Jablečná společnost se proti koronaviru rozhodla bojovat po svém a kromě stávajících opatření, kam mimo jiné spadá také zvýšená hygiena zaměstnanců i zákazníků a omezení kapacity obchodů, přichází s novými nařízeními a doporučeními, které mají za cíl zpomalit šíření. Zatímco před pár dny se drtivá většina kancelářských pracovníků dočkala e-mailu, který jim navrhoval začít pracovat z domova a snížit kontakt s kolegy na minimum, nyní se pozornost obrací zpět k jablečným prodejnám, které budou v Itálii do odvolání uzavřené.
Pokud jste se těšili, že v Itálii vyrazíte na nákupy do Apple Storu, máme pro vás špatnou zprávu. Kvůli oficiálnímu vyhlášení pandemie ze strany WHO, tedy Světové zdravotnické organizace, se jablečná společnost rozhodla do odvolání všechny prodejny neprodleně uzavřít. Rozhodnutí se tak týká všech 17 poboček, avšak není se čemu divit, jelikož italská vláda oznámila také uzavření všech obchodů, barů, restaurací a kaváren. Výjimkou jsou pochopitelně lékárny a potraviny, které budou v omezeném režimu fungovat nadále. Apple každopádně nechce nic riskovat a ač v posledních týdnech v zemi omezoval otevírací hodiny prodejen, nakonec se společnost uchýlila k tomuto ráznému kroku. Kdy přesně se Apple Story dočkají znovuotevření je zatím otázkou budoucnosti, ale lze očekávat, že opatření budou v platnosti minimálně několik týdnů. Jakákoliv online korespondence a objednávání z italských oficiálních stránek společnosti budou samozřejmě nadále možné.
Omezení se ale nevyhnula ani Apple Storům v dalších členských zemích, které sice nebyly tak vážně zasaženy nákazou, ale i tak v nich hrozí další šíření. V dohledné budoucnosti mohou tak zákazníci zapomenout například na možnost vyzkoušet si sluchátka AirPods nebo jablečné hodinky Apple Watch. Rozdíl je však v tom, že se jedná o doporučení zaměstnancům, kteří by tuto možnost neměli návštěvníkům obchodů vůbec nabízet. Pokud si ale zákazník specificky vyžádá a „vyhádá“, aby mu bylo umožněno zařízení si vyzkoušet, pracovníci s tím nic dělat nemohou. Ač se ale nejedná o definitivní zákaz, je pravděpodobné, že jen málokomu se bude chtít riskovat potenciální nakažení. Uvidíme, kam až situace zajde a jaká opatření nás v budoucnu ještě čekají, ale jisté je, že opasky se budou jen utahovat. Konec konců, již před několika dny společnost doporučila zaměstnancům necestovat do nejvíce zasažených oblastí a většinu komunikace omezit na telekonference a videohovory. Nejistá je také budoucnost WWDC 2020, které bude s největší pravděpodobností zrušeno či odloženo na dobu neurčitou.
Tak takovato opatreni jsou zcela idiotska!!! Proc?
1 – Apple zavira Apple Story a jeste se chlubi zodpovednosti, i kdyz mu nic jineho napr. v Italii nezbylo, protoze se jednalo o narizeni vlady, i kdyz pozdni. Ostatne jako ve vsech zemich, krome US.
2 – Z duvodu bodu 1 tedy nelze v Apple Storech nic osobne koupit, ale e-shop omezen nebyl!!! Otazkou dne je to, kdo zajisti, ze na zaslanem zbozi virus neni!!
Sami US vedci a dalsi ve svych studiich uvadi, ze je virus schopen se napr. na skle udrzet i nekolik dnu. Ze je zbozi desinfikovano, na to vsichni zapomente!!
Nejen z uvedeneho vyplyva, ze zakaznik si objedna se zbozim zaroven potencionalni nakazu, cimz je ohrozen nejen on sam, ale i ostatni, s kym prijde do styku!!!
Bravo Apple, opet dukaz toho, co by pro prachy neudelal.
Radim
Dekujeme federalni ustredna patra. Ty by jsi mel jit delat k tomu gaunerovi ve vlade hlavniho hygienika. Ty jsi nejvetsi odbornik na koronavirus v ČR.
Běž si vyměnit trenky posránku. Doufám, že veškerá omezení budou každý rok na podzim až bude jakákoliv chřipková epidemie. Toto šílenství je k pláči
Na podzim chřipka moc není. Každoročně se to opakuje tak, že na podzim je dobré se nechat očkovat proti chřipce, aby v lednu-únoru, kdy je epidemie, byl člověk aspoň částečně chráněn a vydržely mu protilátky až do příštího podzimu, kdy je chřipky zase minimálně. Rinse and repeat.
Očkovat se proti chřipce je víceméně k ničemu. Chřipek je tolik druhů, že nejdou pokrýt všechny. Vytipují se ty nejčastější serotypy a proti těm vakcina fungovat bude. Když se nakazíte nějakou z kategorie méně pravděpodobné, tak onemocníte stejně…
Podobnych inteligentu bylo pred mesicem i v Italii hodne …
Dnes vetsina z nich zmenila nazor.
Jen šíříta paniku. Neříkám, že to není nebezpečné, ale jde to zvládnout i bez vyprodaných obchodů apod. Když se dělá uzavírání hranic, tak se mělo dít než to tady bylo. K čemu to teď je? Bude se to šířit uvnitř a žádné omezení to nezastaví, pokud lidi budou chodit do práce a nebudou mít všichni nucenou karanténu. Takže běžte strašit někam na zámek, třeba dostanete i nějaké spropitné
Martine,
co je to za blbost? Každoročně vakcína proti chřipce funguje na několik desítek procent, podle toho, jak se výrobci trefí do cirkulujících kmenů toho roku. Jak může být snížení rizika o X procent „víceméně k ničemu“? To je jen lenost jít se nechat očkovat. Tím, že jsem očkovaná, chráním i ty, kteří mají očkování kontraindikované. Chráním je sice jen částečně, ale líp to prostě nejde. A myji si ruce.
Radime, balíčky cestují několik dní, jsou vystaveny vnějším vlivům a vůbec nějakou dobu trvá, než zákazníkovi dorazí. Je velmi pravděpodobné, že i kdyby na nich virus původně byl (protože třeba ně někdo nemocný prsknul, když kýchal), jsou už bezpečné, protože ten virus nedokáže přežít moc dlouho mimo člověka. Rozhodně je to menší riziko, než si jít osobně kupovat elektroniku do obchodu plného lidí. Ale jestli ti to vadí, prostě počkej, až se to přežene.
Pokud neni nakazeny přepravce …
Proto si myjeme ruce.