Když Apple v úterý večer světu poprvé oficiálně ukázal Apple Watch Series 6, značnou část jejich prezentace věnoval měření kyslíku v krvi, které se “šestky” jakožto jeho první smartwatch naučí. při prezentování této funkce však napadla nejednoho z nás otázka, zda bude dostupná v Česku a na Slovensku hned od spuštění prodejů. Jedná se totiž přeci jen o další zdravotní vylepšení, s jejichž zaváděním měl Apple v minulosti problém. Vzpomeňme ostatně na to, jak dlouho jsme čekali v našich luzích a hájích na zprovoznění EKG či upozornění na nepravidelnou srdeční frekvenci. Tyto obavy však můžeme směle hodit za hlavu. Na svých oficiálních stránkách v jednom z podpůrných dokumentů totiž Apple potvrdil, že do Česka a na Slovensku funkce pro měření okysličení krve dorazí.
Seznam zemí, ve kterých si bude možné přes Apple Watch snadno změřit, je velmi dlouhý, z čehož si lze jednoduše vyvodit že se měření kyslíku v krvi minimálně ve formě, kterou Apple použil u svých Apple Watch, žádnými státními zdravotnickými regulacemi řídit nemusí. Jelikož však Apple na svých stránkách uvádí, že je tato vychytávka dostupná jen v určitých zemích a regionech, je jasné, že na některé země se přeci jen štěstí neusmálo, což však mohou vyřešit budoucí updaty. Na ty ale Češi a Slováci čekat naštěstí nemusí.
Předobjednávky nových Apple Watch Series 6 jsou v současnosti již v plném proudu a i oficiální spuštění prodejů klepe na dveře čím dál hlasitěji. Start je totiž naplánován už na zítřejší den, tedy 18. září s tím, že kromě Series 6 do prodeje vstoupí také model SE, který doplní i nový levný iPad – konkrétně iPad 8. generace. Pokud byste si hodinky chtěli předobjednat, můžete tak učinit například zde.
A proč by jako nemělo 😂😂😂😂….
Z důvodu, že nebylo známo schválení/neschválení lékaři, viz EKG, kdy se muselo čekat na schválení.
To je tak, když někdo komentuje něco, o čem nic neví. Zdravotní funkce musí být napřed schváleny příslušnými úřady jednotlivých zemí, což například v případě EKG trvalo u nás poměrně dlouho.
Aha a Garmin, který to má také žadné schválení nepotřeboval. O čem je tady vůbec řeč?
Takto se to moc porovnávat nedá. Jde i o to, jakou metodu hodinky využívají a o dalších x faktorů. Proto může čistě teoreticky něco projít a něco podobného charakteru zase ne.
u Garminu je ten merac na 3 veci, je uplne nepresny…
Tak to se malinko pletete,saturace Garmin 93-Corpuls 94.
Je tahle funkce vubec k necemu?
https://www.sciencemag.org/news/2020/04/why-don-t-some-coronavirus-patients-sense-their-alarmingly-low-oxygen-levels
Už by to mohlo umět aspoň měřit teplotu a nejlépe i tlak, když to umí obyčejné čínské značky.
„99%“ sportovcu, rozhodne nebude pouzivat AW :-D Ta funkce je vetsine bezne populace, na dve veci. Staci se kouknout do debat na netu, vetsina nema vubec poneti, na co to je….
Já vubec nechápu na co ta funkce je..muze nekdo vysvetlit?