Jedním z nejzajímavějších vylepšení nové generace iPadu Air je bezesporu Touch ID zabudované do Power Buttonu na horní straně tabletu. Díky tomuto kroku totiž mohl Apple u novinky nasadit design iPadu Pro a zároveň ušetřit na autentizační technologii. Touch ID je totiž stále o poznání levnější možností autentizace než Face ID. S jeho novou formou však bylo alespoň podle slov předních tváří Applu spoustu práce.
O iPadu Air 4 a jeho novinkách se v rozhovoru s youtuberkami iJustine a Jennou Ezarik rozpovídali konkrétně Bob Borchers a Jon Ternus z Applu. První jmenovaný v něm zastává funkci viceprezidenta produktového marketingu, druhý pak viceprezidenta pro hardwarové inženýrství. Oba muži tedy mají z hlediska názorů rozhodně co nabídnout, což ostatně v rozhovoru potvrdili. U Touch ID v Power Buttonu například naznačili, že se s Face ID u iPadu Air vlastně nikdy nepočítalo. “Chtěli jsme se dostat k designu displeje přes celou přední stranu a zároveň jsme se chtěli zbavit klasického domovského tlačítka a spodní “brady”. Museli jsme proto vymyslet jiné místo pro senzor Touch ID, což bylo opravdu náročné, “ nechal se například slyšet Ternus a dodal: “Nové Touch ID “vidí” oproti klasickému Touch ID pouze malý kousek vašeho otisku, kvůli čemuž musí být neuvěřitelně citlivé a především pak přizpůsobivé v průběhu času, jelikož otisk zachycuje svým způsobem vždy jinak. S jeho vývojem bylo opravdu spoustu práce, jelikož vytvoření opravdu kvalitního senzoru v tak malém prostoru je velmi složité.” Z těchto slov se tak dá obecně předpokládat, že bude novinka z hlediska autentizace skutečně spolehlivá.
Řeč padla i na podporu trackpadu a obecně kurzor u iPadů. Zde se oba muži shodli na tom, že vytvoření skutečně ideální podpory těchto prvků bylo též velkým oříškem, jelikož Apple v žádném případě nechtěl zavedením této novinky odejmout “dostatek dotykových zážitků”, které právě iPad v kombinaci s iPadOS poskytuje. Jinými slovy, bylo potřeba nalézt jakousi rovnováhu mezi tím, kdy ještě dávají smysl dotyky a kdy už je potřeba nasadit klasický kurzor, jelikož dotykové ovládání nestačí. Zda se tato rovnováha Applu podařila nalézt si však musí zodpovědět každý sám.
Sere ma viacej ze jailbreak uz podla dostupnych informacii nebude. Klucovy clovek (Brandon) z apple podpisal zmluvu NDA a kazdy jailbreak (unik) ho moze Apple zazalovat, vlastne kazdeho zamestnanca. (Typek zverejnoval exploity)
Face ID v čase nosenia rúšok stráca význam.. je skôr na obtiaž, ako na prospech. Ešte v prípade iPad sa to dá, lebo s iPad človek neplatí v obchode, ale v prípade iPhone je v dnešnej dobe Touch ID výhoda.
když máš Apple Watch, nemusíš vydávat telefon při placení, je to návykové :)
Pravda je ze by to mohli dát v Iphone k Face ID jako druhou volitelne zabezpeceni
dcerá mala telefon sony už neviem presne aký typ ale mala čítačku otlačku z boku a pracovala spoľahlivo a je to už pár rokov dozadu
preto sa mi nasledujúce trošku zvláštne s vývojom bolo veľa práce
Nové Touch ID “vidí” oproti klasickému Touch ID pouze malý kousek vašeho otisku, kvůli čemuž musí být neuvěřitelně citlivé a především pak přizpůsobivé v průběhu času, jelikož otisk zachycuje svým způsobem vždy jinak. S jeho vývojem bylo opravdu spoustu práce, jelikož vytvoření opravdu kvalitního senzoru v tak malém prostoru je velmi složité.
Tady ani tak nejde o funkčnost, ale o splnění standardů Applu.