Říká se, že nejlepší věci jsou zadarmo. Platí to ale i o aplikacích? V našem novém seriálu navážeme na dřívější sérii o nejlepších bezplatných aplikacích pro iPad. Tentokrát se zaměříme na iPhone a na to nejlepší, co pro něj můžete bezplatně získat. Můžeme vám zaručit, že veškeré zmíněné aplikace lze skutečně pořídit zcela zdarma – je ale možné, že pro získání prémiového obsahu bude zapotřebí případná jednorázová platba v aplikaci nebo aktivace předplatného. V dnešním díle se zaměříme na aplikace pro produktivitu.
Evernote
Aplikace Evernote je skvělým „zásobníkem“ na všechny vaše poznámky, důležité informace, zajímavé poznatky a další obsah. Umožňuje přidávat seznamy úkolů a dalších položek, ale také fotografie, obrázky, webové stránky nebo třeba audio nahrávky. Svůj obsah si v aplikaci Evernote můžete spravovat podle svých představ a potřeb, a sdílet ho s kolegy, přáteli a dalšími uživateli. Evernote je multiplatformní aplikace, která nabízí automatickou synchronizaci napříč zařízeními. Skvěle spolupracuje také s fotoaparátem vašeho iPhonu, umožňuje skenování dokumentů a mnoho dalšího.
Připomínky
Nativní aplikace od Applu nabízí obvykle spoustu skvělých funkcí, bezproblémovou spolupráci napříč zařízeními – a navíc jsou zcela zdarma. Skvělým nástrojem pro produktivitu z jablečné dílny jsou Připomínky. Nabízí možnost tvorby seznamů, úkolů a připomínek všeho druhu se širokými možnostmi přizpůsobení a notifikací. Výborně spolupracují se Siri i s nativními Zkratkami, stejně jako s dalšími aplikacemi (nejen) od Applu.
Microsoft To-Do
Aplikace Microsoft To-Do patří také mezi oblíbené iOS nástroje pro produktivitu. Poskytuje bohaté možnosti tvorby, správy a sdílení seznamů všeho druhu. Ať už tvoříte nákupní seznam, seznam toho, co si máte sbalit na dovolenou, nebo třeba poznámky z jednání nebo přednášky, Microsoft To-Do vám skvěle poslouží. Své záznamy můžete třídit a řadit do složek a synchronizovat napříč vašimi zařízeními. Microsoft To-Do nabízí také možnost sdílení seznamů a spolupráce, samozřejmostí je provázanost s ostatními aplikacemi od Microsoftu.
Ulysses
Ulysses je skvělým nástrojem pro zadávání textu všeho druhu – v aplikaci můžete tvořit poznámky, zápisky, koncepty článků, nebo si připravovat školní práce. Ulysses nabízí efektivní způsob úpravy a formátování texu, bohaté možnosti exportu do různých formátů od e-knih přes PDF a HTML. Velkou předností, kterou Ulysses nabízí, je možnost nerušeného psaní. Aplikace nabízí také bohaté možnosti sdílení s jinými uživateli nebo podporu publikace na plaftormách, jako je třeba WordPress.
Agenda
Agenda je multiplaftormní aplikace, která vám pomůže s tvorbou poznámek a dalších podobných záznamů. Umožňuje tvorbu seznamů všeho druhu, zapisování, plánování a mnoho dalšího, bez čeho se v práci nebo při studiu neobejdete. Své zápisky můžete různě upravovat a formátovat, přidávat obrázky, fotografie a další přílohy, a sdílet obsah s kolegy, přáteli nebo spolužáky.
Forest
Pro produktivitu je nezbytné pořádné soustředění. Někdy ale může být těžké se soustředit – rozptylují nás notifikace nebo myšlenky na to, co se asi nového událo na Facebooku, Twitteru, Instagramu, nebo na našem oblíbeném zpravodajském serveru. O to, aby vás při práci či studiu opravdu nic nerozptylovalo, se umí skvěle postarat aplikace Focus. V aplikaci zasadíte virtuální strom, a čím déle se dokážete soustředit, tím více roste. Povede se vám vypěstovat vlastní les?
Lepší než Evernote je Microsoft OneNote. Je to zdarma – v Evernote musíte platit za premium členství a umí to úplně to samé. Obojí je ale na poznámky skvělé. Samozřejmě pokud potřebujete jenom jednoduchý zápisník a nepoužíváte nic jiného než Apple, více než postačí nativní aplikace Poznámky. Já třeba pracuju i s Windowsem, jinakjsou ale poznámky moc fajn.
Doporučuji vyzkoušet notion.
Využívám kombinaci Bear a Notes. Bear je skvělý díky tagům.
Tak zadarmo teda nie sú, aspoň väčšina z hore spomenutých aplikácii zadarmo ponúkne akurát prečítať si tipy na používanie. Inak využívajú systém predplatného a aj to dosť vysokého v porovnaní s priemernou cenou za oveľa lepšie aplikácie na produktivitu. Autor článku zrejme ani nevie čo je to produktívna aplikácia, a vôbec nepozná ako funguje nákup aplikácii a predplatné v app store. Odporúčam si to pozrieť pred tým, ako napíše ďalšie nezmysly.
Je samozřejmě na každém uživateli, jak bude aplikace používat. Pokud se neobjede bez zpoplatněných funkcí, které se odemykají mikrotransakcemi či předplatným, holt se nedá nic dělat. Aplikace ale zdarma v základu jsou.
Opět uštěpačná odpověď od pana Filipa… no nic
Když do nadpisu napíšu “bezplatné”, měla by být aplikace zdarma, ne jen nějaká osekaná verze – pak už neplatí další slovíčko v nadpisu – totiž “nejlepší”
Příště si dám bacha než od vás něco přečtu…
Martine, když si stáhnete na iPhone hru, která se dá bez problému hrát bez mikrotransakcí, ale mikrotransakce jsou nabízeny a odemknou její dodatečné bonusy, je ta aplikace zdarma nebo placená? Myslím, že nejen pro mě zdarma.
Ulysses má zadarmo len 14 denný trial, potom len predplatné. Toto fakt nemôžte propagovať ako aplikáciu zadarmo. Teda môžte ale potom si o tom každý myslí svoje…
To sice ano, ale min pulka app treba Evernote a Ulysses jsou v bezplatne verzi tak omezene ze jsou marne.
Taky si bezplatne app predstavuji ponekud jinak.
Forest za $1.99 je bezplatna aplikace?
Nejužitečnější bezplatná aplikace je Documents.
No, já nevím, ale my blbci s androidem ten papír prostě vyfotíme a uložíme si to do nějaké složky na ploše, nebo někde po ruce. Veškeré kouzlo. Bez problémů tak používám papír od očkování a nikde jsem neměl problém. Celá Tečka a skenování nějakých papírů v dnešní době megarozlišujících foťáků? Proč dělat věci složitě, když jsou jednoduché možnosti