Před pár týdny Apple začal ve své domovině uvolňovat opatření a pomalu začal znovu otevírat Apple Story. To ale dlouho nevydrželo. Jak jsme vás včera informovali, Apple kvůli výtržnostem ve Spojených státech byl nucen své kamenné prodejny opět zavřít. Nepokoje začaly smrtí George Floyda, který zemřel (zřejmě) udušením při policejním zásahu. Ameriku zachvátily protesty, násilí a rozsáhlé rabování, které je k vidění v desítkách amerických měst.
Bylo by zázrakem, kdyby se rabování vyhnuly i Apple Story.Vzhledem k oblíbenosti značky byly ale nepokoje kolem Apple Storů spíše jen otázkou času. Při pohledu na záběry ze Spojených států si lze kolikrát jen těžko myslet, že jde o „boj“ proti rasismu a za rovnoprávnost. Mnozí se domnívají, že lidé se bouří jen proto, že mohou. Kamenné prodejny Applu na tyto události skutečně doplatily, a to v mnoha amerických městech. Namátkou lze zmínit třeba Portland v Oregonu, kde vzbouřenci rozbili velká okna a zdemolovali interiér, což bude stát několikadenní vynaložené úsilí při opravách. Záběry z těchto neblahých událostí můžete vidět pod článkem i v galerii na bhoku odstavce například z New Yorku, Portlandu, Phoenixu Washingtonu D.C., Philadelphie a další. Někde můžete vidět, jak Apple nechává své obchody kvůli obavám zakrývat. Nezbývá než doufat, že se rozhořčený dav brzy uklidní.
Apple store in Portland being looted during protest pic.twitter.com/GqmGCOqRkt
— Zane Sparling (@PDXzane) May 30, 2020
The Apple store was looted and they were able to get into the mall through the Apple store. #fox10phoenix pic.twitter.com/YoUwRSbiRq
— Mario Fox10 (@MVphotoFox10) May 31, 2020
The entire apple store in DC has been looted. There’s nothing left. It took 7 minutes before a single cop showed up. pic.twitter.com/SijiCTcNjD
— Caleb Hull (@CalebJHull) May 31, 2020
COP CAR ON FIRE, APPLE STORE LOOTED IN PHILLY
pic.twitter.com/M1JH3H6ftd
— The_Real_Fly (@The_Real_Fly) May 31, 2020— Smoke (@Smoke56895160) May 31, 2020
The Apple Store. SoHo. NYC. Sunday night. pic.twitter.com/KfK6rgrLT1
— Perez (@ThePerezHilton) June 1, 2020
Jak (zrejmě) smrtí. Ten člověk zemřel udušením odhalila pitva!!!!
Jedna ze dvou.
Článek uplně o hovnu! Priste staci dát pouze videa :) de aspon videt ze redaktora tady muze dělat opravdu každý
jak vidím váš výplod, vy určitě ne
U policie pracoval 18 let, na krku měl za tu dobu 18 disciplinárních řízení a stojí před rozvodem. To je ve zkratce Derek Chauvin. Muž, který je vyšetřován, že při zatýkání v Minneapolisu zabil černocha George Floyda. Smrt odstartovala v USA vlnu protestů proti policejní brutalitě, jež se na mnoha místech zvrhla v běsnění davů.
Chauvin pracoval pro minneapoliskou policii 18 let. A jeho nadřízení s ním pravidelně řešili stížnosti. Jen ve dvou případech ale dostal důtku, uvedla televize CNN.
Z databáze stížností proti úředníkům ve státě Minnesota, kterou vytvořila nezisková organizace s názvem Společenství proti policejní brutalitě, vyplývá, že Chauvin byl také několikrát kárán za použití „ponižujícího tónu“ nebo „ponižujícího výraziva“.
Podrobnější informace o interním vyšetřování Chauvina či popis jeho jednání nejsou k dispozici.
George Floyd zemřel před týdnem během zatýkání ve městě Minneapolis, kdy mu právě Chauvin několik minut klečel na krku. Policista podle trestního oznámení klečel na Floydově krku osm minut a 46 vteřin, z čehož dvě minuty a 53 vteřin v době, kdy muž již nereagoval. Klečel tedy už na bezvládném těle.
Předtím Floyd prosil, aby ho policie nezabíjela, a opakovaně si stěžoval, že nemůže dýchat. Právě věta I can’t breath (nemůžu dýchat) se objevuje na nápisech během současných protestů. Ty se rozšířily už do 70 měst, provází je i násilí a rabování.
Zatímco americký prezident Donald Trump volá po rázném zjednání pořádku, někteří policisté dávají najevo sympatie k demonstrantům.
Sud: a životopis Floyda dostaneme taky ? Mimochodem jestli nějakej policista schvaluje rabovani atd nemá u policie co dělat. A že Trump chce sjednat pořádek ? No hrůza.
No jasně, v Apple Storech se přeci demonstruje proti násilí úplně nejlépe! ….TVL, taková fraška. Celé je to jen záminka pro rabování, zapalování aut, ničení věcí a bezdůvodnému násilí pod záštitou boje proti rasismu. Jak pomůže věci, že vypálí kostel? Může mi to někdo vysvětlit? A od celebrit by člověk čekal, že se postaví proti rabování a násilí v ulicích. Místo toho se hromadně připojují k podpoře demonstrací v aktuálním stavu, světové značky uploadují na sociální sítě černé obrázky s hashtagy: #blacklivesmatter #blackcomunity a pod. Tak buď je „jedna země, jeden člověk, žádná rasa“ nebo podporují rasismus a jednu konkrétní rasu – už by si měli vybrat!
To je zaujímavé, veď Cook vyjadril poľutovanie nad smrťou toho Lloyda, tak prečo reagujú Apple store ?
Tu niečo smrdí, podľa mňa to bola len zámienka na vyvolanie protestov ako majdan.
Pretoze to vyuzivaju lebo mozu. Co ma spolocne Nike obchod so smrtou Floyda? Si pozri veda ako „protestanti“ utekaju s plnymi rukami oblecenia von z obchodu. A hadaj akej farby su ti „ludia“?
Však jj není na pořádnou rabovačku a ničení soukromého majetku kdy budu ještě označován za chudáka demonstranta a celej svět včetně poslušnejch blbů co si na protest měněj profilovky na černo mě bude oslavovat :( takhle určitě změněj lidi názor na to co se děje a hned se vše změní :D kde byli všichni tihle poslední spravedlivý když se to dělo opačně ?
Sama cierna tvar pri rabovackach, je kopec videi ako v obchode napriklad NIKE vychadzaju cierne tvare s kopec obleceniami v rukach. Co ma toto docinenia s protestom??? Dufam, ze Trump nepolavi a armada a policia pritvrdi lebo nic ine si nezasluzia.