Před několika týdny se internetem prohnala zpráva o změnách podmínek a pravidel v rámci komunikační aplikace WhatsApp. Společnost Facebook, která za WhatsAppem stojí, si v těchto nových podmínkách dělala nárok na větší množství citlivých uživatelských dat, a to pro ještě lepší cílení reklamy svých inzerentů. Uživatelům WhatsAppu se změny v podmínkách zcela logicky nelíbily, a tak začali tuto aplikaci hromadně v milionových číslech opouštět. Přesunout se mohli do několika alternativ, nejčastěji volili Telegram a Signal. Na našem magazínu už se pár dnů těmto aplikacím věnujeme a tento článek nebude výjimkou. Konkrétně si ukážeme, jak v aplikaci Signal aktivovat a nastavit mizející zprávy.
Jak v aplikaci Signal aktivovat a nastavit mizející zprávy
Jestliže chcete na vašem iOS zařízení v rámci aplikace Signal využít mizející zprávy pro ještě větší bezpečnost soukromí, tak se nejedná o nic složitého. Pro aktivaci stačí postupovat následovně:
- Prvně je nutné, abyste se do nativní aplikace Signal přesunuli.
- Jakmile tak učiníte, tak se na hlavní stránce přesuňte do konverzace, kde chcete mizející zprávy aktivovat.
- V konkrétní konverzaci poté nahoře klepněte na název kontaktu.
- Zde už jen stačí, abyste Mizející zprávy pomocí přepínače aktivovali.
- Poté se zobrazí posuvník, pomocí kterého si nastavte, po jaké době mají zprávy mizet.
Výše uvedeným způsobem jste úspěšně nastavili mizející zprávy v aplikaci Signal. Dobrou zprávou je, že v Signalu nemusíte mít mizející zprávy zvlášť v další konverzaci. Jednoduše vše nastavíte přímo v konkrétním chatovacím okně, kde mizející zprávy také ihned začnete využívat. Čas, který jste si pro mizející zprávy nastavili, si můžete rychle zkontrolovat v okně s konverzací, a to pod jménem druhé strany. Jestliže později usoudíte, že už mizející zprávy nepotřebujete, tak se stačí přesunout do nastavení konverzace (viz postup výše) a přepínač u mizejících zpráv deaktivovat.
Mám nastaveny mizející zprávy po 1 týdnu. Bohužel ale nemizí ani po 14 dnech. Kde je chyba?