V reakci na hromadnou žalobu vývojářů Apple oznámil několik změn týkajících se App Store. Jednou z nejpozoruhodnějších změn je, že vývojáři nyní mohou komunikovat s uživateli o alternativních platebních řešeních mimo jejich aplikace. Zmíněná hromadná žaloba byla poprvé podána v roce 2019. Nejde o známý případ Epic vs Apple, ale spíše o žalobu podanou proti jablečnému gigantu malými vývojáři. Tyto změny v App Storu platí pro všechny vývojáře ve Spojených státech a dalších zemích.
Apple zejména uvádí, že vývojáři mohou s uživateli komunikovat, například za pomoci e -mailu, ohledně sdílení informací o platebních metodách mimo svou aplikaci pro iOS. To znamená, že společnost nebo vývojář může uživatelům s jejich souhlasem zaslat e -mail, aby je informoval o přihlášení k odběru mimo App Store. Apple potvrdil, že tato změna se netýká komunikace v aplikacích. Vývojáři stále nesmějí informovat uživatele v aplikaci o cenách nebo možnostech předplatného, které jsou k dispozici na jiném místě. Netflix by teoreticky mohl mít ve své aplikaci pro iOS pole, kde by uživatelé mohli zadat svou e -mailovou adresu, a poté komunikovat s tímto uživatelem přímo prostřednictvím e -mailu o možnostech platby.
Mezi dalšími zajímavostmi z oznámení jsou například:
- Apple a vývojáři se dohodli na zachování programu App Store Small Business v jeho současné podobě po dobu nejméně následujících tří let.
- App Store Search vždy bylo o tom, aby uživatelé mohli snadno najít aplikace, které hledají. Na žádost vývojářů Apple souhlasil, že výsledky vyhledávání budou i nadále založeny na objektivních charakteristikách, jako jsou stahování, hodnocení hvězdičkami, relevance a reakce uživatelů. Dohoda ponechá současný vyhledávací systém App Store v platnosti po dobu nejméně následujících tří let.
Dále Apple upozorňuje na The Small Developer Assistance Fund, z něhož má těžit spousta amerických vývojářů aplikací pro iOS. Vývojáři, jejichž zisky byl v období od 4. června 2015 až 26. dubna 2021 menší než milion dolarů, mohou požadovat částku z fondu v rozmezí od 250 dolarů do 30 tisíc dolarů.
Tak to je naprosto zbytečný ústupek ze strany Applu, i kdyby si účtoval 90% provizi, může to být všem jedno, vývojáři se můžou realizovat jinde, pokud jim podmínky nevyhovují. Tyhle regulace trhu jsou levičácká cesta do pekel, pak se nedivme, až zase budou fronty na banány… Podnikání má být svobodné, neregulované a nedotované.
Naprostý souhlas. Snad to bude mít nějakou podmínku.
Jiste, produkty od Applu ktere nejdou opravit, nemuzu si tam instalovat co chci a 30% plateb za aplikace sebere Apple jsou svobodne. Ted tu o karkulce
A nutí tě někdo produkty Applu kupovat a používat, nebo se můžeš svobodně rozhodnout, jakou značku, produkt, službu… si vybereš? Pokud se nemýlím, tak podobné (stejné) marže má i konkurence. Jakej aktuální produkt Applu nelze opravit/ případně vyřešit Exchange programem?
A nutí tě někdo produkty Applu kupovat a používat, nebo se můžeš svobodně rozhodnout, jakou značku, produkt, službu… si vybereš? Pokud se nemýlím, tak podobné (stejné) marže má i konkurence. Jakej aktuální produkt Applu nelze opravit/ případně vyřešit Exchange programem?
Tak si kup android a nemusíš brečet jak si tam nic nestáhneš
30% je naprosto běžná marže. Kolik myslíš, že si účtuje Steam z nákupů ve svém storu? Nebo google v obchodu Play? Nebo Sony v Playstation storu? Procenta jsou to vesměs stejná, ale tam je to všem fuk. Jenom Apple leží lidem, co ho ani nepoužívají v žaludku… zamysli se nad sebou.
Když se ti to nelíbí tak si to nekupuj.
Já naopak chci tu uzavřenost systému a nehodlám a nebudu vývojářům platit jinde i kdyby to bylo levnější (jako ze beztak nebude jen si víc nahrabou).
Proste vytvořil jsem nějakou firmu s produkty a se svým os a buď vývojáři a uživatele primaji co nabízím nebo se jim to nelíbí a mohou jít jinam.
Je to 15%, ale proč si nekopnout.
Koukam ze decka s iphonem od rodicu jsou dneska drsny
Nejsou svobodné, ale jsou oprávněné. Jejich výše je diskutabilní a závisí na tom zda na ně programátoři přistoupí jinak by se tržiště (AppStore) zhroutilo. Takže si to uvedeme na příkladu tržiště. Borec dostane nápad vytvořit arénu s příjemným místem a podporu pro trhovce kde mohou nabízet svoje produkty, ale borec chce za to, že si v aréně umístíš stánek nějaký ten poplatek ( za výstavbu arény, provoz a služby). To je jako neoprávněné? A to ještě nemluvím o tom, že borec vymyslel produkt, který přinese práci a výdělky statisícům trhovců jinak by se prostě museli živit něčím jiným a jinde. Už to chápeme?
Apple je už velký, a musí se tomu přizpůsobit .
Apple nemá kokureci. Proto se na nej tlačí .
Programování se změní, v tom že aplikace budou fungovat stejně jak na iPadu tak na iMac. Rozhraní pro uživatele se bude sjednocovat, ať pracujete na iPadu nebo iMac.
Programátoři vědí že chtějí pro uživatele jedno uživatelské rozhraní .
Pokud iPad bude chtít přežít , musí byt více jako iMac . Dříve tomu bránil hardware …
Pokud se tak nestane tak potičky o provize jsou začátek odlivu programátorů.
V jednoduchosti je síla.
Wi-Fi se stará pohádka …
Tlačítkové klávesnice …
Baterie ….
Paměť zařízení …
Ukládání dat na iCloud … slepá ulička
To vše oslabuje Apple , ,,
A teď tu o Karkulce… to je holý nesmysl