Chanel patří mezi nejluxusnější a nejdražší značky světa. Po jejich ikonické kabelce Classic touží téměř každá žena, která se zajímá na módu. A právě z designu kabelky, kterou navrhla ještě sama Coco Chanel a o které nám při její koupi dokázala paní v monackém butiku vykládat půlhodinový příběh, vychází i design samotného obalu. Původní kabelku Chanel Classic sice navrhla sama Coco, ovšem později její vzhled mírně inovoval někdejší šéfdesignér módního domu Chanel Karl Lagerfeld. Ten mimo jiné přidal také dnes již ikonický řemínek, ve kterém je obmotnán kožený popruh. Přesně ten nabízí také samotný obal, jenž lze nosit jako klasickou kabelku přes rameno. I design samotného obalu je stejný jako design kabelky a obal je taktéž vyroben ze stejné jehněčí kůže.
Cena samotné kabelky záleží na provedení, ale pohybuje se okolo 140 tisíc korun, tedy pokud máte to štěstí a narazíte na butik, kde ji zrovna mají. Můžete si však být jisti, že cena vzhledem k absolutnímu nedostatku stoupne již v momentě, kdy vám prodejce v butiku předá krabici se samotnou kabelkou. Cena obalu je pak 33 000 korun, zde je však růst ceny velmi napravděpodobný.
Abych se však Chanelu alespoň částečně zastal, musím říct, že i když jste zvyklí nosit oblečení a doplňky od značek jako je Gucci, Burberry, Dior nebo Louis Vuitton, je Chanel ještě o level jinde a je to zhruba stejný rozdíl jako mezi Mercedes Benz S a Roll Royce. Kvalita zpracování a jemnost kůže je zde na zcela jiné úrovni a většina kousků, které koupíte si buď drží cenu nebo jejich cena ještě v průběhu času roste. Cena obalu na telefon však bude z logického důvodu spíše výjimkou a je potřeba počítat s tím, že zde se příliš s růstem hodnoty nesetkáte, vzhledem k tomu, že ať už letos nebo příští rok, změní Apple design a obal zkrátka už nebude s novým telefonem kompatibilní.
Rozhodně nejsem cílová skupina. Nicméně skutečně bohatí lidé takovéhle kraviny nekupují. Asi proto jsou bohatí. Po desetiletích života v Kanadě a USA jsem poznal, že své bohatství dávají najevo a) lidí, kteří zbohatli a je to první generace a za b) zakomplexovaní lidé, kteří se snaží ukázat svůj společenský status a ukázat ostatním, že oni na to mají.
Pracoval jsem pro firmu Raber Gloves z Winnipegu a na majiteli této firmy by nikdo nepoznal, že patří k nejbohatším lidem v Manitobě. Ani na oblečení, ani na autě atd. Něco jiného, když byl člověk u něj doma v Tuxedo. Nedá se říci, že by jeho dům byl luxus, byl to komfort a vkus, který stojí peníze, ale člověk si tam nepřipadal, že je v prostředí kam nepatří. Je jasné na kterou cílovou skupinu takového věci míří, ale obávám se jedné věci, že to je jen pro pocit těch lidí co to kupují.
U nás to je například s iPhonem. V USA s iPhonem nikoho neoslníte, protože ten tam má i obsluha v McDonaldu, protože si ho berou i s paušálem ve Verizonu na měsíc, který je stojí čtyři hodiny práce.
ani u nás nikoho iPhonem neoslníš. možná tak děcka ve škole. taky znám několik lidí, co se řadí do kategorie bohatí a určitě to na nich není vidět. na nic si nehrají. poznáš to až podle vily, ve které bydlí. Tohle pouzdro si koupí buchta, co si nabrnkla pracháče a ráda se obklopuje na pohled drahými krámy, aby všem ukázala, že není laciná :-)
Za mě hroznej kýč.