Reproduktory HomePod jsou velmi populární a všeobecně považované za povedené produkty. Více to platí u novějšího modelu mini, klasický velký HomePod je však i přes jistá negativa také velmi zajímavým a schopným kusem hardwaru. Jak nyní naznačuje nově zveřejněný patent, Apple zkoumá možnosti, jak v budoucnu rozšířit funkcionalitu HomePodů ještě o něco více, a to implementací displeje do těla zařízení.
Oba v současné době prodávané HomePody jsou potažené prodyšnou látkou, kterou Apple označuje jako „akusticky transparentní materiál“. U malého HomePodu mini není materiál látky nikterak podstatný neboť se zvuk šíří od základny zařízení. U většího HomePodu už však hustota a textura tkaniny nějakou roli hraje. Apple by chtěl do budoucna za tuto látku schovat také displej, který by uživatelům zobrazoval různé kontextuálně informace týkající se toho, co zrovna HomePod dělá.
V souvislosti s touto látkou už Apple v minulosti zkoumal například možnosti, jak by mohla posloužit jako dotyková ovládací vrstva. Nejaktuálnější zveřejněné informace o vývoji pak poukazují na snahu do tohoto materiálu zakomponovat i zobrazovací schopnosti. Zajímavostí je, že v patentu s názvem „Displays in Fabric-Covered Electronic Devices“ není ani slovo o HomePodu či HomePodu mini, ale pouze o hlasem ovládaného reproduktoru s cylindrickým tvarem.
Z patentu vyplývá, že Apple neplánuje do tkaniny vměstnat displej s vysokým rozlišením, ba naopak. Textace patentu naznačuje, že by mělo jít spíše o jednoduché zobrazovací zařízení, které bude zobrazovat například značky pro funkce play/pause, skip apod. Na takovémto „displeji“ by se mohly zobrazovat třeba i hodiny či jiný jednoduchý obsah. Patent dále popisuje způsob výroby a použití takovéhoto materiálu, stejně jako některá úskalí jeho použití.
- Apple produkty můžete zakoupit například na Alze, Mobil Pohotovosti či u iStores
Tak to je patent na něco, co Samsung používá na např. na svých soundbarech už roky. 😎