Mysleli jste si, že vyvinout bezdrátovou nabíječku není nic složitého? Pokud nemáte ambice jako Apple, pak možná ano. V jeho případě se však z vývoje nabíječky stal několikaletý běh na neuvěřitelně dlouhou trať, na které zažil před více než rokem první velký kolaps. Jak se však nyní zdá, dokázal se z něj otřepat a nyní míří zdárně do finiše.
Včera jsme vám na našem magazínu přinesli reálné fotky prototypu AirPower, který se po měsících testování naučil konečně kromě AirPods či iPhonů naučit i Apple Watch a to bez nutnosti jakéhokoliv jejich připojení k magnetickému docku či podobným řešení. Jelikož vývoj nabíječky evidentně zdárně postupuje, podařilo se Applu zcela určitě vyřešit i hlavní neduh její předchozí verze – tedy přehřívání. Právě to mělo totiž verzi, kterou s velkou pompou představil na podzim 2018, zlomit vaz. Jak tentokrát docílil opaku?
Odpovědí je nasazení velmi výkonného procesoru Apple A11 Bionic, který byl poprvé použit v roce 2018 u iPhonů 8, 8 Plus a X. Ten má v nabíječce nově řídit veškeré procesy v čele právě se správou tepla. To konkrétně znamená, že má například hlídat teploty jednotlivých cívek a podle jejich úrovně přes ně posílat maximální možnou bezpečnou energii, kterou bude nabíjet zařízení položená pod ní. Problémy s přehříváním by tak měly být minulostí.
Čipset A11 Bionic bude mít na starost i komunikaci s jednotlivými zařízeními, díky které bude nabíječka schopna určovat, kolik energie má maximálně do daného produktu posílat. Při komunikaci s iPhonem pak bude předávat i data ostatních nabíjených produktů, které se budou zobrazovat na jeho displeji a uživateli tak usnadní kontrolu nabíjení celku. V tomto směru se tedy máme rozhodně na co těšit. Snad se tedy Applu tentokrát podaří vývoj dotáhnout do zdárného konce a finální produkt si brzy vyzkoušíme.
AirPower je síce fajn, ale viac by potešila česká SIRI./nejde až tak o mňa , English v pohode, ale rodina..
Se jim asi nechtělo vyvíjet úplně nový dedikovaný čip .. protože ani na složitou koordinaci mnoha cívek, teplotních a dalších senzorů a komunikaci se všemi zařízeními na podložce není potřeba procesor z iphonu X :D:D:D:D To bude nabíječka s nejvyšším výpočetním výkonem všech dob :D:D:D
Kdyby si tomu rozuměl, tak tohle nikdy nenapíšeš 😃 lol…..
Tak mě pouč … já netvrdím že se jim cenově nevyplatí radši použít cpu co už mají hotový, ale zároveň si myslím že nově vytvořený cpu jenž by byl dělán specificky pro tohle jedno použití by byl daleko jednodušší.
No ja sem z ostatních specifikací nabyl dojmu, ze to pro komunikaci s nabíjenými přístroji potřebuje komunikaci na bázi apple OS, takže je ten procesor asi na místě, ale myslím, že by to utáhl i stařičký A4 :-)
Nevime jeste, co apple vsechno zamysli, takze treba ta A11ka ma smysl z hlediska budoucnosti? Nabijeci hub.
Řekl bych ze ten procik tam je taky proto aby dokázal inkomunikovat s ostatními apple zařízeními tady posmevačci možná budou koukat co to dokáže. Ikdyz je to blba nabijecka tak apple nám to prodá nebojte :D
Taky me napadlo, jestli nahodou neudelaji jakousi chytrou nabijecku, ktera bude zapadat do jejich ekosystemu. Na pocitaci se podivas na stav nabijenych produktu, nejake stastiky nabijeni, podle nekterych by samotna nabijecka mela i neco ukazovat. No nechme se prekvapit, docela se na to tesim, planuju koupit nove hodinky, druhy telefon a sluchatka tak by bylo fajn to nabijet n ajednom miste. Kabely jsou opruz…
Aneb jitrnice jakou svět (funkční) ještě neviděl
A11 je rok 2017.