Je to několik měsíců nazpátek, co byl Apple obviněn za zpomalování svých jablečných telefonů. Nakonec se však ukázalo, že Apple zpomalování aktivoval především u starších telefonů, které měly starou a slabou baterii. Stará baterie totiž nedokáže poskytnout takový výkon, aby bylo zařízení schopné pracovat naplno – s tím souvisí právě vypínání telefonů. Pokud systém zjistí, že baterie nemá dostatečný výkon, tak aktivujte režim zpomalení, aby nedocházelo k náhlým vypnutím. Chvilku poté pak Apple do iOS přidal Kondici baterie, kde si můžete zobrazit maximální kapacitu baterie. Později pak přišlo ještě Optimalizované nabíjení baterie, které má za úkol zpomalit chemické stárnutí baterie. S příchodem watchOS 7 se funkce Kondice baterie společně s Optimalizovaným nabíjením dostaly i na Apple Watch. Pojďme se podívat, jak můžete na jablečných hodinkách Optimalizované nabíjení (de)aktivovat.
Jak na Apple Watch (de)aktivovat Optimalizované nabíjení baterie
Jestliže chcete na vašich Apple Watch (de)aktivovat Optimalizované nabíjení, tak se nejedná o nic složitého. Stačí postupovat následovně:
- Prvně je nutné, abyste měli vaše jablečné hodinky aktualizované na watchOS 7.
- Pokud výše uvedenou podmínku splňujete, tak se přesuňte na domovskou obrazovku.
- Jakmile tak učiníte, tak stiskněte digitální korunku na boku Apple Watch.
- Po stisknutí se ocitnete v seznamu aplikací, kde najděte a otevřete Nastavení.
- Nyní je nutné, abyste sjeli o kus níže, kde lokalizujte kolonku Baterie, na kterou klepněte.
- Zobrazí se přehled využití baterie. Zde sjeďte úplně dolů a klepněte na Kondice baterie.
- Zde si můžete prohlédnout kapacitu baterie. Pokud sjedete níž, můžete (de)aktivovat Optimalizované nabíjení.
Tímto způsobem můžete na vašich Apple Watch (de)aktivovat Optimalizované nabíjení baterie. Jestliže o této funkci slyšíte poprvé, tak jak už jsem zmínil výše, jedná se o funkci, která zabraňuje chemickému stárnutí baterie. Všeobecně se baterie nejraději pohybují v rozmezí 20 % – 80 % nabití. Právě v tomto rozmezí baterie chemicky stárnou nejpomaleji. Pokud budete pravidelně baterii nechávat pod 20 % nabití, anebo nad 80 % nabití, tak může dojít ke zrychlení stárnutí. Optimalizované nabíjení se postará o to, že se při nabíjení baterie nenabije nad 80 %, tedy pokud to uživatel zrovna nebude potřebovat. Tato funkce funguje jen v případě, že máte pevný rozvrh, kdy hodinky nabíjíte – například přes noc. Právě například v noci tedy dojde k nabití na 80 % a hodinky svou baterii dobijí na 100 % těsně před tím, než vstanete. Hodinkám může trvat několik měsíců, než začnou Optimalizované nabíjení využívat – záleží na ustálenosti vašeho rozvrhu. Pokud často chodíte spát každý den jinak, tak vám tato funkce nejspíše fungovat nebude.
Kazde rano mam budik na 5:30. Telefon se to ucil asi mesic. Budiz.
V sobotu ale prece nebudu vstavat v 5:30 !?!
Kdyz budik nenatahnu vubec, nebo jej zamerne nastavim na 8:00, v obou pripadech se baterka nabije uplne normalne na plno – tedy treba v 1:00 je hotovo. Overeno i v noci, pokud se nahodou vzbudim. Takze tato funkce je ponekud polovicata. Aspon kdyby byla vazana na ten budik.
Pěkně jsi to shrnul , oni by si měli vytáhnout hlavy z prdele a trochu přemýšlet .
Volám už několik let po tom, abych viděl aktuální stav baterie na telefonu a na AW vzájemně, aniž bych potřeboval aplikaci třetí strany. Ano, teď jeden krok je, že mi iPhone oznámí, že mám AW nabito na 100% , ale obráceně stále ne. Bože vždyť to jsou obyčejné uživatelské a provozní věci, které vy softwarově neměli být problém, když to aplikace 3 stran umí, no ne ? Nebo iNE ?
Těžko volat, když ten druhý nechce slyšet. On sam vi nejlip, co potrebujeme (a co ne).
Mozna to bude nejprinosnejsi vec na iP 13 (14,….) A mame namet na Novy model 👍
Můžu poprosit jakou aplikaci třetí strany na to používáš ?
Třeba BatteryPhone, hodnocení nic moc , ale fungovala mi jak jsem potřeboval , dokonce si můžeš na AW nastavit v kompilaci že vidíš stav baterie iPhonu.
Taky můžeš nastavit oznámení o úbytku energie , nebo nabití na určitá procenta , pro mě bylo třeba důležité vědět , že už mám jen 40% u AW i u iPhone. Důležité je nechat běžet aplikaci na pozadí na obou zařízeních.
ty ses taky kompilace vid? :)
Kdybys radši napsal k tématu. Komplikace to je , stejně jako tvůj osobní život, protože žít s takovým křestním jménem jako he Hubert, musí být , no prostě komplikace ;)
Třeba 3U Tools umí zobrazit stav, počet cyklů, výrobní kapacitu a aktuální skutečnou kapacitu baterie (podle opotřebení).
Myslím , že Noe neměl na mysli to co ty popisuješ , takových aplikaci je milion a jedna.
Myslim, ze ako prva veta mala byt, ze optimalizovane nabijanie je default zapnute.
Ja by som chcel vediet, co je to za blbu modunerobit normalny clanok, ktory sa da skrolovat, ale pouzit rotator, kde pre jednotlive informacie musim tukat ako blazon na sipku doprava. Nie je jednoduchsie to napisat pod seba a oddelit podnadpismi? Nie je to len tu, an mnohych dalsich hlavne bulvarnych weboch. Ked sa chcem vratit naspet, musim zase pretukavat sipku naspet jak truhlik. Take clanky uplne prestavam pozerat. Mam dojem ze modernym trendom je veci robit komplikovanejsie. Sam robim weby, ale takymto hovadinam s vyhybam, a zakaznici to ocenuju.