Komerční sdělení: Mobilní aplikace dostaly při výběru běžného účtu dominantní roli, pro mnohé představují jeden z nejdůležitějších parametrů. Jednoduše spravovat finance z mobilního telefonu odkudkoliv láká především mladší ročníky. Jak ale zjistit, která banka nabízí nejlepší mobilní aplikaci?
Projít dostupné demo verze všech bank je časově velmi náročné, přesto není nutné kupovat zajíce v pytli. Při výběru běžného účtu můžete využít srovnání mobilních aplikací od analytické společnosti Scott&Rose. Ta si vzala na paškál 13 tuzemských bank, u kterých bylo hodnoceno přes 180 parametrů.
Výsledky tak pomohou nejen s výběrem osobního konta, ale otevřou oči i těm, kteří peníze do banky uložili, a to ať už například mají sjednaný účet od Air bank, České spořitelny, Komerční banky, Monety Money Bank nebo Sberbank.
Která mobilní aplikace nabízí nejvíce funkcí?
Co se funkcí a služeb týká, nejvíce jich nabízí aplikace od Monety Money Bank, Air Bank a Komerční banky. Sjednáte-li si běžný účet u této trojky, získáte v rámci správy financí více jak 100 funkcí. Naopak nejméně jich mají aplikace od Hello bank, Sberbank a UniCredit, kde se dočkáte méně jak 70 funkcí.
Která mobilní aplikace je uživatelsky nejoblíbenější?
V rámci hodnocení došlo i na popularitu aplikací, která je odrazem hodnocení v on-line obchodě Google Play. V oblíbenosti na plné čáře vyhrály Air Bank, ČSOB a Moneta Money Bank, všechny aplikace se pyšní více jak 96% ohodnocením, v závěsu s 94 % je aplikace od České spořitelny, která nabízí oblíbený Standard účet i Plus účet, od Equa bank, kde si lze sjednat účet zdarma a bez podmínek, a od Raiffeisenbank, v jejímž portfoliu najdeme Aktivní a Chytrý účet. Na druhé straně žebříčku sotva se 70 % jsou Banka Creditas, Sberbank a Hello bank.
V které mobilní aplikaci lze nejrychleji zablokovat kartu při ztrátě?
Jednou z hodnocených oblastí byla i ta týkající se „krizových scénářů.“ Analytici zjišťovali například to, jak snadno a rychle lze zablokovat platební kartu v bankovnictví. Pozitivní je, že u většiny bank to zvládnete na pár kliků a za pár sekund, nejlépe dostupná je tato funkce u UniCredit Bank a Fio banky, nejhůře pak u Sberbank, jejíž mobilní aplikace tuto možnost vůbec nenabízí.
V které mobilní aplikaci si lze sjednat nejvíce produktů?
Sjednat si další finanční produkty typu půjčka, pojištění, stavební spoření nebo investice v mobilních aplikacích lze, v průměru pak tři produkty. Nejvíce v Monetě Money Bank, České spořitelně, Raiffeisenbank či mBank, nejméně ve Sberbank, Fio bance, UniCredit bank a Hello bank.
Komplexnost aplikací je velmi důležitá, stejně tak jako jejich samotná existence, a to jak pro klienty, tak i pro banky. Bankovní domy, které nemají mobilní aplikaci, jsou ve značné nevýhodě, a to nejen kvůli aktuální covidové době, jenž nepřeje osobnímu setkání.
Magazín Letem světem Applem nenese za text výše žádnou odpovědnost. Jedná se o komerční článek, jehož dodavatelem (v plném znění spolu s odkazy) je inzerent.
Diskuze k článku
Diskuze není pro tenhle článek otevřena.