Vycházky do města nejsou v současné situaci příliš dobrý nápad, parky zase bývají přelidněné. Vždycky ale můžete vyrazit na procházku někam do přírody, kde můžete načerpat nejenom novou energii, ale také nové znalosti. Pomoci vám v tom mohou aplikace z našeho dnešního výběru pro všechny začínající i zkušené amatérské přírodovědce. Je libo například atlas hub, rostlin, ptáků či zvířat ve vašem iPhonu?
Atlas ptáků pro děti
Nenechte se zmást názvem – aplikace Atlas ptáků pro děti skvěle poslouží nejen mladším, ale i dospělým uživatelům. Atlas ptáků nabízí bohatý obrazový i zvukový materiál, spoustu užitečných a poučných informací a popisky od ornitologů, předčítané profesionálními vypravěči. Aplikace Atlas ptáků naučí nejen děti poznávat opeřence střední Evropy.
PlantNet
Aplikaci PlantNet jsme zmínili již v našem přehledu aplikací pro zahrádkáře, uplatníte ji ale také v „divoké“ přírodě, kde vám pomůže rozpoznat rostliny, keře, nebo třeba listnaté i jehličnaté stromy. O každém nálezu vám aplikace poskytne dostatek potřebných informací, na vzniku databáze rostlin se můžete podílet i vy svými vlastními fotografiemi.
Listy stromů
Listy stromů je ryze česká aplikace, určená především žákům základních škol, poslouží ale jistě také dospělým. V aplikaci se naučíte rozpoznat a pojmenovat jednotlivé části listu, osvojíte si a procvičíte příslušnou terminologii a můžete si vyzkoušet různé testy jak sami, tak i ve dvojici. Součástí aplikace je také interaktivní klíč k určování stromů podle tvaru listů, který v přírodě jistě využijete.
Seek by iNaturalist
Aplikace Seek by iNaturalist využívá funkci technologie rozpoznání obrazu pro identifikaci téměř všeho, na co můžete v přírodě narazit, od rostlin a stromů až po zvířata a ptáky. Čím více toho při svých toulkách přírodou zpozorujete, tím více odznaků v aplikaci získáte – stačí jen namířit fotoaparát vašeho iPhonu na každý objekt, který vás v přírodě zaujme.
Atlas hub
Atlas hub ve vašem iPhonu je nepostradatelnou pomůckou pro všechny vášnivé i příležitostné houbaře. Aplikace vám v hezkém uživatelském rozhraní a v češtině poskytne všechny důležité informace o houbách, které můžete najít v našich lesích. V aplikaci nechybí ani vysoce kvalitní fotografie, díky kterým své nálezy bezpečně rozeznáte hned na místě. Najdete zde houby rozdělené do kategorií jedlých, jedovatých, exotických, zdravých a léčivých, součástí aplikace jsou také instrukce k první pomoci a kontakty na Záchrannou službu a Toxikologické informační středisko.
atlas hub sa neda stiahnut na posledny IOS.
presne!
AtlasHub je lokalizovaný název aplikace pro Facebook :-D
Temer aktualni atlas hub.
Podporuje asi iOS 10, dale nic …
Atlas hub není zdarma. Zdarma je jen demo s pár houbami. Plná verze je placená.
Vy jste teda redakce plná odborníků. Prý atlas hub pro IOS 🤦♂️😂😂😂
je to len v troch jazykoch