U nedávno představené bezdrátové nabíječky MagSafe Apple doslova uvádí, že jí lze využívat se všemi jablečnými produkty podporujícími bezdrátové nabíjení. Jak se však podle prvních důkladnějších testů a reakcí uživatelů zdá, pro nikoho jiného než majitele iPhonů 12 a 12 Pro nemá smysl kupovat.
Zatímco iPhony 12 a 12 Pro dokáže MagSafe dobíjet solidními 15W, starší iPhony se měly dočkat nabíjení klasickými 7,5W, což je maximum, které u nich Apple podporuje. V redakci jsme se nicméně setkali s tím, že je nabíjení starších iPhonů (testovali jsme jej konkrétně na iPhonu 11 Pro) přes MagSafe neuvěřitelně zdlouhavé, jelikož za zhruba 10 minut jste schopni nabít jen asi 4 % baterie. Velmi podobné ohlasy se navíc nyní začínají šířit i ze zahraničí, kde podle prvních testů dokáže například MagSafe nabít iPhone XS Max z 1 % na 13 % za zdlouhavých 30 minut. Stejných nebo velmi podobných výsledků se pak uživatelé dočkali i u jiných modelů iPhonů. Přitom klasické 7,5W nabíječky dokáží nabít za půl hodiny zhruba na 25 %, což není vůbec špatný výsledek.
Je otázkou, co přesně může za pomalým nabíjením přes MagSafe u starších iPhonů být. Čistě teoreticky může být problémem malý rozměr cívky, kvůli kterému je obtížné na nabíječku klasický iPhone umístit tak, aby byl v optimálním prostoru a nabíjení probíhalo standardně rychle. Ať už je pravda jakákoliv, pokud se nabíječku chystáte ke staršímu iPhonu koupit, počítejte s tím, že si u ní rychlost velmi pravděpodobně neužijete. Čistě teoreticky může sice Apple s její podporou u iPhonů nějak softwarově zapracovat, ale spoléhat se na to nedá.
- Nově představené Apple produkty bude možné zakoupit kromě Apple.com například na Alze, Mobil Pohotovosti či u iStores
Ano. Taky pro ne neni urcena. To je jako by jste rekli, ze starym 30ti pinem uz nenabijete lightning. Boze jde o pokrok nejakym smerem. OnePlus ma taky dve moznosti nabijeni Warpcharge jen a primo od OnePlus neno Qi ale desne pomale.
Bohužel nemohu souhlasit. Srovnávat 30pin s lightningem, to jste úplně někde jinde. Technologicky to není žádná jiná technologie. Rozdíl bude ve velikosti cívky a magnetu kolem. Logické je, že čím větší cívka, tím se samozřejmě bude iPhone 12 nabíjet rychleji. Od Applu to byl výborný marketingový tah. Nabíječku mám objednanou, tak jsem zvědav na reálné testy s 11 Pro Max. Telefon nabíjím stejně přes noc kdy spím, takže mi to nějak extrémně nevadí, ale uvidíme. 🙂
Jenom dotaz- neškodí baterii když je neustále připojována a odpojovaná od bezdrátové nabíječky? když mám telefon na klasické nabíječce a zvednu ho tak se neodpojuje jako na bezdrátové. Všichni víme jak jsou na tom jablka s bateriemi a ještě takhle jim pomáhat
Dobrý dotaz, to by mě právě taky zajímalo. 🤔
Za mě je to na prd, protože na mém iP11 šla kapacita baterky pomocí bezdrátu o 6% dolů během měsíce… teď mám 89% a mobil je starý rok.. :D Kamarádka má XR dva roky a něco a má 88%.. takže za mě moc nedoporučuji..
Mimochodem pro chytré hlavy… bezdrátovka je certifikovaná Qi od Native Union, kterou sám Apple prodává, nemám čajnu, tak nerýpejte, koho se to netýká, snažím se pomoct těm, kteří se ptali.
Nabíjím iPhone 8 takřka výhradně bezdrátově a po téměř třech letech má baterka 90%.
Ja mma teda uplne stejno zkusenost. Bezdrat mi proste rychle zabiji kapacitu baterie. Prestal jsem to pouzivat a je klid.
Ahoj no ukáže to čas jestli to škodí baterii. Ale dle mého díky těm magnetům by mohlo být s větší části eliminováno většímu poškození baterky.
Je to katastrofa ?
Já nabíjím jen bezdrátově už dva roky (XR) a baterie 99%, asi dobrý kus :-)
2 roky, iPhone X, výhradně bezdrátově přes noc a 90 %. :-)