Jablečná společnost se často pyšní odolností a výdrží svých smartphonů, které údajně přežijí i pád na tvrdý podklad a jen tak nějaký materiál je nezničí. Mnoho YouTuberů, recenzentů a testerů ale toto tvrzení bere příliš doslovně a podnikají nejrůznější crashy testy, kde porovnávají různé značky a vystavují telefony poměrně extrémním podmínkám. Podobný případ pochopitelně nastal i u nové vlajkové lodě Samsungu, Galaxy S20 Ultra, která si to rozdala s iPhonem 11 Pro Max.
Někteří lidé se zkrátka vyžívají v ničení smartphonů a není divu. Jednotliví technologičtí giganti se doslova předhánějí v tom, čí telefon bude odolnější a mnohdy se ohánějí marketingovými řečmi, které nejsou tak docela pravda. V tu chvíli přicházejí na řadu testeři, kteří si drahá a značková zařízení vezmou na paškál a vystavují je nepříznivým podmínkám, jimž by potenciálně mohl čelit i běžný uživatel. Nejinak je tomu i u Samsungu a Applu, jejichž vlajkové lodě se utkaly v extrémním crash testu, který nakonec skončil více méně remízou. Během prvního kola testu, kdy YouTuber nechal oba telefony spadnout z 1 metru naplocho, měl navrch telefon Galaxy S20 Ultra, jehož pád téměř neovlivnil. Jablečný smartphone dopadl o něco hůře a sklo na zádech telefonu se úplně rozsypalo. Druhé kolo, kdy telefon padal z též výšky bokem, si ale získal iPhone a neutrpěl žádné vážné poškození.
Třetí kolo naopak testovalo pád obrazovkou napřed a nutno podotknout, že v tomto případě se nová generace ze stáje jablečného giganta příliš neosvědčila. Dotykový displej náraz sice přežil, ale dopadl o poznání hůře než v případě Galaxy S20 Ultra, jehož obrazovka zaznamenala jen pár škrábanců. Aby se tato remíza definitivně rozsekla, připravil si YouTuber poslední a dost nekompromisní test, jenž měl určit finálního vítěze. Oba telefony tak byly vystaveny pádu z 1.5 metru, a to rovnou desetkrát za sebou. Zatímco smartphone z dílny jihokorejského Samsungu skončil v naprosto katastrofálním a nepoužitelném stavu, iPhone 11 Pro Max na tom sice vzhledem nebyl o moc lépe, ale zůstal plně funkční. Jediná zničená součástka tak byla přední kamera, která nepřežila pád obrazovkou napřed. Rozhodně se však jedná v případě obou společností o dost pozoruhodné výsledky a je jisté, že uživatelé se případného upuštění telefonu bát nemusí.
Asi jediný rozdíl bude v cenách za opravu….
Apple je vic predrazeny
iPhone 12 vydrzi vic 🙂
Iphone nevydrzi skoro nic oproti samsungu nebo jinym značkám jsou to vyhozene penize
Taky zasadně kupuji telefon, abych s ním mlátil o zem.
Jaká remíza? 😂 Apple byl rozsekaný z obou stran po třech pádech a Samsung ne. Mám Apple moc rád, ale je potřeba být nestranný a je mi jasné, že v případě stránky o Applu to úplně nepůjde, ale nazvat toto remízou je fakt kokotina 😂
Asi to bylo myšleno ve stylu, že iphone i přes rozbití se dal používat. Samsungu ruplo sklo a skončil úplně. Jinak nevim, jak k tomu došli..
Samsung dopadol horsie. Tu sa nejedna o tukance, ale o naslednu funkcnost.
Hodne omezený názor
Asi nejhorší je, že dement rozseká dva špičkový mobili kvůli debilnímu testu.
Je jasný že když mě spadne mobil tak to v závislosti na terénu bude mít následky, a je úplně jedno co to bude výrobce..
Dalšý skušení češtin se mě zdá ;)
Nevim koho tyhle debilni testy zajimaj. Plivete tu na Apple a nemate paru o cem mluvite. Mam samsungy rad vyzsi rady funguji opravdu skvele a jsou to vyborne telefony ale Applu nesahaj po kotniky. Krom toho o padech samsungu z minimalni vysky tzn ca 40 cm na plovouci podlahu bych mohl vykladat. Dva pady = 2x rozbitej displej. Podotykam v plastovm obalu. Resim to? Ne .jsem blbej ze jsem to neuhlidal. Kdyz se jebnete palici o roh stolu taky si tu šišku rozbijete. Musite byt hold opatrni. Kdyz se stane, hledejte chybu u sebe ne u vyrobce.
Žádný Samsung jsi asi nikdy neměl, jinak by si nepsal, že Apple nesahají po kotníky. Používám oba telefony, jak iPhone XS, tak Smsung S10 a oba fungují s jsou skvělé a u obou mi chybí něco, co má ten druhý, tím myslím na úrovni OS, ne HW. Mě by opravdu zajímalo, v čem je ten Samsung proti iPhonu tak špatný, že mu nesahá ani po kotníky. Hlavně nepiš ekosystém, to je fakt ohraná písnička a ten „ekosystém“ si můžeš vytvořit i na Androidu + Windows, potažmo Linux nebo BSD (i když tam už trošku hůř). To, že to má Apple jednoduše a nemusíš si nic nastavovat a řešit je jistě fajn, ale opravdu to jde i jinde.