Když Apple v půli března světu představil nový MacBook Air 2020, nejednoho jablíčkáře tím poměrně překvapil. Jednalo se totiž o launch nepředpokládaný, avšak vzhledem k vylepšením Airu o to víc chtěný. Chuť po počítači se ostatně projevuje až doposud na jeho dostupnosti, kdy i Heureka hlásí, že skladové zásoby naprosté většiny tuzemských prodejců nejsou nikterak dobré. O to víc nás těší, že se nám povedl díky našemu partnerovi Mobil Pohotovost jeden kousek MacBooku Air 2020 v základní konfiguraci, která vychází na 29 990 korun, sehnat a otestovat. Jaký tedy letošní Air je? To se dozvíte v následujících řádcích. Recenze MacBook Air 2020 je konečně tu!
Obsah balení
Balení a jeho obsah by se dalo u MacBooku Air (2020) označit za již roky ohranou písničku. Stroj vám dorazí v bílé krabici s jeho vyobrazením na horním víku, nápisy MacBook Air a jablíčky na bocích a samolepce s jeho technickými specifikacemi na spodní straně. Jak vyobrazený Mac, tak i nápisy a loga po bocích krabice jsou pak samozřejmě v barvě, ve které je i produkt v krabici – v našem případě tedy vesmírně šedé nebo chcete-li Space Gray. Sáhnout nicméně můžete i po velmi povedené zlaté či stříbrné variantě.
Co se týče obsahu balení, kromě MacBooku zahrnuje metrový USB-C/USB-C nabíjecí kabel a 30W nabíjecí adaptér s klasickou vidlicovou koncovkou pro připojení do tuzemských zásuvek. V krabici dále naleznete šanon s relativně velkým množstvím čtiva, které vám má začátky s MacBookem usnadnit. Jeho součástí je pak i slída se dvěma samolepícími jablíčky, která jsou též v barvě stroje – tedy buď vesmírně šedé, stříbrné nebo zlaté. Cokoliv dalšího byste v balení hledali marně, což na jednu stranu zřejmě příliš nepřekvapí, ale na druhou možná ani příliš nepotěší. Osobně bych uvítal například přibalení prodlužovací šňůry připnutelné k nabíjecímu adaptéru, díky které by bylo možné MacBooky zapojit do zásuvek mnohem vzdálenějších. S přibalováním prodlužováků se však Apple rozloučil s nástupem USB-C portů do Maců a vám tudíž nezbude nic jiného, než jej dokoupit samostatně, potažmo využít prodlužku od staršího adaptéru. Jsou totiž samozřejmě plně kompatibilní.
Design a zpracování
MacBook Air platí prakticky od svého zrodu za elegána s líbivým šasi a kompaktními rozměry. Asi vás proto nepřekvapí, že přesně takto lze charakterizovat i model pro letošní rok. Jeho design přímo vychází z Retina modelů z let 2018 a 2019, přičemž jedinou jeho změnou je klávesnice. Místo “zaražené” Butterfly Keyboard totiž dostala novinka do vínku Magic Keyboard, která je i mírně vystouplejší. Dá se tedy říci, že například MacBook Air 2020 vs. 2019 poznáte opravdu snadno.
Pokud by vás zajímaly rozměry, ty jsou opravdu příjemné. V nejnižším bodě má Mac pouhých 0,41 cm, v nejvyšším pak 1,61 cm. Jeho šířka je 30,41 cm a hloubka 21,24 cm. To vše při pouhém 1,29 kg. Jedná se tedy o velmi kompaktní stroj s nízkou hmotností, který se vám nepronese snad ani ve větší kabelce, do které se díky svým rozměrům vleze. Na druhou stranu, jeho velikost nemusí být vždy úplně výhrou, jelikož 13” displej je alespoň pro mě osobně hrana pro úpadek produktivity. Tomuto tématu se však budu věnovat podrobněji v některém z dalších článků.
Kdybych pak měl hodnotit zpracování stroje, zde nelze vytknout zhola nic. Jedná se o naprosto dokonale vyrobený počítač, který působí díky hliníkovému šasi velmi hodnotným dojmem, který umocňuje dotažení každičkého detailu k dokonalosti. Marně jsem na recenzovaném kusu hledal jakýkoliv neduh, který by mě vyvedl z míry a já ho vnímal jako výrobní paskvil. Pokud si tedy zakládáte dokonalém zpracování, budete zde spokojeni – ostatně, jako u všech Apple produktů.
Konektivita
Apple vsází u Maců v posledních letech jen na USB-C/Thunderbolt 3 porty a ani Air pro letošní rok není v tomto směru výjimkou. Stejně jako jeho dva Retina předchůdci dostal do vínku dvojici USB-C portů, kterou doplňuje 3,5 mm jack konektor. Přiznám se, že zatímco u řady Pro jsem už tak nějak portovou politiku Applu přijal (byť též s určitými výhradami), u řady Air mi moc do hlavy nejde. Osobně mám totiž tento stroj zažitý jako studentský počítač, popřípadě počítač na jednoduchou “kavárenskou” práci nebo zkrátka pro méně náročné uživatele (což samozřejmě není na škodu). Už z tohoto důvodu mi proto příliš nedává smysl odstranění minimálně USB-A, jelikož se stále chtě nechtě jedná o port, který je využíván v brutálním měřítku a jeho podpora se proto ještě šikne. Nedokážu si upřímně příliš představit, že bych například před lety nesl do školy prezentaci jinak než na USB-A flashce a na svém mladším bratrovi vidím, že ani on to zatím nemá jinak. Přitom nás od sebe dělí 7 let, což je ve světě technologií celé století. Z hlediska portů se ale svět jako takový evidentně příliš neposouvá.
Opačný “problém” mám s 3,5 jack konektorem. Přiznám se, že na iPhonu mi absolutně nechybí, na iPadu bych jej taky oželel a nezlobil bych se, kdyby mi chyběl i na MacBooku. Apple se jej však u všech modelů zuby nehty drží a já se sám sebe vnitřně ptám, proč tomu tak vůbec je. Nechápejte to, prosím, tak, že bych se jej nejradši i u Macu zbavil, jelikož mě na něm v žádném případě neuráží, avšak obešel bych se bez něj. Spíš si pořád tak nějak říkám, proč USB-A ne a jack ano. Vždyť je to s trochou nadsázky prašť jak uhoď. Apple se nikdy netajil tím, že věří v bezdrátovou budoucnost, tak proč sakra máme stále možnost připojit si sluchátka kabelem, když vše ostatní na nové MacBooky musíme připojit přes USB-C huby a kdovíjaké nesmysly? Zásadovost Applu se v tomto směru absolutně vytratila, což mě osobně přijde zkrátka zvláštní, avšak z uživatelského hlediska rozhodně ne špatné.
Displej
Displej MacBooku Air by se dal zhodnotit de facto jednou krátkou větou – Je to Retina. Ta je totiž alespoň u Applu již dlouhé roky zárukou prvotřídní kvality v naprosto všech směrech. Ať už se bavíme o zobrazovacích úhlech, jemnosti, podání barev, kontrastu, kvalitě černé či bílé nebo jasu, vše je na velmi vysoké úrovni. Jasně, kdyby byl jas 500 nitů a ne jen 400, bylo by to veselejší, avšak pokud nepotřebujete pracovat například na přímém slunci, vystačíte si v pohodě i se 400 nity, které stroj nabízí.
Pokud by vás pak zajímaly přesné technické specifikace, MacBook Air (2020) nabízí 13,3” displej s rozlišením 2560 x 1600 při 227 ppi a podporu True Tone. Displej dále podporuje škálovaná rozlišení 1680 x 1050, 1440 x 900 a 1024 x 640. Já jsem samozřejmě jakožto běžný uživatel využíval maximální rozlišení 2560 x 1600, které je naprosto perfektní a zcela splnilo má očekávání. Kdybych měl nicméně displej Airu porovnat s mým 16” MacBookem Pro, vytkl bych mu mírně podání barev kvůli nepodpoře P3. Znovu nicméně zdůrazňuji, že bych tuto věc vytkl jen při porovnání s řadou Pro, která je výrazně dražší. Pokud byste stroje vedle sebe neměli a podání barev nezkoumali detailně, ani by vás u Airu nenapadlo, že může být jeho podání barev ještě lepší než je. Takto kvalitní displej notebook nabízí – ostatně, stejně jako modely 2018 a 2019.
Trochu mě mrzí, že se Apple neodvážil u Airu (2020) k malé rámečkové revoluci a po vzoru 16” MacBooku Pro nezúžil rámečky kolem displeje i u tohoto modelu. Prostor k zúžení totiž rozhodně mají, stejně jako tomu je u 13” MacBooků Pro. Apple je však bůhvíproč nevidí nebo spíš vidět ani nechce, což je zkrátka škoda. Ne, že by byla nynější šířka rámečků nějak závratná, ale pár milimetrů dolů by jim zkrátka neuškodilo. Možná jsem ale v tomto směru zbytečný hnidopich, co chce od stroje za 29 990 korun v základu vlastnosti vlajek za 69 900.
Klávesnice a Touch ID
Suverénně největší novinkou MacBooku Air (2020) je jeho klávesnice Magic Keyborad, která nahradila Butterfly Keyboard používanou v předešlých modelech. Apple, ale i jeho fanoušci, od ní očekávají daleko větší spolehlivost a lepší uživatelský komfort, který by měla nabízet díky “přepracovanému” mechanismu úchytu kláves. Slovo přepracovaný je v uvozovkách zcela záměrně. O přepracování v pravém slovasmyslu se totiž v žádném případě nejedná. Magic Keyboard totiž využívá léty prověřený nůžkový mechanismus, který lze s trochou nadsázky označit za nezničitelný, avšak komfortní. A taková Magic Keyboard u MacBooku Air (2020) rozhodně je. Jakmile na ní začnete psát, budete z ní mít dojem, že ťukáte do opravdu bytelné klávesnice, kterou pár drobků hned tak nerozhodí. Každý stisk klávesy je přitom velmi příjemný, zdvih naprosto ideální, hlučnost minimální a citlivost perfektní. Pro mě osobně je velmi důležitá i stabilita kláves, jelikož toho denně napíšu skutečně mnoho a absolutně nenávidím, když se mi pod prsty klávesy jakkoliv viklají. To se naštěstí u Magic Keyboard neděje (alespoň zprvu) a věřím, že ani dít nebude. Jednotlivé klávesy jsou totiž uchyceny k mechanismu opravdu pevně, což by jim mělo dlouhodobou stabilitu zajistit.
Stejně jako u Airů z let 2018 a 2019 naleznete na letošním modelu malé čtvercové tlačítko se čtečkou otisků prstů. Ta funguje naprosto skvěle a celému stroji dodává další punc luxusu. Přeci jen, odemknout počítač či zaplatit nákup na internetu otiskem prstu je prostě cool. Čtení otisku prstu je naprosto bleskové a hlavně v naprosté většině případů spolehlivé. Velmi zřídka se dostanete do situace, kdy by vám počítač napsal, že váš otisk nepoznal. Za tento prvek tedy Apple zaslouží rozhodně palec nahoru, avšak jak jsem psal výše, známe jej i ze strojů z let 2018 a 2019. Nemá tedy smysl jej vnímat jako revoluci a ani jako evoluci.
Zvuk a webkamera
Zvuk zajišťuje u laptopu soustava stereo reproduktorů zajišťující široký stereo zvuk s podporou Dolby Atmos. O záznam zvuku se pak stará trojice mikrofonů se směrovým formováním paprsku. Reproduktory jsem otestoval na celé řadě věcí počínaje filmy a seriály, přes hudbu až po hraní her a to jak streamovaných, tak i nainstalovaných přímo na stroji, přičemž s výsledkem jsem byl ve všech testech spokojen. Reproduktory bych se nebál označit za jedny z nejlepších, které můžete v laptopu stejné cenové kategorie a rozměrů nalézt, jelikož vás dokáží vtáhnout do děje mrknutím oka. Žádné větší problémy nemají s výškami, středy či hloubkami a ani při maximální hlasitosti nezní vyloženě špatně, byť nějaké to zkreslení už samozřejmě nabízí. Mile mě překvapila i jejich basová složka, která není vůbec špatná. Z hlediska zvuku se tedy rozhodně o zklamání nejedná.
Zatímco za zvuk si Apple u Airu zaslouží pochvalu, v případě webkamery je to spíš na pokárání či možná i výstražnou facku. V době, kdy je pro naprostou většinu světa obrazovým standardem Full HD a 4K, a ve které se těší čím dál větší oblibě videohovory, zkrátka FaceTime HD kamerka s rozlišením 720p nestačí. Ptát se na to, proč jí sem Apple nasadil, je však naprosto bezpředmětné, jelikož stejně tak se můžeme ptát na totéž u 13” a 16” MacBooků Pro. Tohle se zkrátka nepovedlo.
Výkon
Pro recenzi nám byl zapůjčen konkrétně základní model s CPU 1,1GHz dvoujádrovým procesorem Intel Core i3 10. generace s Turbo Boostem až 3,2 GHz. V nabídce jsou však i stroje s 1,1 GHz čtyřjádrovým Intel Core i4 10. generace a Turbo Boostem 3,5 GHz či 1,2 GHz čtyřjádrovým Intel Core i7 10. generace s Turbo Boostem až 3,8 GHz. Základní úložná SSD varianta, kterou disponoval i náš model, je 256 GB. Vybírat však můžete ještě z 512 GB, 1 TB nebo 2 TB SSD, což není rozhodně špatné. Právě za úložiště bych Apple rád pochválil, jelikož jej letos u základního modelu zdvojnásobil. 256 GB sice není stále žádné terno, avšak oproti 128 GB v základu z leto 2018 a 2019 je to o mnoho lepší. Co se pak týče RAM paměti, na výběr je buď 8 nebo 16 GB, přičemž námi testovaný stroj má variantu nižší.
Přiznám se, že příliš nevím, zda má vlastně u MacBooku Air test výkonu smysl. Nejedná se totiž v žádném případě o stroj, který si kupuje člověk, jenž výkon potřebuje. U nejvyšší konfigurace by se o tom ještě dalo polemizovat, avšak u námi testované nejnižší není lidově řečeno o čem. Na Airu jsem vyzkoušel celou řadu aplikací, o kterých vím, že je jeho uživatelé často využívají, a nenalezl jsem u nich žádný neduh. Nejrůznější kancelářské balíky, mailové klienty či basic hry zkrátka běží bez problému. Když jsem pak otestoval kapku náročnější Sweet Home 3D a renderoval návrh bytu, stroj se dle očekávání zadýchal poměrně dost. Zatímco na základní 16” Pro jsem stejný render vytvořil za 3 minuty a 15 vteřin, Airu to trvalo 13 minut a 52 vteřin. Stavět tyto dva stroje proti sobě je sice hloupost, určitý obrázek o výkonnosti si z toho však člověk určitě udělá.
Na problémy nenarazíte ani v případě čtení a zápisu na disk. Podle aplikace BlackMagic zvládá Air zapisovat zhruba 750 MB/s a číst 1460 MB/s, což není sice žádné terno, avšak na práci, pro kterou je určený, to více než dostačuje. Totéž platí i o 8 GB RAM paměti, která je vzhledem k (ne)náročnosti aplikací uživatelů, kteří jsou cílovou skupinou stroje, poměrně velkorysá. Pokud by vás pak zajímal benchmark přes Geekbench 5, MacBook Air (2020) v něm dosáhl v testu jednoho jádra 944 bodů a v testu více jader 2139 bodů.
Výdrž
Apple na svém Online Storu uvádí, že má novinka vydržet 11 hodin bezdrátového brouzdání po internetu a 12 hodin přehrávání filmů v aplikaci Apple TV. Jinými slovy, pro kancelářskou činnost by měl vydržet zhruba celý pracovní den. Tuto skutečnost můžu potvrdit i z vlastního testu, kdy jsem strojem na pár dní nahradil svou klasickou pracovní stanici a využíval jej vyloženě jako její náhradu. Můj pracovní den spočívá v práci s textovými dokumenty, mailovém klientu, komunikaci přes komunikátory, hovory přes FaceTime a samozřejmě brouzdání po internetu. Při tomto vytížení jsme se s Airem dostal na hodně pohodových 10 hodin výdrže, takže myslím, že jedenáctihodinová brouzdačka po netu či sledování filmů zvládne skutečně hravě. S náročnějšími úkony však samozřejmě jeho výdrž klesá mnohem rychleji. Na druhou stranu, pokud nevisíte celý den na počítači, přežije vám bez problému dva a více dnů. Záleží zkrátka jen a pouze na vašem workflow.
Resumé
Novou generaci MacBooku Air nelze v žádném případě označit za revoluční, jelikož nic revolučního nepřináší. Nabízí však vylepšení, kterými převyšuje své předešlé generace, a to v mých očích vskutku výrazně. Ať už se jedná o perfektní klávesnici či větší úložiště v základu, jedná se o věci, které zkrátka u laptopu chcete a oceníte. To vše přitom za poměrně příznivé ceny, které otevírají tomuto stroji dvířka k opravdu široké cílové skupině. Z mého pohledu se tedy Applu MacBook Air (2020) opravdu vydařil. Dokazuje totiž, že i malá evoluce může být ve výsledku velkým krokem vpřed.
Je trošku škoda, že jste nenakousl i téma přehřívání, ale zase na druhou stranu u základního i3 modelu to asi nebude nic hrozného, víc si lidé stěžují na i5… Nestalo se Vám po dobu testování, že se MB přehříval?
Nestalo. Ale jak píšete – je to dost možná kvůli konfiguraci, kterou jsme měli k dispozici. Ta se dařila větrákům držet teplotně “při zemi” bez větších problému.
Tak to je fajn. I tak je ale smutné, že se tohle vůbec musí řešit; nevím co je napadlo měnit léta fungující systém chlazení. Lidé, co si tam nedejbože dali i7 tomu snad musejí dávat studený obklad, aby to dostali pod bod varu…
“ Ta se dařila větrákům držet teplotně “při zemi”“ je veľmi nešťastné slovné spojenie v tomto kontexte. Jeden ventilátor v MacBooku Air je na opačnej strane ako chladič procesora, nie je s ním nijako spojený, a teda je tam len na okrasu a na teplotu má len minimálny (alebo skôr žiadny) vplyv.
Ešte mi došlo, že to mohlo vyznieť tak, že len jeden ventilátor je zle navrhnutý, ale v MacBooku Air je len jediný ventilátor a vyriešený tak, ako som napísal. Tým pádom je pasívne chladený rovnako ako MacBook 12, nie aktívne ako MacBook Pro.
Věřím, že pro všechny nešťouraly je má odpověď pochopitelná. Je z ní podle mě naprosto jasné, co bylo její hlavní Message – tedy že se základní konfigurace nepřehřívá. Vyvodit z ní to, co jste napsal, je fakt umění :)
Nebolo to myslené vôbec zle, ak ste to tak pochopili. Ospravedlňujem sa, ak sa Vás môj komentár dotkol. Iba mi prišlo úsmevné hovoriť o vetráku v MacBooku Air v množnom čísle a o to viac, že sa mu darilo nejakým spôsobom ovplyvňovať teplotu procesora :) .
Prehriva se a prehrivaji se i notebooky s mnohem lepsim chlazenim, kdyby byl udelany poradne tak je to docela zajimavy ntb
Jak piše G – ta Vaše věta je divná i s ohledem na spisovný jazyk… jako by to psal náš pan premiér… 😂
Když už, tak bych to napsal spíše takto:
… k dispozici. Té se dařilo větráky držet teplotu “při zemi” bez větších problému.
Čeština je pěkný jazyk a dneska ji przní kde kdo… V TV zprávách, politici a novináři a pisálci… 🥺
přehřívá se to leda hňupům co nemají na pořádné železo a chtějí machrovat a tak ušetří a koupí to nejlevnější a pak brečí že to hoří …..
Pokud nemám na ovsa koně si nekupuji ….
Prosim? Ty vis kde se da koupit nejaky lepsi Air, ktery ma poradny chlazeni?
Lol: nevim jestli to hrajes, ale pan myslel, ze si mas koupit poradnej ntb, a ne tohle :-D Chtit po tenouckem ntb „mega“ vykon, muze jen clovek, ktery nevi, jak funguje HW. Teplo musis nekam odvadet….to je zaklad.
Nevim jestli to hrajes, ale v Airu chybi prave ta heatpipe co ma odvadet teplo z cpu, ale hlavne ze rozumis hw…
MacBook Air je ostuda Apple a sračka, skuste opravdický notebook jako je Dell, Lenovo, HPčko, MSI…. všechno lepší, než zmetkoidní Apple produkty. Mac OS je taky hezký odpad, akorát na serfování po FB.
Romane
A opet jsme u toho. Udelejte s tou diskuzi KONECNE! neco. At si kazdy zaregistruje jeden nick a basta. Pak se tady blbci vydavaji za mne pritom kazdy vi ze ja resim pouze lidi s hloupym Androidem co lezou na fora o Apple obecne a navazejici se do nas diskutujicich. Ja chapu ze potrebujete aby se tu diskutovalo ale tohle fakt neni ono.
No prima, tak jsi nám to vysvětlil. Tak a můžeš se sebrat a jít rozdávát moudra zase někam jinam.
Akce a reakce.
Pokud tady pliveš krávoviny typu Lagdroid, že Android si nikdo soudný nekoupí, atd. Tak se nediv, že někdo tuhle demagogii otočí a bude si z tebe dělat taky srandu.
Můj koníček je srát applistům na hlavu.
Nechápu smysl tohoto stroje. Pokud máte rádi MacOS, tak spíš kvůli složitějším věcem a na to je třeba pročko. Ale k čemu je Air? Na nenáročnou práci stačí jakýkoliv počítač s Windows kolem 20000 Kč. Za 30 a víc seženete hodně výkonný notebooky, který se pročku vyrovnají, jenže chápu, že MacOS je supr pro grafiky, zvukaře… Ale smysl Air je jaký? Nahradit notebooky za 15 – 20 tisíc?
Najväčším konkurentom Airu je iPad Pro 12,9. Magic Keyboard je naschvál predražená, aby Pročko neparazitovalo na MB Air, lebo keby stála okolo 150, tak by neexistoval jediný dôvod kúpiť Air (on v podstate neexistuje ani teraz). iPad Pro má lepší výkon, pokročilejší procesor s menšími tranzistormi, takže sa tak šialene nezahrieva, má lepší jasnejší displej s vyššou obnovovacou frekvenciou, pokročilejšie zabezpečenie s FaceID, lepšie mikrofóny a reproduktory, webkameru, ktorá narozdiel od Air nie je zlý vtip a ako bonus dve špičkové kamery vzadu a Lidar senzor. Tie profi apky, ktoré potrebujú MacOS sa na Aire tak či tak nedajú používať kvôli poddimenzovanému chladeniu. Takže za mňa buď iPad Pro alebo rovno MacBook Pro 13, ale ten má tiež starý zlý deravý procesor, takže už rovno 16 na skutočnú prácu. Samozrejme hovorím len svoj názor, nech každý kúpi, čo uzná za vhodné.
Ano, iPad pro dává daleko větší smysl než Macbook air, protože ten stejně není vůbec vhodný pro programátory, spíš pro běžné uživatele a iPadOS už svým systémem bez problému pro běžné uživatele postačí. Konektivita MB Air je taky na nic, takže souhlasím, iPad pro doporučuju daleko víc než Macbook air.
Air s i5 nemá „díky“ té parodii na chlazení :( absolutně žádný smysl.
Co odpověď – to nesmysl. Kdo s vás ho má doma a prakticky používá?
Hodně lidi tady pomlouvá výkon Airu a porovná jej s modely Pro. Já si nemyslim, ze základní Pro 2020 má vyšší výkon – má starší cpu, horší int grafiku, pomalejší RAM a stejně jako air pouze jeden větrák – v čem tkví jeho větší smysl a vyšší výkon?
Pro má vetrák spojený s chladičom na procesore cez heatpipe, takže vetrák CPU naozaj chladí a procesor dokáže dlhodobo v záťaži pracovať na vysoký výkon. Air má vetrák len na okrasu, nemá žiadny naozajstný účel, je to paródia na chladenie, v zahraničných testoch mal čip aj pri stredne ťažkých úlohách 100 stupňov a procesor tak permanentne znižoval výkon, aby sám seba neuškvaril. Core i5 desiatej generácie v Aire je tak reálne omnoho pomalšia ako Core i5 ôsmej generácie v Pro. Druhá otázka je, ako dlho to pri permanentne vysokých teplotách vydrží doska – odpoveď už poznáme, keďže Airy sa predávajú s týmto chladením od 2018. Mŕtvych dosiek so zhorenými CPU sú plné fóra. Ja to tu nepíšem, aby som niekoho urážal, ja dúfam, že ľudia sa uvedomia, nebudú to kupovať, Apple to opraví a ďalšiu generáciu už bude môcť kúpiť do rodiny alebo odporučiť.
Za 1200€ čo stojí MB Air ten PC nedáva absolútne žiadny zmysel. Na email lebo okrem toho ten PC fakt nič nezvládne človek nepotrebuje ntb za 1200€ a pokial chce niekto kvalitný výkonný ntb za 1200 sa dá kúpiť rovnako hliníkový kvalitný stroj z i5 a poradným chaladenim, väčším a rýchlejším ssd a hlavne nvidia grafickou kartou a tento PC bude tak o 50% výkonnejší v CPU dlhodobom výkone a možno o 500% výkonnejší v grafickom výkone kde človek nebude čakať 123 rokov na render 4K videa ako na MB Air lebo ta nVidia nemá absolútne z takou základnou činnosťou problém kdež to Air ma skoro zo všetkým problém 😀 Naozaj ten PC je len odpad na planéte a kúpy to len ten čo mu predajca nakeca bludy alebo ten čo sa tomu nerozumie.. nikto normálny to kúpiť nemôže…. Naviac MacOS je oproti Windows fakt paródia na operačný systém zaseknuta v 90 rokoch.. bez urážky ale Windows je oveľa efektívnejší a výkonnejší systém.
ty kotuha jeden 😂
Už i já jsem vlastníkem modelu 2020 s i3kou.
Ntb trochu tepla dá, ale zatím nic hrozného. Ale já si ho kupoval kvůli kancelářské práci a propojenost apple produktů. To splňuje …
Kdo chce cvrkot musí jít do PRO. Ale po technické stránce to umístění větráku opravdu nechápu 😉
Omlouvám se, ale je to prasečina. I tablet od Samsungu zvládne více a stojí o deset tisíc méně. Měl jsem MacBook Air 14 dní doma a šel z domu. Na vytápění mám plynový kotel. Na prohlížení webu , YouTube apod. je to předražené. Navíc Dell XPS za tu cenu je mnohem kvalitnější a zvládne i MacBook Pro.
Mám Dell XPS 13″ aj Macbook Air 2020 i5. Dell sa zahrieva podstatne viac pri porovnateľných úkonoch.
@ G ……………….. tie informácie sú asi vycucané z palca
@ Jajakakak …… detto, samé nepodložené nezmysly plus písomný prejav podpriemerného žiaka ZŠ
Jacka potřebuji stále, neb můj monitor má pouze jackový zvukový vstup – tedy jeden kabel navíc. Investice do rozbočovače USB, HDMi a USB-C se osvědčila, zatímco koupě adaptéru pro kabel z předchozího MB (MDP->USB-C) prostě nechodí. Holt vyhozených 130 Kč.
V.