Když společnost Apple poprvé oznámila, že chystá nová – a poměrně kontroverzní – opatření, která měla pomoci s odhalením zneužívání dětí a dětské pornografie, zvedla se vlna odporu. Firma nakonec zavedení zmíněných opatření odložila na dobu neurčitou, navzdory tomu se ale před několika Apple Story ve Spojených státech sešli lidé, kteří protestují proti tomu, aby Apple jakýmkoliv způsobem kontroloval obsah, uložený na iCloudu.
Apple počátkem září oficiálně uvedl, že své plány na skenování knihoven na iCloudu za účelem nalezení závadného obsahu zatím odkládá. Opatření se mělo původně vztahovat zatím jen na určité regiony na území Spojených států a mělo být zavedeno v operačním systému iOS 15. Některým uživatelům se ale přesto nelíbí, že Apple vůbec kdy koketoval s myšlenkou na možné skenování obsahu na iCloudu. Tito odpůrci plánovaných nařízení se včera sešli hned před několika různými Apple Store ve Spojených státech, kde dávali najevo svůj nesouhlas s rozhodnutím ze strany společnosti Apple. Protestující požadovali, aby Apple své rozhodnutí opět přehodnotil, a aby namísto odložení zavedení daných opatření plánovaný systém rovnou zrušila.
Protestující, kteří se shromáždili před kamennými značkovými prodejnami firmy Apple, drželi v rukou transparenty s nápisy typu „Nechceme spyware na našich telefonech“. Organizátory zmíněných protestů jsou sdružení Fight for the Future a Electronic Frontier Foundation spolu s řadou dobrovolníků. Protesty se konaly v řadě amerických měst včetně Bostonu, New Yorku, Washingtonu D.C., Atlanty, Portlandu, Minneapolis, Houstonu, nebo třeba San Francisca. Odpůrci nařízení uvádějí, že pokud se Apple ke kontroverznímu kroku přece jenom odhodlá, bude muset čelit „masivním následkům“.
Já to nějak nechápu, proč se pořád a všude mluví o procházení fotek na iCloud? Ta technologie měla procházet fotku na uživatelově zařízení a podle algoritmu nevhodné fotky nenahrát na iCloud. Pro představu jak tyto věci fungují. Vytvoří se model nějaké umělé inteligence který je celý nahraný ve vašem zařízení, tímto modelem se prožene fotka a podle skóre se řekne jestli se to iCloud může nebo nemůže nahrát (proto mají moderní telefony tolik AI jader, právě aby mohli tyhle věci dělat rychle a s malou spotřebou). Na podobné principu již delší dobu funguje například rozeznávání tváří v aplikaci Fotky. Máte tam sdružené všechny fotky jedné osoby. Proti tomu se taky před Apple Store protestuje? V prvních verzích tato funkce skutečně probíhala přímo na iCloud. Teprve tak 2 roky zpět se tato funkce přesunula přímo do zařízení, když se objevili dostatečně výkonné přístroje.
no melo to fungovat naprosto jinak ale to je jedno :D
Jenže tady se mluvilo o kontrole AI detekovaného obsahu operátorem, takže jen o “nenahrát” zřejmě nešlo..