V pondělí byl zahájen další ročník každoročního veletrhu spotřební elektroniky CES 2021. Letošní ročník se vzhledem k současné situaci koná výhradně online – drtivá většina vystavovatelů prezentuje své letošní novinky v rámci veletrhu většinou na svých webových stránkách prostřednictvím videopřenosu v souladu s programem veletrhu. Apple se sice veletrhu CES nezúčastní coby tradiční vystavovatel, který by akci využil k představení svých nových produktů, to ale neznamená, že o sobě v průběhu CES nedá vůbec vědět.
Stejně jako v předchozích letech využila společnost Apple i letos největší světový veletrh spotřebitelské elektroniky k tomu, aby prezentovala svůj postoj k ochraně soukromí a bezpečí svých uživatelů. Zmíněná propagace proběhla prostřednictvím zveřejnění dvou krátkých reklamních spotů, ve kterých firma předvádí svou funkci Face ID a platební službu Apple Pay, respektive to, že údaje, související s těmito funkcemi a službami, nejsou v žádné případě sdíleny s Applem. Na obě reklamy se můžete podívat pod tímto odstavcem:
Když se veletrh CES konal v roce 2019, nechal Apple vyvěsit v blízkosti Las Vegas Convetion Center dva velké billboardy, na kterých zdůrazňoval svůj zodpovědný přístup k soukromí svých uživatelů. V loňském roce zase přímo na veletrhu vystoupila Jane Horvath, která má v Applu na starost soukromí. V průběhu svého proslovu promluvila mimo jiné o tom, jakým způsobem společnost Apple využívá šifrování k lepší ochraně uživatelských dat. Apple se opakovaně nechává slyšet, že soukromí a bezpečnost jeho uživatelů je pro něj prioritou, a často v tomto směru vylepšuje své produkty, služby i jednotlivé aplikace.
Co jiného jim taky zbývá… soukromí je jediná větev, kde nejsou 3 roky za konkurencí
Nejlepší ochrana soukromí bylo stáhnutí aplikace GAB a Parler z App Storu. Pokud nemáš, kde co sdílet, nepřijdeš o soukromí… Think different and you will be deleted!
Az na to, ze o soukromi nejde a jsou to jen marketingova slova.
Pokud pouzivate iCloud zalohy, tak tim zrusite sifrovani vsech sluzeb.
Stejne tak fotografie nikdy sifrovane nebyly a dokonce je prohlizi na druhe strane ziva osoba. Fuj
Jedine co z celeho icloudu sifrovane je, je Klicenka a Zdravi, zbytek ne!
Mohu poprosit o uvedení zdrojů, ze kterých máte tyto informace. Docela rád bych se na to mrknul. Díky.
Na iCloudu je sifrovana jen klicenka. Zbytek v pripade podezreni ti muze i fyzicka osoba prohlednout – v pripade napr. nejake te nevhodne fotky.
Myslim, ze iMessages nejsou n2n sifrovane…
V tomhle Apple jen dost keca, ale rozhodne to neni to, co by nemohl jeste dohnat.
A nejlepsi bylo, ze pri predstaveni FaceID rikali, ze vse zustava v telefonu – v tom cipu.
A pak priznali, ze vlastne nejaka data se posilaji na servery, „udajne“ za ucelem zlepseni algoritmu. Co a kolik se toho posila nikdo nevi…
Do píči s Váma obouma vy šlapky. Až sem dáte zdroje tak pak něco mluvte do hajzlu. Serou mě lidi co mluvěj sračky bez zdrojů.
A co si o tom nejdříve něco přečíst?
https://support.apple.com/en-us/HT202303
Tady ze sebe zase někdo udělal pitomce…
Nemusite hned nadavat. Nicmene pozornejsim urcite neuniklo, ze vetsina veci vyzaduje iOS 12.X, 13 a novejsi, tj. nebylo to tak vzdy, viz Datum zveřejnění: 17. dubna 2020.
A kdo ma zajem, at si zdroje dohleda, pripadne viz Apple Keynote ze starsich roku.
Wiki: On August 7, 2019, researchers from Project Zero presented 6 “interaction-less” exploits in iMessage that could be used to take over control of a user’s device.[30] These six exploits have been fixed in iOS 12.4, released on July 22, 2019, however there are still some undisclosed exploits which will be patched in a future update.[31]
Pro neanglicky mluvící link v cz
https://support.apple.com/cs-cz/HT202303