsou na trhu.
Lidé chodí jednotlivě do místnosti nápadně podobné Apple Storu. Přijde moderátor a zeptá se jich, zda fandí Applu. Poté už jen dodá, že chce znát právě názor onoho konkrétního fanouška. Hned v úvodu se téma týká možnosti počítač vylepšovat, například o paměti RAM. Na displeji tak je ukázána fanouškovi reklama, která přesně toto nabízí. Dále se moderátor například ptá, jestli by chtěli na svém laptopu hrát více her. Podle Ryana Shrouta z Intelu vyobrazuje reklama skutečné reakce každého účastníka. „Je překvapující sledovat, kolik lidí, kteří používají technologie, stále neví o schopnostech počítače,“ uvedl na svém Twitteru. Reklama je součástí marketingové kampaně #GoPC společnosti Intel, kterou zahájila loni poté, co Apple zahájil přechod na vlastní čipy Apple Silicon. Reklamu můžete nalézt pod odstavcem. Na kolik ale můžeme věřit Intelu, že se jedná o skutečně věrohodné reakce, nedokážeme odpovědět. Vypadá to spíše tak, že Intel chtěl vykreslit jablečné fanoušky jako ovce, které nemají o světě technologií ani ponětí. Co si o videu myslíte vy?
mozno by sa mal Intel namiesto tejto stupidity pozriet sam na seba a svoje procesory, odvtedy co mam m1 neviem co je teplo macbooku alebo zapnuty ventilator, s hrami na mna nechodte ja potrebujem parcovat, semtam zapnem gaming cloud na ipade…
Presne tak. Lidi co maj iPhone nebo Macbook si nepotrebujou hrata neustale neco upgradovat. Protoze vykon je, jak kdysi psaval Rolls Royce „dostatecny“.
Intel, to je smutnej příběh sám o sobě, ujel mu vlak a tak kope kolem sebe. V dnešní době nikdo nechce poslouchat větrák při základních činnostech… Ty svoje rychlovarný procesory může dodávat třeba do plastovejch Aušusů, tam zákazník zázraky neočekává.
I tam už si dneska člověk radši vybere Ryzen
„I’m an Apple girl in an Apple world“.. a pak. „wow, kombinace tabletu s laptopem na zpusob microsoftiho surface, bombaaa!!“, to je tak zabavne, az se mi tomu nechce verit :D
Videu bych i docela věřil, i když to je určitě přikrášlený. Třeba moji rodiče používání Macy od doby, co jsem jim je koupil a vůbec netušili, že existují dotykové notebooky a na můj pracovní Flow 13 koukali jak šest na pět.
Apple má dobré produkty, bez iPhonu a iPadu si nedokážu představit život, ale i když jsem osobně Macu dával hodně šanci, tak dokud nebude mít podporu např. HW RayTracingu, který k práci potřebuji, je to pro mě prostě jen hračka pro konzumaci obsahu a úpravu fotek.
Škoda že neukázali aj reakciu keď im povedali o debilných Widlách v tom 🤦♂️ Ale späť ku realite, Macbook je fakt len hračka na fotky, internety a pár blbín.. ale bohužiaľ i tak je omnoho lepší ako Widlo-noťas v danej cenovke, alebo Widlo-noťas v oveľa drahšej kategórii po 2 rokoch. Toto je fakt! Druhá vec je, čo tu ľudia píšete o TDP, ste úboháči, a toto je tiež fakt. Porovnávate Cisc a Risc processory, a kto porovná AmD s Intelom ste na tom podobne. AMD ešte stále nedokáže všety jadrá clocknúť nad 5.3, tak tu netrepte o teplotách. Mám i9 9900, vypnutý turboboost ale všetky jadrá permanentne na 4,6 GHz a to mi chladí jeden malý 120mm radiátor na úplnú normálnu teplotu! (Mám malú bedňu) zhrnutie: ak sa tomu piču rozumiete, tak tu aj piču napíšete
Každý má jiné potřeby.
Pro Vás možná hračka, pro mě jako člověka, který dělá v bezpečnosti (tzn. potřebuji virtualizaci, browser, shell, python a pár nástrojů), výborný a mobilní nástroj.
K druhé půlce Vašeho komentáře – běžnému uživateli je ÚPLNĚ jedno, jestli má Cisc nebo Risc architekturu, jestli má procesor 5, 6 nebo 64 jader a jestli jsou taktována na 2 nebo 6GHz.
Pro běžného uživatele je důležité, že mu jede systém i aplikace svižně, že ho notebook nepálí do kolen a ideálně že vůbec neví o tom, že má ventilátor. Další co zajímá normálního uživatele je výdrž baterie a případně to, jak je počítač mobilní. A to jsou v tuhle chvíli disciplíny, které Apple nebo i AMD zvládá lépe než Intel.
Ano, pro některá profesionální zaměření, kde je nutný vysoký hrubý výkon a nepotřebujete mobilitu a spotřeba vás netrápí, je Intel stále nejlepší. To asi ani nikdo nezpochybňuje. Ale z toho neplyne, že Intel je OBECNĚ nejlepší a AMD a Apple jsou na nic a jejich příznivci jsou pitomci co počítačům nerozumí.
Buďme rádi za konkurenci a za to, že každý výrobce má procesory s nějakými přednostmi…
„Macbook je fakt len hračka na fotky, internety a pár blbín“
„Mám i9 9900, vypnutý turboboost ale všetky jadrá permanentne na 4,6 GHz a to mi chladí jeden malý 120mm radiátor na úplnú normálnu teplotu! “
tady nejsi na zadnem PCckarskem foru o overclockingu nebo watercoolingu, vsiml sis?
Když řekneš, že Samsung je lepší než iPhone protože si do něj můžeš strčit tužtičku, se kterou po něm pak můžeš psát: