V určitých situacích můžete mít jisté pochybnosti o tom, že nemusí displej vašeho iPhonu (anebo třeba iPadu) fungovat úplně na sto procent. V takové situaci se můžete ocitnout například po zakoupení zařízení z druhé ruky či z bazaru, při amatérské výměně displeje vašeho zařízení, kterou jste si vy nebo kdokoliv jiný provedli doma, anebo tehdy, kdy vám zařízení třeba upadlo na zem. Pojďme se společně v tomto článku podívat na to, jakým způsobem lze zjistit, zdali má váš iPhone či iPad 100% funkční displej po celé jeho ploše.
Jak zjistit, zda je displej iPhonu 100% funkční
V operačním systému iOS či iPadOS se bohužel nenachází nějaká utilita, díky které bychom mohli funkčnost displeje otestovat. Nejedná se však o tak složitý krok, a proto nám v tomto případě může pomoci aplikace třetí strany. Osobně jsem vyzkoušel hned několik aplikací, díky kterým můžete otestovat hardwarové komponenty vašeho zařízení – a nejvíce se mi osvědčila aplikace s názvem Phone Diagnostics, kterou můžete jednoduše stáhnout zdarma z App Storu pomocí tohoto odkazu. Po instalaci stačí aplikaci otevřít a v prvotním menu klepnout na možnost Digitizer. Jakmile tak učiníte, tak prstem začnete přejíždět po celém displeji a spojte veškerá políčka. Pokud se vám to nepovede a nějaké políčko se nespojí, je v daném místě váš displej vadný. V menu můžete rozkliknout také možnost Multitouch, kde lze otestovat stejnojmennou funkci tak, že na displej klepnete zároveň dvěma prsty.
V rámci aplikace Phone Diagnostics je k dispozici o mnoho více různých testů. Kromě testů displeje můžete tedy otestovat například funkčnost 3D Touch u starších zařízení, funkčnost fotoaparátu při focení fotografií anebo točení videa, či třeba test reproduktoru. Nechybí ani test hardwarových tlačítek společně s Touch ID, Wi-Fi, mobilní sítě, hovorů a další. Využít můžete také komplexního testu zařízení, a to tak, že uprostřed displeje klepnete na tlačítko „play“. V případě, že se tedy chcete přesvědčit o 100% funkčnosti vašeho iPhonu, určitě aplikaci Phone Diagnostics vyzkoušejte.
Zaujímave že mam biel flak v siapleji ktorý vždy po reštarte zmizne a zas sa onkaví ale diaplejmje 100% je to obyčajná b-čkova aplikacia
To, že je na displeji flek, neidentifikuje žádná aplikace a snad ani diagnostika od Applu. Aplikace slouží k otestování doteku, nikoliv k rozeznání toho, zdali máte či nemáte na displeji nějakou skvrnu…
Pak je ovšem titulek silně zavádějící.
Řekl bych, že skvrna na displeji nemá vliv na funkčnost displeje, tudíž nadpis rozhodně zavádějící není.
@Martin asi tak…
Ide o pixelový flak, ne o nejaku špinu
Psát o 100% funkčnosti displaye a tvrdit, že skvrna na displayi ničemu nebrání, což je zjevně vadný pixel a zásadní vada displaye, je fakt mimo.. fakt útoveň redaktorů
Jan
Podivej se co jsi napsal a prijdes na to ze tu rozhodne neni neco v poradku.
Viem že su tam chyby ale keď sa ti sto krá objaví nejký biely flak cez displej tak asi ako máš písať? Až po reštarte zmizne pomchvílimje tam zas plus my si netykáme
No tak to běž jinam, tady se s nějakým vykáním nikdo srát nebude, píšeš blbosti a ještě jsi drzej plus na návštěvě. Tady jsme všichni mladí a krásní😀
Mě třeba problikává display při vyšším jasu, například text se několikrát vrství pod sebe a bliká, netuší nikdo čím by to mohlo být ?
Pavel jelič, mala by sa sem vráťit povinnosť registrácie ak chce niekto napísať koment a pri urážkach davať bezpodmienečne ban lebo takto sem chodia stále zasrani a zakomplexovaný idioti ktorý si tu svoje nezmyselné názory musia vulgárnymi urážka vybijať práve tu!!! A TO JE OTRAS!!!!!!!!!