Zavřít reklamu

Před několika dny jsme se dočkali oficiálního představení nové vlajkové lodě společnosti OnePlus, a to s označením 8 Pro. Tento nejnovější model z rodiny OnePlus disponuje například 8 GB operační paměti RAM, procesorem Snapdragon 865, trojitou kamerou, možností připojení k 5G síti, anebo displejem s obnovovací frekvencí 90 Hz. Již před určitou dobou se na Redditu objevilo vlákno, ve kterém uživatelé upozorňují na to, že fotochromatický filtr, jenž je k dispozici na androidích zařízeních v aplikaci Fotoaparát, lze za určitých okolností využít jakožto rentgen.

Reklama

Dobře, se slovem rentgen na konci minulého odstavce jsme to možná trošku přehnali. Nutno ale podotknout, že fotochromatický filtr u určitých telefonů s Androidem je rozhodně velmi zajímavý. Pomocí něj totiž můžete každým fotoaparátem s podporou IR (infračervené zařízení) vidět skrze plastové výrobky, které nemají proti infračervenému záření ochranu. Jedná se tedy o různé set-top boxy, dálkové ovladače, apod. Paradoxně lze tento efekt snad nejlépe sledovat na Apple TV 4. generace. Pokud na OnePlus 8 Pro aktivujete fotochromatický filtr, můžete si prohlédnout, jak vypadá Apple TV „pod kapotou“. Jak už jsem zmínil, nejedná se o nic, co by mělo zbořit svět, ale rozhodně je tato funkce zajímavá. O tom, jak vypadá Apple TV pod „rentgenem“ se můžete přesvědčit v galerii vedle tohoto odstavce a ve videu níže, které pochází od notoricky známého Bena Geskina.

Později jsme se prostřednictvím Guilherma Ramba dozvěděli o tom, že podobný „rentgenový“ režim mají i nové iPhony s Face ID, tedy s TrueDepth kamerou. Dokonce se i jedná o něco pokročilejší snímky, které jdou oproti výše zmíněného fotochromatického filtru více do „hloubky“. Je velmi zajímavé sledovat, co moderní technologie umí (i když se jedná o vedlejší „nechtěné“ vlastnosti). „Rentgenové“ snímky z TrueDepth kamery si můžete prohlédnout v galerii níže. Ocenili byste podobnou „funkci“, anebo nějakou její lepší formu, i u nových iPhonů, kterých se dočkáme již letos? Dejte nám to vědět do komentářů.

Diskuze k článku

    Není to ten telefon, u kterého to budou následně skrz ochranu soukromí blokovat??? :-) Ale funkce je to zajímavá, když to prosvítí i tenké šaty ;-)

    Kdybyste se ve škole učili a nebyli jen do počtu, tak víte že tohle umí každej foťák v telefonu . Jen musíte dát před čočku jednu věc za pár korun.. Co to je Vám prozrazovat nebudu, už takhle tady je blbců jak nasr… Pak by tu navíc běhali s telefonama a šmírovali. nazdar

    Zajímalo by mě jedno.. Vysílá cočka foto zařízení něco? Mobil ne zrcadlovka.. protozě vždy když chci vyfotit ptáčata drží pózu a jen co zapnu foták a zaostřím preskočí.. vždy když je otevřena app fotoaparat uskakují. Když neběží mobil jim nevadí… Všiml jsi toho jevu někdo u svých mazlíčků? Napada mě zda pro jiné oko než lidské není snímač zdrojem světla nebo jak to říct.. vždy totiž uskočí a koukají jako by něco viděli… blesk nikdy nepouzívam, vadí mě, zvířatům taky.. Ale tohle je zajímavá věc. Treba na pomazanky zda tam nejsou zarodky plisně nebo okorání povrchu..

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.