Je to teprve pár týdnů, co Apple opatrně začal uvolňovat opatření, a stejně tak i řada jednotlivých zemí. Společnost také slibovala, že bude postupně otevírat i své obchody a jen tento týden mělo své brány otevřít zhruba 100 Apple Storů. Tyto plány ale zhatily nepokoje a protesty, které se převalily přes Spojené státy jako tsunami a zanechaly za sebou pořádnou spoušť. Násilí totiž ve více než 48 amerických městech zuří již týden, a to kvůli smrti George Floyda, jenž skonal během nepřiměřeného policejního zásahu. Jablečná společnost tak chce opětovným uzavřením prodejen ochránit zaměstnance i zákazníky, kteří by mohli být terčem násilností a rabování.
Pokud jste za poslední týden alespoň jednou sledovali zprávy, pak vám jistě neušla poměrně tristní a vyhrocená situace ve Spojených státech, kde se těsně po smrti George Floyda, afroameričana, jenž skonal při nepřiměřeném a brutálním policejním zásahu, vzedmula řada násilných protestů. Ty původně započaly v Minneapolis, kde se incident odehrál, avšak rychle se přelily i do okolních měst a je to jako kdyby jedna sirka zažehla obrovský, nekontrolovatelný požár. Dochází totiž k rabování, žhářství, přímým útokům, střelbě a dalším občanským nepokojům, které donutily řadu států zapojit Národní gardu. Ani tak se však situace neuklidnila a naopak ještě více eskalovala. Násilným vniknutím se nevyhnuly ani Apple Story, které jsou nejčastějším terčem útočníků a protestujících. Apple se tak rozhodl k poměrně drastickému kroku, a to uzavření prodejen nejen přes víkend, ale i dnes, tedy v pondělí 1. června.
Unsurprisingly, many of Apple’s store closures today have been extended at least through tomorrow. They’ll definitely be assessing this situation day by day. It’s hard to imagine stores were boarded up that tight for just one night. pic.twitter.com/6QZj3Y36tW
— Michael Steeber (@MichaelSteeber) June 1, 2020
Řada Apple Storů tak byla neprodyšně uzavřena, a to zejména kvůli bezpečí zákazníků a zaměstnanců. Konec konců, zářným příkladem byla právě prodejna v Minneapolis, Apple Uptown, na níž byl dvakrát podniknut nájezd a celý obchod byl zvandalizován, poničen a vykraden. Výjimkou v tomto případě nebyly ani obchody v Portlandu, Filadelfii, Brooklynu, Salt Lake City, Los Angeles nebo San Franciscu. Protestující útočníky neodradil ani fakt, že jsou všechny produkty elektronicky sledované a přístup k této databázi mají i policejní orgány. Rozhodně se však jedná o smutný krok, jelikož 140 z celkových 271 amerických obchodů bylo otevřeno teprve nedávno. Nezbývá než doufat, že podobné škody neutrpí i další jablečné prodejny a Apple Story.
Je priznacne a smutne ze kvuli smrti jednoho cloveka (nehodnotim, nerozporuji, at vse vysetri, resi, pripadne ma dalsi dohry) jsou na nohou statisice lidi protestujicich, policistu narodni gardy, vypaluji se obchody, auta, nici se majetky nijak nezucastnenych firem a osob ve stovkach mil dolaru a umiraji dalsi lide. Vzhledem k duvodu demonstraci me to prijde ponekud zvlastni. Demonstranti proti nasili se chovaji jako zver a pachaji nasili jak na bezicim pasu.
Vsak ta smrt je jen zaminka, aby se luza, co nikdy niceho poradneho nedosahla, aspon na chvili zviditelnila…
Zajímavý názor.
1. Výtržnosti jsou o masivním přerozdělení majetku.
2. Koneckonců jako každá krize.
3. Nemyslím si, že například rozbití obchodu Target, nebo Louis Vuitton je o zviditelnění.
chybička v titulku prosím pěkně, ale jinak v televizi říkali že jsou to pokojné demonstrace a nikoliv nepokoje nebo výtržnosti ;) takže rabování netřeba se bát