Nikdy jsem nebyl příznivcem všemožných ochranných fólií nebo skel a za posledních několik let jsem si nikdy na iPhone nic nelepil. Je pravda, že když jsem jej po roce měnil za novější model, bylo již jasně vidět, že displej toho zažil opravdu hodně. Až nyní mě kluci z PanzerGlass přemluvili, abych vyzkoušel jejich ClearCase a zároveň také ochranné sklo na svém iPhone 12 Pro. Obojí pochází z nové řady antibacterialních produktů, které se pyšní ochranou nejen před poškrábáním, respektive rozbitím telefonu, ale také ochranou před bakteriemi. Telefon jsem tedy poctivě oblékl do všeho, co PanzerGlass nedávno představil a otestoval.
Tvrzené sklo
Prvním produktem, na který se podíváme, je ochranné tvrzené sklo z řady PanzerGlass Antibacterial. Jedná se o ochranné sklo s odolností s označneím 9H, což je tvrdost odpovídající safíru – tedy tvrdost, kterou byste neměli mít šanci poškrábat a jediná šance jak toto sklo zničit buď jej prasknout při nějakém silném nárazu nebo jej poškrábat diamantem. Je však důležité myslet na to, že sklo je tu od toho, aby chránilo drahý displej telefonu a to, že v případě pádu sklo může prasktnout znamená, že pohltilo energii nárazu a místo displeje prasklo právě ochranné sklo. Tloušťka skla je 0,4 mm, díky čemuž si jej na displeji téměř nevšimnete. Nově je sklo vybaveno také vrstvou Dimethyloctadecylu, což je látka, která zničí až 99,99 % všech bakterií, se kterými přijde do kontaktu. Telefon je tak chráněn nejen proti poškození, ale chrání také svého uživatele proti bakteriím. Přece jen je to přístroj, který si několikrát za den přikládáme na tvář a často se jej dotýkáme. Je otázkou, jak dlouho je vrstva účinná, (o tom výrobce nic nepíše), ale věřím, že alespoň v prvních měsících dokáže snížit počet bakterií na povrchu displeje.
Co mě jako člověka, který naposledy skla lepil na iPhone 4 překvapilo nejvíc je to, jak snadno se ochranné sklo aplikuje na telefon. Součástí balení je čistící ubrousek napuštěný roztokem od PanzerGlass. Tím nejprve telefon otřete, abyste odstranili veškerou mastnotu a špínu a následně jej vyleštíte přiloženou bavlněnou utěrkou. Pokud vám na displeji zůstane nějaký prach, stačí použít speciální nálepku Dust Remover, kterou přiložíte na displej a strhnete. Na nálepku přilnou všechny částečky prachy a displej je dokonale čistý. Následně stačí odstranit ochranou podložku ze zadní části skla, to přiložit na displej telefonu a nechat jej odvést zbytek práce za vás. Sklo se mi totiž samo „přicuclo“ k displeji tak, že jsem nemusel odstraňovat jedinou bublinu a vše se spojilo v jeden perfektně držící celek. Nalepení skla trvá zhruba tři minuty a výsledek se vám povede i v případě, že máte stejně gramlavé ruce jako já. Vše je jednoduché, rychlé a pohodlné.
Po pár dnech používání mohu říct, že se sklo absolutně nijak neodlepuje od displeje, netvoří se pod ním bublinky, ani pod něj neleze prach a špína. Je sice pravda, že se prach drží v jeho okolí, ovšem nezalézá pod něj a tak stačí přetřít displej a okamžitě jej máte opět čistý, včetně okrajů skla. Navíc tím, že většina obalů, které se na iPhone 12 Pro a ostatní telefony vyrábí, přečnívá vždy přes displej, aby jej chránil před poškrábáním, pokud telefon položíte displejem dolů, nevnímáte sklo jako něco vystouplého, ale jako přirozenou součást telefonu. Pokud byste používali telefon bez jakéhokoli obalu, pouze s ochranným sklem, tak i v tomto případě vypadá sklo velmi přirozeně a v podstatě si jej ani nevšimnete. Navíc při používání na skle klouže bříško prstů stejně jako na samotném displeji, nedochází k žádnému zkreslení barev nebo zhoršení Face ID a i samotné ovládání telefonu je naprosto stejné jako bez skla. Sklo navíc kryje skutečně jen displej (ve verzi Standard), nikoli jeho okraje, díky čemuž je sklo kompatibilní i s obaly, které „objímají telefon“ i přes přední část.
Pokud tedy chcete chránit svůj telefon snadno, rychle a spolehlivě bez toho, aniž byste vůbec věděli, že na něm máte něco nalepené, je PanzerGlass Antibacterial rozhodně velmi zajímavou volbou. Navíc jak již bylo řečeno, sklo obsahuje Dimethyloctadecyl, který zabíjí až 99,99% všech bakterií, se kterými přijde do kontaktu, což se hodí nejen v dnešní době.
PanzerGlass Antibacterial sklo na displej si můžete zakoupit přímo zde.
Kryt ClearCase
Druhou vychytávkou s označením Antibacterial je ClearCase, což je obal, který se skládá z ochranného skla, jenž kryje zadní část telefonu, a pevného pogumovaného plastu, jenž pro změnu chrání boky telefonu a okolí jeho displeje. Obal je odolný stejně jako sklo na displej, jelikož jeho skleněná část má tvrdost 9H, o které jsme si již napsali výše. Okolní pogumovaný plast je pak velmi příjemný v ruce, nijak neklouže a telefon navíc do jísté míry trošku zaobluje, díky čemuž se mi osobně drží iPhone 12 Pro mnohem lépe než bez něho. Osobně totiž nejsem zrovna fanouškem ostrých hran, jenž se zařezávají do ruky. Obal opět obsahuje antibakteriální částice, které eliminují bakterie, jenž ulpí na jeho povrchu a pokud zkombinuejte ochranné sklo a obal, je telefon velmi dobře chráněn před rozbitím, poškrábáním a také bakteriemi ze všech stran.
Ochrana je skutečně precizní a i boční tlačítka telefonu nečouhají ven z krytu – jsou totiž krytá pružnými částmi obalu. Na konektor, mikrofon, reproduktor a přepínač hlasitosti má pak obal pochopitelně výlisky, aby jej bylo možné používat i při nabíjení a dalších činnostech. Obal vypadá na telefonu skutečně dobře a není mu po stránce designu příliš co vytknout. Jedná se o takový ten ideální kompromis mezi odolností a tím, že se z telefonu nestane dvakrát větší věc než byl původně bez obalu. Jediné, na co bych si dovolil upozornit případné zájemce je fakt, že zadní sklo narozdíl od toho ochranného na displej, je doslova magnet na otisky prstů a budete jej muset leštit několikrát denně. Na druhou stranu vám zůstane zachován design a barva telefonu i když bude v obalu, což příliš mnoho obalů, které jsou skutečně odolné nenabízí.
PanzerGlass ClearCase Antibacterial si můžete zakoupit přímo zde.
Jen bych poznamenal, že antibakteriální má účinek na bakterie, zde by to muselo být antivirotické, čili nadpis mimo
Pokud na oboje, tak antimikrobiální
Máte pravdu, díky za upozornění. Opravili jsme
A je nejak otestovsne, jak dlouho ta antibakterialni vrstva vydrzi? Pokud jde jen o nejakou vrstvu na skle, tak bych to odhadoval na hodiny, max den dva, cili pak uz svou funkci ztraci. Jen me zajima nejaky fakt o tom, jestli nejde spis o marketingovy trik nez vyuzitelnou vlastnost.
Existují i screen protectory ze safírového skla, to je trochu jiná liga :-)
A?
Bé 🐑
Tvrzené sklo v článku je jaké? Standart, nebo edge to edge?
Dej nějaký odkaz na 12 Pro Max.
Já koupil obyčejný full za 250,- a funguje stejně jak PG za 900,-
https://youtu.be/JLRPDXqm5gw
Jo a pak hodinky se safirovym sklem, ktery neni fake.
Mám pazerglass na iPhone 12 Pro max a neodporúčam to sklo. Okrem toho že každý v rodine toto sklo mal rozbite na predchádzajúcich telefónoch aj pri šetrnom zaobchádzaní tak na iPhone 12 Pro max nesedí a chyba mu 1mm na kraje skla telefónu čiže nechráni celu plochu. Týmto ako PG na XS MAX netrpelo. Jednak to veľmi zle vyzerá že tak drahé sklo vyzerá ako čínsky smejd ktorý nie je presne vyrobený a za ďalšie ak máte kryt mám originál kožený Apple tak to sklo vytvára medzeru medzi krytom a sklom (tým že je malé a nie je cez cely displej) čiže máte take korýtko na telefóne kde len sa drží špina a prach… a celé to spôsobuje že to sklo vyrobili na základe nejakých čínskych kópii keď ešte nebol predstavený iPhone a aj to tak vyzerá… Za mna dávam 3 body z 10. Konkrétne sa jedna o sklo PanzerGlass Edge-to-Edge Antibacterial pre Apple iPhone 6,7″ čierne.
Mám stejnou zkušenost se sklem Swistenn. Bych se nedivil kdyby byly ze stejné fabriky. Edge-to-edge si představuji jinak. Ten milimetr a půl prostoru mezi sklem a obalem je jak magnet na prach.
Mám stejnou zkušenost se sklem Winner 4D Full Glue. Na 12 Pro také cca milimetr po každé straně.
Jj souhlas Swisstenn jsem taky koupil a mezirka tam je to samé PanzerGlass takže Panzer bych za ty prachy nekoupil když je to provedeny jak kdejaká levná Čína za 200,-
Ten swissten za tu cenu 350 taky zklamal ale ještě to není tak silena cena za kus plastu.
Jak funguje zadní sklo a Magsafe? Nevypadá že by na něm byly magnety jako na originálech. Sedí na něm nabíječka dobře? Nemá tendenci ujíždět do strany?
Pro hejtry: Jsem s MagSafe nabíječkou maximálně spokojen a funguje dle očekávání a nelituji investice.
No, jak by asi mělo fungovat 0,4 mm silné sklo? Nemagnetický materiál? Myslíte, že nějak zásadně ovlivňuje MagSafe? Zkuste se nad tím znovu zamyslet. Btw. PG rozhodně svojí kvalitou neodpovídají „špičkovým cenám“, které mají. Kdejaké sklo za 150 je plně srovnatené. Btw., taguma na tom PG krytu je jak z nějaké pneumatiky, celkově je ten kryt vyloženě hnusný a zcela hyzdí tento telefon. Sorry, ale tento článek je jen skrytá reklama, nenechte se natáhnout. :-)
To ze se ti to nelibi neznamena ze to je reklama
PG skla používám roky na různých telefonech a to docela náročným způsobem a jsem s nimi naprosto spokojený. To jsem o levných sklech za pár korun fakt říct nemohl.
K tomu pouzdru teda na druhou stranu mám naprosto stejnou výtku, ale tak třeba to někomu vadit nebude. Já osobně bych si to na telefon nedal, je to hnus. To už jsem viděl „obrněné“ kryty, co vypadaly lépe.
Já kupuju na každý iPhone rok co rok ochranné sklo Spigen EZ Fit a naprostá spokojenost. Nikdy mi neprasklo a telefon chrání dokonale a display nemá sníženou kvalitu. A poslední dobou se dá koupit skvěle – za 500 Kč 2ks. Dříve jsem platil vždy kolem litru. A cpát na iPhone lacinné sklo za 200 Kč opravdu nedoporučuji.
Dyt to tvoje je za 250, když jsou dvě za 500…
😂😂😂😂👍👍👍
😂😂😂 to je fakt, ale značku Spigen beru za kvalitu. Za těch 500 kč to člověk většinou sežene až po delším hledání, nebo když koupí dobře z Amazonu. Jak píšu, vždy jsem dával za folii 890 Kč (nikdy na tom nešetřil), takže nejsem zvyklej dávat méně. I těch 500 Kč mi přijde celkem super. Nedoporučuju ty noname folie, které se prodávají za 200 kč
Tvrzené sklo v článku je jaké? Standart, nebo edge to edge?
,,A cpát na iPhone lacinné sklo za 200 Kč opravdu nedoporučuji.,,
Duvod prosim ? :) Uz od meho Iphone 5s mam tyhle skla jen z Alli a kolik mobily uz prezily opileckych padu (ano uznavam i stesti bylo) , ze jsem druhy den jen sundal prasknute sklicko sahl do supliku kde byla zasoba dalsich 20 kousku dal nove a jelo se dal je k nespocitani uz :D
Tak treba, ze to sklo nikdy nepraskne a ty ho nebudes muset menit. Nebo ze nebudes mit zkreslene barvy. Nebo ze po displayi pujde vpohode swajpovat. Nebo nebudes muset resit otisky aj. Spouste lidem kolem mne se stalo, ze jim ta folie praskla. Mne se to za dobu pouzivani znackovych folii nikdy nestalo a to i ten mobil letet pri vytazeni z pouzdra pres celou zastavku :)
Bé 🐑
Měl jsem ten zadní kryt na iPhone 12 mini a ač se mi velmi líbil a a působil na mě, že fakt ochrání i telefon byl jsem dost zklamaný z toho, že tlačítka na bocích telefonu jdou opravdu velmi špatně zmáčknout, člověk se na to musí vážně soustředit, tak jsem ho bohužel vrátil, četl jsem to i později v nějakém uživatelském hodnocení, takže to asi nebyl jen můj vadný kus…. škoda, fakt se mi líbil
Dobrý den pardon že sem ale poradil by mi někdo ?🙏🙏mám iPhone XS a klesá mi kapacita baterie, teď mám 88%. Mám ho tak zhruba rok a platí mi ještě ta apple zaruka do unora na hardwere a technickou podporu.
Je to normalni ze to takto klesa ? Vymění mi to apple zdarma ? Nebo jak to je ?
Děkuji za vysvětlení