Apple před několika hodinami oficiálně oznámil datum startu vývojářské konference WWDC 20. Pokud se nyní z této informace radujete, tak vás bohužel lehce zklamu. Musíme zůstat nohama na zemi – v současné koronavirové době jsou totiž i několik měsíců vzdálené akce v jejich klasickém formátu nemyslitelné a neuskutečnitelné. Letošní WWDC, jenž odstartuje 22. června 2020, tak proběhne pouze v online podobě, a to prostřednictvím aplikace Apple Developer a oficiálního webu Applu. Více informací bychom se o konání měli dozvědět v červnu.
Jak už to bývá zvykem, na letních jablečných konferencích dochází k představení nových operačních systémů. Letos se bude konkrétně jednat o iOS 14, iPadOS 14, tvOS 14, watchOS 7 a macOS 10.16. Pokud nechcete o představení nových operačních systémů přijít, tak si můžete do kalendáře jediným kliknutím přidat událost, která vás o chystané konferenci včas upozorní. Upozornění dostanete týden předem, a poté také jeden den před zahájením konference. Postup pro přidání události do kalendáře je velmi jednoduchý a najdete jej v odstavci níže.
Speciálně pro naše čtenáře jsme vytvořili soubor s událostí, po jehož importu do kalendáře se vám na 22. června přidá událost, jenž vás informuje o startu WWDC20, respektive o brzkém vydání nových operačních systémů iOS 14 a dalších, které jsme uvedli výše. Pokud si tuto událost chcete do kalendáře přidat a nacházíte se na iPhonu či iPadu, tak se ujistěte, že se nacházíte v prohlížeči Safari – v opačném případě vám přidání události do kalendáře nebude fungovat. V Safari tedy klepněte na tento odkaz. Poté se vám zobrazí přehled události, která bude přidána do vašeho kalendáře – vlevo dole stačí klepnout na Přidat do kalendáře. Nakonec si vyberte kalednář, do kterého se má událost přidat, a je hotovo. Pokud se snažíte událost přidat na Macu, tak stáhněte soubor z tohoto odkazu, otevřete jej a v novém okně si vyberte, do kterého kalendáře se má událost přidat.
Keynote bude skutečně začínat už o půlnoci? 😉😉😉
Více informací než datum včera Apple neposkytl.
A nebylo by lepší zkusit oodhadnout čas podle předchozích keynote (byť nebyly online)? Asi lepší tam dát obvyklých 19:00 než nesmyslnou půlnoc ne?
Je nejaky konkretni duvod nastavovat pripominku zrovna na pulnoc? Obvykle v tu dobu spim …
Ano, konkrétní důvod zde je – nevíme přesný čas, kdy konference začne. Kdybychom uvedli čas minulých konferencí, tj. 19:00, a náhodou by se stalo, že tato konference proběhne jindy, tak bychom schytali za to, že jsme uvedli špatný čas. Takto vám o půl noci přijde notifikace z kalendáře a vy si ji můžete zobrazit ráno nebo kdykoliv jindy a budete vědět, že právě dnes je den začátku WWDC20. Pak se stačí přesunout na náš magazín a podívat se na články, kdy určitě v jednom z nich přesné datum a čas najdete.
A pokud na noc nemáte nastavený režim nerušit a máte strach, že vás notifikace vzbudí, tak doporučuji nastudovat tento článek, kde se dozvíte, jak režim nerušit používat na maximum – určitě se vám bude hodit.
Přeji krásný den.
Dekuji za info i navod. Rezim nerusit jsem opravdu dosud nepouzival.
Nevite jak je to s budikem v tomto rezimu? Vstavam pokazde jindy, tak aby me to nevypeklo …
Co se týče plánu u režimu nerušit, tak jej bohužel nelze nastavit na každý den zvlášť (například přes pracovní dny jinak a o víkendu jinak). Každopádně nemusíte mít strach – budík režim nerušit „přebije“ a vzbudí vás i přes něj :)
Diky :-)
na Mac 3 kliknuti, 1 dvojklik a na zaver jeste kliknuti .