Vybrat nejlepší televize pro PlayStation 5 a Xbox Series X je kumšt. Nabídka je totiž obrovsky široká a většina modelů v ní je velmi lákavá. Přesto jsme se z ní však rozhodli pět podle nás zajímavých modelů vypíchnout a v následujících řádcích vám je představit coby vhodné adepty na plnohodnotné zobrazovací příslušenství k vašim novým herním konzolím.
Nejlepší univerzální televize – LG CX
Pokud přemýšlíte nad pořízením co nejuniverzálnější televize například kvůli tomu, že chcete sáhnout jak po PlayStationu 5, tak i po Xboxu Series X, a zároveň chcete mít to nejlepší, co je v současnosti na trhu, skvělou volbou je model LG CX. Ten totiž dokáže jak Xboxu, tak PS využít na maximum a to navíc dlouhodobě. U této televize je totiž samozřejmostí 4K s obnovovací frekvencí 120Hz, ale také HDMI 2.1, které vám v budoucnu umožní na obou konzolích hrát ve 4K při 120fps. Co se týče zobrazovací technologie, televize využívá OLED zajišťující dokonalou černou i parádně syté, živé a zářivé barvy, které jsou doslova pastvou pro oči. Nechybí pak ani podpora HDR10 – tedy typu HDR, které nabízí jak PS 5, tak Xbox Series X. Jako výhodu lze dále vnímat i to, že je k dostání hned ve čtyřech velikostních variantách – konkrétně 48”, 55”, 65” a 77”. Neváhodou je pak vyšší cena atakujícího u základních modelů hranici 40 tisíc korun. Jedná se ale o televizi, která vám bude bohatě stačit řadu let – tedy pokud nezatoužíte třeba po 8K.
Televize s nejlepším poměrem cena/výkon – LG NANO86
Využít herní konzoli naplno je jistě fajn, ale pro některé uživatele je to možná trochu zbytečný luxus a raději proto sáhnou spíš po nějaké levnější alternativě, která jim sice na maximum potenciál konzole využít neumožní, pořád toho však s ohledem na svou cenu zvládne mnoho. Přesně to je i případ televize LG NANO86, která je skvělým kompromisem výkonem a cenou. Jedná se konkrétně o Smart LED televizi, jejíž obraz sice není tak kvalitní jako v případě OLEDu, ale přesto jej lze stále označit za velmi dobrý. Smířit se u něj musíte “jen” s horším podáním černé a méně živými barvami, se 4K HDR 10 při 120Hz nicméně můžete počítat i nadále. Super je i to, že konzole nabízí HDMI 2.1, takže stejně jako v předešlém případě platí, že si na ní budete moci zahrát i tituly ve 4K při 120 fps. Příznivé je dále to, že je dostupná ve třech velikostních variantách – konkrétně ve 49”, 55” a 65” s tím, že nejmenší modely lze získat už za méně než 20 tisíc korun.
Televize, která vás vtáhne do hry – Philips OLED804
Máte rádi světelné efekty? Pak vám nelze zřejmě doporučit nic jiného než televize z dílny Philipsu s technologií Ambilight – konkrétně pak model OLED805. Jedná se o velmi dobrou 4K OLED televizi s obnovovací frekvencí 120Hz (pro hry), podporou HDR10+ či HLG nebo Dolby Vision, které podporuje i nový Xbox Series X. Bohužel však má jedno velké ale – nenabízí HDMI 2.1, stejně jako zbytek nynější nabídky Philipsu. To jinými slovy znamená, že se tato televize dá označit spíše za krátkodobou investici, jelikož si na ní v budoucnu neužijete hry ve 4K při 120 fps, což je dost škoda. Na druhou stranu, světelná show zajištěná Ambilightem, která zjednodušeně řečeno vychází z promítaného obrazu na televizi, za to některým zřejmě stát bude. Pokud by vám pak absence HDMI 2.1 vadila, ale rádi byste si Ambilight užili, můžete buď sáhnout po smart boxu a Ambilight dodat de facto jakékoliv televizi (samozřejmě za náklady spojené s pořízením smart boxu Hue a světel), nebo počkat do příštího roku. S příchodem televizí s HDMI 2.1 totiž Philips počítá. Co se pak týče ceny televize, ta se standardně pohybuje kolem 37 tisíc korun. V nabídce Philipsu sice najdete i televize podstatně dražší, ale ty smysl pro hráče vzhledem k absenci HDMI 2.1 nedávají už vůbec.
Televize jako stvořená pro PlayStation 5 – Sony Bravia KD-XH9096
Jste-li již nyní skálopevně rozhodnuti o tom, že si chcete pořídit PlayStation 5 a televizi vybíráte tedy primárně k němu, nelze doporučit nic jiného než nějaký kousek z dílny Sony. Veškerý televize v našem výběru sice disponují určitou formou herních režimů, ale asi vás nepřekvapí, že Sony je v tomto ohledu vzhledem k tomu, že stojí za konzolí PlayStation 5, suverénně nejdál – tedy samozřejmě alespoň v herním režimu pro PlayStation 5. Ostatně, právě připraveností svých herních režimů na PS 5 se Sony u svých televizí velmi rádo chlubí. Jedním z nejzajímavějších kousků s příjemnou cenou, skvělými technickými specifikacemi a připraveností na PS 5 je například model Bravia KD-XH9690 disponující 4K při 120 Hz, Smart LED podsvícením a HDMI 2.1. I zde sice platí, že nelze počítat s tak kvalitními barvami jako u OLEDu, ale tento neduh zase vyváží kvalita herního režimu, který zjednodušeně řečeno zajišťuje bleskurychlou odezvu mezi ovladačem, konzolí a televizí. To vše přitom za příjemnou cenu – necelých 34 tisíc korun u 55” modelu.
Nejlepší televize z hlediska dlouhodobého využití – Sony Bravia KD-ZH8
Dámy a pánové, tady už se hraje extraliga. Pokud si chcete zahrát skutečně na tom nejlepším, co je v současnosti k dispozici a chcete mít zároveň jistotu, že bude toto tvrzení platit ještě proklatě dlouho, sáhněte po modelu Sony Bravia KD-ZH8. Jedná se totiž o brutálně nadupanou 8K televizi disponující prakticky vším, o čem se vám jen může u televize zdát. A proč o ní hovoříme jakožto o nejlepší dlouhodobé investici z hlediska hráče? Protože i tento model disponuje vynikajícím herním režimem vytvořeným primárně pro konzole PlayStation 5. Můžete si tedy být jistí tím, že si na této televizi zahrajete na PlayStationu 5 naprosto dokonale a ani Xbox Series X na tom samozřejmě nebude o mnoho hůř. Ostatně, co jiného za necelých 170 000 korun chtít.
5 televizí pro hráče a u jedné napíšete, že pro hráče nedává smysl😂😂😂
LGCX také ne, nedokáže fixnout VRR a softwarově to opravit nejde
Co maji s VRR? Ja si ji chtel koupit k xboxu
Ano LG má problém s Gamma level při VRR v určitém rozpětí fps tuším, že 70-90. Ale nejedná se o obrovský problém a většina lidí si toho ani nevšimne. Celkově pokud se člověk nebojí vypálení (což se stane jenom idiotovi, který kouká na ČT 24/7 je LG CX (popř. loňská C9 jestli najdete) to nejlepší co můžete pořídit i s VRR problémem. Jediné řešení by bylo čekat rok na nástupce LG CX, který snad tenhle problém odstraní.
https://youtu.be/Jfl3UdWZIUQ
VRR flicker u LG Oledu je bohuzel problem a je to velmi rušivé v tmavych scenach ve hrách co nemajo locknuty framerate.
Az tak otravne ze jsem to na mym XSX uplne vypnul.
Jinak je C9 naprosto skvela tv a urcite vrele doproucuju i pres problém s VRR.
Led od LG opravdu ne, na druhou stranu Oled je špička mám LG C9 65 a mohu jen doporučit.
Kdybych jste mi v obchodě jako prodejce poradil ať si koupím k PS5 nebo Xbox Series X oledu od Philipsu, tak vám jí jdu omlátit o hlavu. Ambilight silně podléhá osobní preferenci a je v určitých situacích fajn, ale doporučovat to k next gen konzolím hlavně za tu cenu je fakt brutální pitomost. Jinak doporučení ZH9 jako nejlepšího je na podobný úrovni. Nejdražší neznamená nejvhodnější. Ano zjistil jste si, že ZH9 a XH90 jsou jediné dvě televize od Sony co májí HDMI 2.1, ale ZH9 je drahá jen a pouze kvůli 8K rozlišení, které nove konzole samozřejmě neumí, takže rozdíl v herním zážitku mezi XH90 a ZH9 bude tak 5% kvůli lepšímu podsvícení (více ztmavovacích “zón”). Rozdíl v ceně u 75 palců víc než 300%. Za ty peníze je lepší už si koupit 77 palcovou LG CX za 100k a bude to vhodnější volba i lepší kvalita obrazu při 4K.
Ja mam Philips s ambilightem k xboxu s obnovovaci frekvenci 120Hz a nemuzu si stezovat 🙂
Jakou Philips prosím máte? Já mám totiž doma už dost starou Philips s Ambilight a stále je to pecka. Jen má HDMI 1.4 :D
Mam Philips 49PUS6561, pristi tv bude zase urcite philips s ambilightem 😉
Největší pitomost v tom článku je doporučovat LG IPS televizi.