Společnost Apple věnuje procesu čištění svých produktů poměrně velkou část svých oficiálních webových stránek. Kromě klasické očisty se v době propuknutí celosvětové pandemie COVID-19 začala cupertinská společnost v tomto směru více věnovat také problematice dezinfekce svých zařízení, a ohledně příslušných postupů vydala pro uživatele srozumitelné pokyny. Podle Applu byste ale měli zpozornět, pokud k čištění a dezinfekci svých jablečných zařízení používáte prostředky s obsahem peroxidu vodíku.
V nedávno vydaném dokumentu podpory Apple mimo jiné naznačuje, že by uživatelé neměli při očistě a dezinfekci svých Apple produktů používat prostředky, které obsahují jakékoliv množství peroxidu vodíku. Platí to jak pro čištění iPhonu, tak i pro čištění iPadu, Macu, Apple Watch, HomePodu, AirPodů a celé řady dalších produktů. Apple nicméně své zákazníky ujišťuje, ze pro účely čištění a dezinfekce mohou i nadále zcela bez obav používat čisticí prostředky, které obsahují 75% etylalkohol. K jemnému očištění tvrdých neporézních povrchů svých zařízení doporučuje společnost Apple na svých stránkách podpory 70% isopropylalkohol, případně 75% etylalkohol. V zemích, kde jsou k dostání čisticí ubrousky Clorox, je možné použít i ty.
Zmíněné prostředky lze podle Applu využít k čištění displejů, klávesnic a dalších vnějších povrchů Apple produktů. Firma Apple zároveň varuje uživatele před používáním prostředků, které obsahují bělidlo nebo zmíněný peroxid vodíku, samozřejmostí má být také snaha o to, aby do vnitřku produktu nepronikla absolutně žádná vlhkost. Většina běžných prostředků, které jsou určené k čištění Apple produktů, neobsahuje bělidlo ani peroxid vodíku – prohlédnout si je můžete ve fotogalerii k tomuto článku. Pokud se rozhodnete použít jiný čisticí prostředek, stačí si důkladně přečíst jeho etiketu.
Viete mi prosim poradit, cim je vhodne utierat obrazovku LCD? Pred par dnami som zakupil Macbook Air M1 a raz som zachytil nejaku spravu, ze ludia pouzili nevhodny cistic a sa im zosuchala nejaka vrstva z LCD.